arkdaşlar aradım ama bulmadım lütfen yardımcı olunn uo server temyı nasıl değiştiricem .????*
Kardeş tema değil verdata değişicen :huh
sanırım tema derken gumpicleri kastediyorsun.

Bunun bir kolay , bir zor yolu var daha dogrusu zor değil de bilgi gerekiyor biraz.

*kolay yolu;

https://uo-desktop.uoo.ru/desks_e.htm adresinden bir desktop indir.Verdata dosyanı ve indirdiğin dosyaları aynı klasöre topla (verdata dosyanının uzantısının .mul olmasına dikkat et) sonra verdatapatcher.exe dosyasını çalıştır ve başarılı bir şekilde yapıldığına dair bir poup gelene kadar bekle (ortalama 3-5 saniye sürer). Sonra yeni arayüzün o verdatada olmuştur artık.

*zor yolu;

bunun için biraz photoshop birazda developer programlarından bilgin olması lazım.

ilk önce şunu bil oyunda ki bir button bile en az 2 resimden oluşur basılmış hali ve normal hali gibi.Ama paperdoll'daki help butonu misal 3 kareden oluşur.

1.'si normal hali
2.'si üstüne mause geldiğinde parlıyan hali
3.'sü basılmış hali.

Yani bir buttonu bile değiştirmek için 3 ayrı help menü butonu yapman lazım.Photoshopta yapıcaksan eğer ilk öcne dragon map editor programını indir ve onun içinde photoshop paleti vardı uo'ya uygun onu ps'ye entegre et yoksa yaptıgın resimler bozulur.

Resimleri ayarladıktan sonra bir gump editleme programı indir.(dosyalar>developer araçları)

Şimdi geldik en sıkıntılı işleme;

Gump programını aç ve ekliyeceğin resmin id'sini bul misal help butonu ekliyeceksen help butonunu bul basılmış hali misal 3212 onu aklında tut
ve sil sonra kendi yaptığın 3212 id'li resimi import butonuna basarak ekle sonra kaydet.Her seferinde kaydet çünkü bu tarz programlarda
bazen sorunlar çıkabilir,eklediğin resmi tamamiyle şefaf v.b olarak görebilir.

Neyse eğer anlatımım kısıtlı geldiyse dökümanlar bölümünde bir çok döküman var bunun hakkında.

eğer bir hatam varsa affola.
ya ingilizce yazilari nasil turkçeye cevircem bilen varsa soleye bilirmi
translate.google.com

4x üzeri clientlerde sanırım, cliloc.enu dosyası var. Bunun içindeki yazıları düzenleyebilirsin.
nasil yani anlamadim

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.