selam. Yazdan yaza ultima online oynuyorum yıllardır. Açılan serverlar birkaç aya kalmaz kapandığı için her yaz yeni bi serverda oynuyorum normal olarak :) Geçtiğimiz senelerde düzgün bir server bulmakta pek zorlanmıyordum. Bu sene öyle olmadı.
Hangi power play sunucusuna baktıysam saçma sapan gereksiz sistemler, saçma sapan gereksiz eşyalar...

oyunda sadelikten yanayım. 10 sene önce oynadığım uoyu geri istiyorum. Peygamber rob, ışın kılıcı tarzında eşyalar olsun istemiyorum.
Zaten oyunu oyunu oynamamam için yeterli sebep varken (her sunucuda edit, her pvpnin sonu tuzak, her ölümün sonucu küfür) birde saçma sapan oyun sistemleri görmek can sıkıcı.
iyi günler
10 sene önce ile şimdiki uo arasında dağlar kadar fark var olmalı da zaten.10 sene önceki uo yu beklemek biraz gerikafalılıktır bana göre.
Sonu belli olan sunucularda oynarsanız soğudum uo bitti gibi laflar edersiniz.
Uo 10 sene önceki durumunda olduğu için bitmek üzere zaten.Hiçbir yenilik yok arkadaşım yenilik adı altında zart-zurt robe vs var.Eğer arada bir güncellenen uo'nun orjinalini oynıcaksan Runuo oyna derim.
10 sene önceki uo lafını sembolik olarak kullandım. Yalnızca sade UO istiyorum.
istemeye devam bulrsun ... simdi adımları sayıyorum dikkatlice oku
bir yatak buluuyorsunve kafayı yastıga gömdükten sonra baslıyorsun hayal kurmaya işte o hayal kurma yerini belirsizligealdıgı anda uo bitice ülkemizde
iyi oyun lar
Uo bitmez :) Tartışmaya gerek yok. Ben 10 sene öncede çok duydum bu sözleri, değişen hiç birşey yok benim güzel memleketimin ultima oyuncuları .. (:
Valla bu şekilde bir şeyler yapmaya niyetim var . İncik robe , boncuk kalkan olmayan Gm ampul olunmaya, dummy center sacmaligi olmayan bir seyler karaliyorum ama ne kadar tutar bu yeni playerlar ile bakicaz :)
eski playerlar kalmadı artık 3senedir uo oynamıyorum bazen diorum oynayım.ortalıga bakıorum oynancak gibi deil.
eski serverlar eski playerlar ahh ahhh özledim o günleri

iyi günler.
geçen yaz erathiada çok vardı eski oyuncu.
Ben de sade sunucu istiyorum ama genelde playerlar bunu istiyor mu?
Elladan : Ben de sade sunucu istiyorum ama genelde playerlar bunu istiyor mu?
ya herkes öyle diyor da öylebir server açılsa emin ol kimse gelipde orada skill kasmaz bu saatten sonra birkaç kişiden sonra...
Eski tarz sunuculara rant olsa emin olun eski yöneticiler oyuncuya istediklerini verirler.
murizh :
Elladan : Ben de sade sunucu istiyorum ama genelde playerlar bunu istiyor mu?
ya herkes öyle diyor da öylebir server açılsa emin ol kimse gelipde orada skill kasmaz bu saatten sonra birkaç kişiden sonra...

@2 haklı. Herkes istiyoruz der ama şimdi açsan gelen olmaz.

Şimdi hanginiz at'a binmek için animal lore'u teachleticek kadar parayı bull kesip etlerini pişirip satarak animal lore teachletip gidip at tame'ler?
Hanginiz dragonların içinden çıkan o parlak parlak saçma şeyleri de alır. Onları 10.000 bitane yapıp da vendora satar?
Hanginiz adamı kestikten sonra reglerini lootluyorsunuz?
Sabahlara kadar orc kesip düzgün ve satılabilecek bir +12'nin düşmesini hayal edenler kaldımı hala?
7-8kişinin birbiri üzerinde skill kasmasını bile özledim...

Çok dolmuşum :)
Özlemler yazılarda kalıyor yalnız. Bu işi ciddi yapan insanlar kolaydan çok zoru veriyor oyunculara ancak oyuncu tercih olarak baside iniyor. Gunumuz şartlarında internet fiyatları bu kadar ucuzlamışken zaman pahalı hale geldi sanırım. Eskinin tam tersi. Oyun oynamak bile oyuncuya zor gelmeye başlamışken nostalji yapmaya gerek yok bence..

Bu konu kilitlenmiş ve yeni mesaj kabul edilmiyor.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.