Merhabalar,

her ne kadar bunun için uoloader dosyası olsada. aslında çok basit bi işlemdir, bunun için küçük bi döküman yazma gereği duydum. uoloader 64 bit sistemlerde sorun verebilir.

ultima clientlerinin kasmasının tek sebebi client çalıştığında peekmessage apisini çalışması ve bu apinin çalıştığı sürece windows mesajlarını kontrol etmesinden kaynaklanır. tabi binlerce message geldiginden api'nin onları işlemesi cpu'nun canına okur.

yapılması gereken tek şey peekmessage apisine hook atıp araya sleep eklemektedir...

örnek - delphi

peekmessage apisinin user32.dll deki tam karşılığı = function PeekMessage(var lpMsg: TMsg; hWnd: HWND;
  wMsgFilterMin, wMsgFilterMax, wRemoveMsg: UINT): BOOL; stdcall;
********************************************************************************************************
apiye hook atmak için nette bi ton döküman bulabilirsiniz. ben size kısa örnek vericek gerisi sizin becerinize kalmış..

hook atılacak api oncelikle (değişken) olarak tanımlanır...

var
peekmessagehook : function (var lpMsg: TMsg; hWnd: HWND;

sonra peek message client tarafından çağrıldıgında işlenecek kod bloğu yazılır...

function PeekMessageproc(var lpMsg: TMsg; hWnd: HWND;
begin
sleep(5); //sleep 5 yada 10 değeri yeterlidir. fazlası clienti dondurur !!!
result:=peekmessagehook(lpmsg,hwnd,wMsgFilterMin,wMsgFilterMax,wRemoveMsg); //burada ise clientteki peekmessage'nin işlemesine devam et dedik. bunu demesek client hata verecektir. 

geriye kaldı apimizi hooklamaya nette bi ton kod vardır ben sadece kullanımı aktarıcam...

apihook('user32.dll','PeekMessageA',@peekmessagehook,@peekmessageproc);

PeekMessageA - peekmessage apisi peekmessagea diye geçmektedir user32.dll de ve peekmessagew apiside vardır buda unicode karakterlerde kullanılır. 

cpu reduce işlemi kısaca bu kadardır...

not: api hook ileri düzey bi işlemdir. yapacagınız yanlış işlemde sisteme ciddi zarar verebilirsiniz...

Döküman yazarı by ErCaN...
bu ercan uofucku yapan adam mıydı

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.