Merhaba Arkadaşlar, Ben Ünal Özdoğan Yaşım 25 . Afyonkarahisarda Yaşıyorum , Tınaztepe Şirketler Grubunun Yönetim Kurulu Üyesiyim

Ultima Online'a Başlayalı Yaklaşık 12 yıl Oldu. Nebula , Olympus Bunlardı Bizim İlk Serverlarımız.
Rüya Gibi Günlerdi Açıkçası Heyecanla Azimle Oynardık O Zamanlar. Bir İtem Kasabilmek İçin Günlerce Çabalar Onun Verdiği Mutlulukla Geceleri Uyuyamazdık. Bu Söylediklerimi Şimdiki Nesil Anlayamaz Belkide Komik Gelecek Sizlere Ama Eskiler Bunu Böyle Yaşadı :)

Ben Bu Yaşantıyı Zevki Tekrar Elde Edebilirmiyiz Diye Düşünüyorum. Herşeyin Emek Olduğu Bir Server Kuralım Niyetindeyim. Buna Tek başıma Kalkışmak İstemiyorum Çünkü Birlik Olursak O Eski Lezzetlere Kavuşur Onun Hazzını Elde Etmiş Oluruz.
Böyle Bir Projenin Önderliğini Ben Yapıcam Ve Sizlerden İsteğim Bu Taşın Altına Beraber Koyalım Elimizi.Bunu Söylerke Maddi Bir Beklentim Yok Sadece Manevi Destekler Bekliyorum. Ve Ömrüm Yettikçe İnşallah Bu Projenin Finansörlüğünü Üstleniyorum.
Silindi
Members
0
hazir kurulmusu varken neden yeni bir tane o eski uo tadi dedigin eskide kaldi. yok artik oyle oturayim skill kasayim item kasayim.
Master
59.2997
Sanırım, geçmişten bugüne değişmeyen tek şey Ultima Online'ın eski hazzını yakalamayı ummak.

https://www.revolutionuo.net/

Amaç gerçekten buysa, buyrun yine beta sürecine girmiş bir Revolution var. Robert bu saatten sonra yeni sistemler yazmakla, mevcutları kurcalamakla falan uğraşmaz. İstesen de öyle abidik gubidik şeyler eklemez. Sunucuyu açar, iki kişiye emanet eder, arada sıkıntı çıkarsa gidermeye gelir. Sunucu da ilk Olympos zamanından kalma düzeninde diğer kapanmaya kadar sürer. Çünkü bilen bilir ki mevcut durumda saydığın sunucuların çoğu aynı adla açık kalsa da o dönemlerden beri değişmeyen tek sunucu Revolution (belki Pyramid).

Arkadaşlarını topla, oynamaya başla. Emin ol saçma sapan kişilerin kaprislerini çekmek için sunucu açmaktansa böylesi daha az masraflı.
Yazımı Tam Okumamışsınız Sanırım. Ayrıca Revolution Hada Önce Birçok Kez Kapanma Süreci Geçirdi İleride Neden Tamamen Kapatmasın Böyle Bir Korku Varken Bu Serverda Oynayacağımı Düşünmüyorum Ki Oynamayıda İstemiyorum.
Master
59.2997
Ultima Online- Eski Hazzı Lezzeti Yakalama
Ben Bu Yaşantıyı Zevki Tekrar Elde Edebilirmiyiz Diye Düşünüyorum.

Amaç zevk almaksa dediğimde yanlış bir taraf yok. Zevk almak isteyen oyuncu olmak ister. Sunucu açıp her şeye ve herkese hükmetmeyi hesaplamak zevk almanın farklı bir yanı. Bunun eski UO ile falan alakası yok. Bunu hepimiz biliyoruz. Bu zevki sunan sunucular varken açılacak tüm ek sunucular gereksiz masraf ve vakit kaybıdır. "Eski" Nebula, Olympos tadı istiyorsan iki seçeneğin var. Pyramid ya da Revolution. Nebula'nın sadece adı Nebula. Gerisi teferruat.
Ego manyakları yüzünden böyle bir beklentiye girmek yanlış olur.
Hala revolution diyorsunuz ya gülüyorum sadece size. Robert'in ipiyle kuyuya mı inilir allah aşkına. Kafasına göre takılan "değişik" bir şahıs kendisi. Şöyle bir sitelerine bakmak bile yeterli 2012 den bu yana daha ilk konu yazılmış. Kapanmadan önceki halini de biliyoruz. Yine insanları bağlayacak, premiumdur loncadır paraları alacak, işine gelmediği an dükkanı kapatıp gidecek...
Silindi
Members
0
Pyramid candir.
Dostum şirketin var madem şirketin ile ilgilen boşver ;)
Konunuza yönelik bi açıklamayıda başka bir başlıkta yaptım buyrun okuyabilirsiniz cevabım bu konuyada aynı aşağıya tıklayarak ulaşabilirsiniz :)

TIKLAYARAK GİDEBİLİRSİNİZ!
Sanırım geçmişten günümüze değişmeyen tek şey ultima
valor.gen.tr
Slothere : Sanırım, geçmişten bugüne değişmeyen tek şey Ultima Online'ın eski hazzını yakalamayı ummak.

https://www.revolutionuo.net/

Amaç gerçekten buysa, buyrun yine beta sürecine girmiş bir Revolution var. Robert bu saatten sonra yeni sistemler yazmakla, mevcutları kurcalamakla falan uğraşmaz. İstesen de öyle abidik gubidik şeyler eklemez. Sunucuyu açar, iki kişiye emanet eder, arada sıkıntı çıkarsa gidermeye gelir. Sunucu da ilk Olympos zamanından kalma düzeninde diğer kapanmaya kadar sürer. Çünkü bilen bilir ki mevcut durumda saydığın sunucuların çoğu aynı adla açık kalsa da o dönemlerden beri değişmeyen tek sunucu Revolution (belki Pyramid).

Arkadaşlarını topla, oynamaya başla. Emin ol saçma sapan kişilerin kaprislerini çekmek için sunucu açmaktansa böylesi daha az masraflı.

Merhaba,
Bir düzeltme yapmak istedim. Dediğiniz gibi "öyle abidik gubidik şeyler eklemez" fakat sunucuyu açıp iki kişiye emanet etme durumu geçerli değil. Robert sunucuyu tekrar açıyor ve kendisi başında olacak. "A" kişisinin açıp 2 kişiye emanet ettiği sunucuların durumları malesef ortada. (Polemik çıkarma amaçlı değil tamamen şahsi gözlemimdir.)

bowfinger : Hala revolution diyorsunuz ya gülüyorum sadece size. Robert'in ipiyle kuyuya mı inilir allah aşkına. Kafasına göre takılan "değişik" bir şahıs kendisi. Şöyle bir sitelerine bakmak bile yeterli 2012 den bu yana daha ilk konu yazılmış. Kapanmadan önceki halini de biliyoruz. Yine insanları bağlayacak, premiumdur loncadır paraları alacak, işine gelmediği an dükkanı kapatıp gidecek...

2012'den bu yana yeni yazılmasının sebebi, sunucunun kapalı olmasıydı. "Kapanmadan önceki halini biliyoruz" derken bizlere de anlatırsanız sevinirim. Sunucunun kapanma sebebi ise sizin bahsettiğiniz gibi "işine gelmediği an dükkanı kapatmak" değil, oyunculardan bazılarının telafisi imkansız bug sömürüsü sebebiyle gerçekleşmiştir. Revolution eskiden nasılsa, şimdi de aynı olacak.
yahu arkadaş konu açmış isteğini belirtmiş ne revoulutionu ne valoru böyle bir proje için yapabilcek bişeyiniz varsa onu paylaşın ben web sayfasini üstlenirim kardeşim. hiç bir şey talep etmeden.
valla basbas bagira bagira her yere her konuya yazdim kendine guvenen hersekilde dahil olacak konusunda kendine gerçekten güvenen insanlara kapimiz her daim acik diye. bir kisi bile gelemedi neden? çünkü hepimiz biliyoruz ki gerçekten elini ciddiyetin içine koyabilecek kadar bilgili ve cesaret sahibi degil insanlar.

teklifim hala gecerlidir chaos wars icin beklerim.
Master
59.2997
@ bowfinger

Peki kimin ipiyle inelim? Tavsiyen nedir? 1 yılda 10 sunucu açanların mı? Hizmet veriyoruz diye yıllar önce karşılıksız paylaşılanları derleyip, düzenleyip satanların kurdukları, birisinin parasıyla bunları satın alıp tatmin sağladığı 2 aylık sunuculara mı?

Kimse kimseye zorla bir şey satmıyor. Tabi sunucunun esas amacı para kazanmak ise zorla binek, buff vs. satıyorsa, onlar olmadan bir şey yapamıyorsan dediğin doğrudur. O tip sunucularda para vermeden güç elde edemezsin. Ama Revolution'da para vermedin mi kaybedeceğin bir şey olmaz. Zorla kimse size bir şey satmaz. Parayı alıp gidecek benzetmesi yapmaya lüzum yok.

Bugün, artık UO oynamıyorum. Ama oynayacak olsam açıksa ilk tercihim Revolution olur. Her zaman böyleydi, bundan sonra da böyle olacak.

@ StizzRLX

Hocam dediğin doğrudur. Onu kötü niyetle yazmadım. Bahsettiğim genel nokta Robert'ın "genel ilgisizliği". Genelde sunucuyla esas ilgilenen 1-2 kişi oluyordu. Hatırladığım kadarıyla sen de onlardan birisiydin. Büyük bir şey olmadıkça Robert'ı pek göremiyorduk. Emanet etmek ile kastettiğim budur. Yoksa elbette sunucunun en üst yetkilisi hep Robert oldu.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.