Evet arkadaşlar bi coğunuza imkansız saçma vs.vs. gelebeilir herkesin düşüncesine saygı duyuyorum benimkiside biraz hayal birazda istek gibi aslında Türkiyede birazdan diliyeceğim şeyin olması belki cok zor bişey ama imkansız olucağını zannetmiyorum

Neyse cok uzatmadan gelelim konumuza belkide bu oyuna başladıktan 5 sene sonra falan server işlerine merak saldıgımda ilk aklıma gelmişti bu fikir şimdi şartlar daha olgun imkanlar daha geniş olabilitesi daha yüksek geliyor bukadar eski bi oyunu hali hazırda sadece tr de bukadar cok oyuncusu varken herkes adam gibi server ararken orda da elle tutulabilir eski uo hazzını hiç bi server da alamazken neden olmasın ?

Uo Türkiye adı altında bi server kurulup bu zamana kada Türkiyede gerçekten isim yapmış serverların ownerlarıyla konusulup kabul edenlerle destek verenlerle üst düzey uo oyuncularının tamda bunu arıyordum diyeceği sistemler olarak sadelik olarak her bakımdan tüm Türkiye shepre playerlarının zevkle oynıyacagı eski playerların duydugunda koşa koşa geleceği ortak bi server kurulup hayata geçmesi bence gerçekten imkansız deil playerıyla sponsoruyla olusacak staff kadrosuyla herkesle beraber hep birlikte taşın altına elimizi koyduğumuz da ortaya mükemmel şeyler cıkacagından şüphem yok !

umarım burda bunları yapabilicek herkesi bir araya getirebilicek birisi okur ve bunları yapmak için başlayıp bir adım atar

herkese saygılar sevgiler
imkansız yoktur mucizeler zaman alır :) Ultima neden bitti ve neden Türkiyede geri gelmez dersen 90'ların çocukları ne zaman büyüyüp iş güç sahibi evlat,eş sıcak yuva sahibi olduysa bu tarz işlere vakit ayıramayacak konuma geldiyse nasıl Türkiyede ki o dönemlerde büyümüş çocuklarda ceplerine konulan harçlıklarla biriktirerek bakkala gidip kames top alıp ve mahallede tek bir tane çocukta o topun olması ve o top sahibinin kadroları hep kendi belirlemesi :) futbolcu kartları tasolar vb... yani sokakta büyüyen nesildik okuduğumuz dönemlerde okullarımınızın bahçesinde kola kutularının sesleri gelirdi anne 500 bin atsana balkondan seslenmeleri olurdu saygı sevgi insanlık,arkadaşlara aileye yaşadığımız her ilişkiye bi bakışımız duruşumuz vardı. Ferhunde hanımlar, ikinci baharlar, bir demet tiyatro ile büyüdük insanlar birbirine samimiydi mahalle abileri vardı gençleri koruyup kollayan yol gösteren UO da bu dönemlerin çocuklarına nasip oldu ondan daha bi tatlıydı oyuna ilk başladığımda benimde bi abim vardı burak adında izmir karşıyakada bu yazımı okuyorsa izini kaybettim kendisinin bulmaya çalıştım çok ama bana bu oyunda emeği çoktur Allah razı olsun.Sabahları kalkardır titizlikle UO oynayacağım diye kafeye giderdim arkadaşlarımla otururdum burak abi sunucuda olurdu bana oyunu öğretirdi arkadaşlarımada inanır mısın hala gözümün önünde o an ex por attığında TP kutusu vermişti diyordum çocuk aklımda bu kutular ne işe yarar abi bunlar seni bu büyüden korur diyordu :) ilk iki duvar atıp ateş atmayı adamı yakmayı öğretmişti hepsi gözümün önünde adam sıkılmadan bıkmadan benimle uğraşmıştı hergün büyük bi titizlikle... ben şu an kendimde dahi o titizliği ufak kardeşlerime bi oyun öğretecek konumda olduğumu göremiyorum zaman yıllar bizleride değiştirdi o dönemdeki insanlar aynı Türkiyede ki yaşantı gibi sıcak ve tatlıydı hala içim bi hoş oluyor anlatırken bunları. Üstat taş yerinde ağırdır her şey yerinde güzeldir nasıl o dönemleri insanlığı bi radyodan bile aldığın tadı geri getiremezsen UO tadıda artık geri gelmez... Ama cümlemin başında belirttiğim gibi imkansız yoktur mucizeler zaman alır :) UO zaten efsane olduğu için zamanla yıllandıkça şarap misali değerlendi ve insanların kalbinde ayrı bi nostalji yeri kaldı bugün izmir fuarı dahi varsa izmirli aranızda bilir meşhur göl gazinosu ne sanatçılar gelip gitmiş zeki mürenler vb... şimdi? ne halde bitti. Keşke değerler geri gelse UO da geri gelir ama böyle planla projeyle değil o 90'ların çocukları geri geldiği zaman :) şu an çoğu 24-25 yaş üstü Dünya bu her an herşey olabilir ama bu senin dediğin gibi planla projeyle ne derecede olur bilmiyorum işin şu yanıda var ikinci söylediğim taş yerinde ağırdır yaşandı ve bitti. Gönül ister mucizelere inanalım zamanda alsa yine o tatları tadalım ama maalesef ben dahi geri gelemem artık bu oyuna ayıracağım vakit bi ya haftasonları yada haftaiçi anca 1 saat akşamları olur çalışıyorum okulum bitti avukatım izmirde belki aramızda evlenenler var torun torbaya karışanlar var :) yeni nesilde eskileri bilmediğinden geri getirebileceklerini düşünmüyorum UO yeni nesil için sadece açılıp kapanan binlerce sunucu ve PVP'den ibaret RolePlay nedir bilmezler o duyguyu tadamayan bi genç nesil var yani fazla hayale gerek yok ben dahi gelemiyorsam o sunucuya vakit ayıramam diyorsam olay zaten bitmiştir.

Bu konu Avohpa tarafından düzenlendi(2015-12-09 18:29, 8 yıl önce)
cok güzel yazmışsın dostum aynı duyguları paylaşıyoruz benimde furkan abim vardı hemen hemen oda bana o şekilde ögretmişti oyunu bu oyun sayesinde tanıdıgım cok güzel insanlar cok güzel abilerim arkadaşlıklarım oldu gerçekten efsane bir oyun. ama işte benimki de hayal ya olursa belki hepimiz akşam 1 saatimizide ayırsak seve seve geliceğimizden şüphem yok gerek server masraflarını vb. ne gerekirse senin gibi insanlar hiç çekinmeden taşın altına elimizi koyucağımızdan şüphem yok ama aslında doğru diyosun böyle bi oluşumun olması mucize olurdu heralde gerçekten insanlar hatta hepimiz çok değişmişiz uzun bi aradan sonra son 1 aydır farklı serveralarda onların forumlarında takılıyorum da gerçekten o eski nesil eski uocular yok 24-25+ insanlar kutsal nedir ana avrat nedir bilmezcesine küfür ediyolar :( sanki 10 sene u oyunu oynayan bizler değildik :/ bi hayal işte hatta belki olur büyür bi olay olurduk oyun dergilerine vs. haber olurdu da yeni nesil özenir başlar falan diyede hayallerim vardı söylemediğim insanların sende çok uçmuşsun be kardeşim demelrinden çekindiğim :) ama son olarak bu paylaştıkların için sanada teşekkür etmeden geçemicem :)

herkese sevgiler saygılar sağlıcakla kalın

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.