Second age açılıyor bırakın editi serverda item olmuyor .Skill kasmak icin haftalar harcanıyor ama server 15 kişiyi geçmiyor hele kapanmadan önceki 1 ay servera 1 kişi bile girmedi.Sonra sadelik editsiz server cart curt arıyorsunuz açılınca oynamıyorsunuz nasıl olacak bu iş gidin 2 aylık serverları doldurun ağlanmayın adam gibide server istiyorsanız alın bir üyelik osi de oynayın
Superadminstratours : Second age açılıyor bırakın editi serverda item olmuyor .Skill kasmak icin haftalar harcanıyor ama server 15 kişiyi geçmiyor hele kapanmadan önceki 1 ay servera 1 kişi bile girmedi.Sonra sadelik editsiz server cart curt arıyorsunuz açılınca oynamıyorsunuz nasıl olacak bu iş gidin 2 aylık serverları doldurun ağlanmayın adam gibide server istiyorsanız alın bir üyelik osi de oynayın
Buna cevap vereyim diye kayıt oldum. Arkadaşım tamamen haklısın, second age uzun süre göremiceğiniz bir sunucuydu. Değerini bilmeyip bilmeyip etrafa çemkiren insanların da timsah gözyaşından başka birşey olarak görmüyorum. Sadece yazık oldu.
Jevoka :
Superadminstratours : Second age açılıyor bırakın editi serverda item olmuyor .Skill kasmak icin haftalar harcanıyor ama server 15 kişiyi geçmiyor hele kapanmadan önceki 1 ay servera 1 kişi bile girmedi.Sonra sadelik editsiz server cart curt arıyorsunuz açılınca oynamıyorsunuz nasıl olacak bu iş gidin 2 aylık serverları doldurun ağlanmayın adam gibide server istiyorsanız alın bir üyelik osi de oynayın
Buna cevap vereyim diye kayıt oldum. Arkadaşım tamamen haklısın, second age uzun süre göremiceğiniz bir sunucuydu. Değerini bilmeyip bilmeyip etrafa çemkiren insanların da timsah gözyaşından başka birşey olarak görmüyorum. Sadece yazık oldu.
Nebulayada yazık olmasın item res bile geldi.+100 görüyor şuan bakımdan yeni çıktığı için 75 filan atar yakında.
sadelik seviyorum eva.gen.tr yi denemeni tavsiye ederim
Cait : "her ölümün sonucu küfür"

BU sorunun kökü bi halttan anlamayan sözde scripterlerden kaynaklanıyor. Damageler delaylar berbat olunca player ölünce kolay yaptığı iteme bile özülüyor. Şuan 100 player çeken bi serverda (+15)spearla 2 attım playerin birine. War dedim wara geçti resledim. ALtındaki zostunu verdi 15 set fln filan verdi. her neyse adam ya oyunu bıraktı veya serveri . Bende üzüldüm tabi. Okuyan bi scripter varsa DİKKATE alsın lütfen
shard123 :

BU sorunun kökü bi halttan anlamayan sözde scripterlerden kaynaklanıyor. Damageler delaylar berbat olunca player ölünce kolay yaptığı iteme bile özülüyor. Şuan 100 player çeken bi serverda (+15)spearla 2 attım playerin birine. War dedim wara geçti resledim. ALtındaki zostunu verdi 15 set fln filan verdi. her neyse adam ya oyunu bıraktı veya serveri . Bende üzüldüm tabi. Okuyan bi scripter varsa DİKKATE alsın lütfen
Ne saçmalıyorsunuz siz ? Her şey dengeli olmak zorunda mı ? Adam gider büyücüler kutsaldır vesaire bir hikayeyle büyü sanatının ne kadar güçlü olduğunu belirler.. İş oyun oynamayı bilmeyen oyuncularda. Oyun oynamayı, MMORPG oyunu nasıl oynanır nasıl zevk alınır bilmeyen resmen oyun cahili oyuncular. UOyu savaştan ibaret gören oyuncular yüzünden zaten rezalet halde.
Damage ayarı yapmak için scripter olmak gerekmiyor. beyin yaşı 10 ve üstü olan herkes bu ayarları rahat rahat yapabilir. Bu yönetimin politika sorunudur. ordan burdan çalarak ve birşeylerden anlamadan abidik gubudik uo shardlar açılırsa ve bunlara rağbet olursa böyle şeylere mahkumsunuz. adam 2 vuruşta da sizi öldürür, 5 saniyede bir kendini tedavi de eder, zehiride tedavi eder, ölür yine full eşyalarla gelir. Bu oyuncunun seçiciliği ile alakalı bir mevzu.
Xantier :
shard123 :

Ne saçmalıyorsunuz siz ? Her şey dengeli olmak zorunda mı ? Adam gider büyücüler kutsaldır vesaire bir hikayeyle büyü sanatının ne kadar güçlü olduğunu belirler.. İş oyun oynamayı bilmeyen oyuncularda. Oyun oynamayı, MMORPG oyunu nasıl oynanır nasıl zevk alınır bilmeyen resmen oyun cahili oyuncular. UOyu savaştan ibaret gören oyuncular yüzünden zaten rezalet halde.

Oyuncuların dengeden kastı nedir anlamadım. Bir büyünün süresini ve hasar seviyesini yada bir silahın hızını ve hasarını yöneticiler değilde oyuncular belirlerse bu denge saçmalığı böyle sürer gider. Xantier'in dediği gibi oyunu bir hikayeye bağlamadan gereksiz bir çok sistemle (çoğu savaş için yazılmış) oyuncuyu savaş eğilimine süren serverler yüzünden daha çok soğur ısınırız. Yılların verdiği tecrübeye dayanarak diyorum ki oyuncu asla tatmin olmaz. Bu tatminsizlik büyük bir problemdir.Çünkü her oyuncu kendini en iyisi görüyor. Hatta nirvanaya bile ulaştım zannedenler var. Belli idealleri olan kişiler tarafından açılan serverler kapanıyor. Oyuncular seçici olamıyorlar. Cahiller çünkü gerçek Uo'yu yansıtan geniş çaplı bir hareketlenme yıllardır olmadı. 1 server açılırsa 10 oyuncu var zor skill geliyor savaş yok diye oyuncu gider Pvp serverinde oynar. Ancak emsaller çoğalırsa oyuncularda yavas yavas değişime gitmek zorunda kalacaklardır. Oyuncunun peşinden gitmek yerine oyuncuyu peşinizden gelmeye zorlamak sanırım daha doğru bir hareket olur.

Yapılabilir mi?
Neden olmasın..
Ya Mysterious aslen paticik üyesi zaman buldukçada u-s takipçisiyim.Forumlarda gezerkende ister istemez senin yazılarını okuyorum.İnan sadece sana yorum yapmak için üye oldum şuraya çünkü sözünde durmayan , bir şeyler başaramamış bir insan olduguna inanıyorum. Daha dogrusu dürüstlügüne inanmıyorum. Konu hortlatmak diyebilirsin veya konu ile alakasız mesajda diyebilirsin ama eger okumaya cesaretin varsa yazdıklarımı dikkatlice al bellegine. Geçen yaz sanırım bu zamanlar bir sunucu açtın , adı ETHERİA'ydı.Bi zevkle başladık sunucuna bizi sunucuna en çok çeken şeyse YAŞIN (37-39 civarı bişeydi glb) ve yazdıgın şu
 Etheria sunucumuz mutlak suretle açık kalacaktır. Yarım kalan bu projeyi sonuna kadar götürmek için var gücümüzle çalışacağız.

Kullanmış olduğumuz sunucumuz ihtiyacımızın kat kat üstünde olup Türkiye'de genel bir bağlantı sıkıntısı yaşanmadığı takdirde herhangi bir lag problemi yaşamayacağınıza garanti veriyoruz. Sunucumuzun 2 yıllık ücreti sunucu sahipleri tarafından ödenmiştir. Bizlere fiyat ve bağlantı konusunda yardımcı olan Net İnternet hizmetlerine teşekkür eder sizlere iyi oyunlar dileriz..

Etheria Uo Yönetim 
Bu yazını biraz korkarak birazda sunucunda kasmam için dayanak olsun diye kopyaladım.Olurda birgün kapanırsa dedim kendi kendime gösteririm bu yazıyı.

Şimdi gelelim konumuza.Sen ne yaptın Mysterious? Sözler verdin , yalandan yere sözleşmeler çıkardın milletin önüne serverında kassınlar diye bu sözleri verirken yaşındanda utanmadın.Gün geldi ansızın kapattın onca emek verdigimiz sunucuyu.Burada gelmiş tecrübeden , yoldan yordamdan bahsediyosunda sen UO ADINA NE YAPTIN? Afedersin aşşagılamak olarak algılama ama bana bir tek şunu söyle (sizin etheria kadrosundaki bi stafftan aldıgım direk bilgidir) sen ne bilirsin? Scriptmi yazarsın , world buildmi yaparsın, page mi bakarsın , etkinlikmi yaparsın? Ben Etheria'da bunların hiçbirini yaptıgını görmedim ki kendi kadrondaki staffta bunu dogruladı.Burdanda anlamış olduk ki sen sadece konuşuyorsun.Şunu yapın şu olsun şöyle olsun forumlardan atıldın oyundan banlandın.Bundan ibaretsin yani.

Uo:Editör'ü olmuşsun takdir u-s'indir ama insanlara bunca yalan söyleyen 3-5 oyuncu için bu kadar sözleşme alavere dalaveresi yapan bi insanın ben şu anki uo'nun durumu hakkında yorum yapmasını samimi bulmuyorum.Tam tersine komik buluyorum.Haa unutmadan , artık rahat olabilirsin Etheria'nın kapanmasıyla artık Uo oynamıyoruz.Hiçbir arkadaşım sen ve senin gibiler yüzünden bana güvenmiyo.40 küsür yaşındaki adamda böyle bi oyun için kukla haline gelmişse fazla söze gerek yok ha? Ne dersiniz.

Bunca insanı uo dan beni soguttugun gibi sen ve senin gibiler soguttu.

Bu konu TahsinC tarafından düzenlendi(2010-07-19 20:58, 13 yıl önce)
Yazdıklarını saygıyla karşılıyorum. Doğru düşünüyorsun ben Uo adına bu power play saçmalığına son vermeye çalıştıkca bilgi alışverişi yaptığın staff arkadaş gibi insanlar yüzünden Uo bu duruma geldi. Kapanmış konuları açmaya gerek yok benim amacım Uo adına 500 kişilik bir power play serveri açmak yönetmek değildi. Bunu kendime kabul ettiremezdim.

Ayrıca 40 küsür yaşında da değilim. Yatıp kalkıp Uo oynayan bir insanda değilim ki 24 yasımdan beri Uo oyuncusu değilim. Yani 6 yıl oldu. Etheria konusu çok gereksiz olmuş. Konu içinde kişisel tartışma yapmaya gerek yok. Etheria'nın amaçları Ultima Online gerçeğini oyuncuya gösterebilmekti. Ancak yine üzülerek söylüyorum ki oyuncu asla zoru kabul edemedi. Oyununun cılkını çıkaracak hiçbir item sistem Etheria'da yer almadı. Oyuncu gelsin diye yapılan hiçbir kolaylaştırma düzenlemesi olmadı. Oyuncu gerçekle yüzleşemedi. Sonuç itibari ile kadrodanda çatlak sesler çıkmaya başladı. Madem olmuyor zorlamaya gerek yok. Etheriadan sonra emeklerimiz gitti demişsiniz. Etheria'da %10 oranla skillmi çalıştınız? Hangi emekten bahsediyorsunuz. Kapanan Power play serverlerde oyun oynamak ne kadar kolaysa bırakmakta o kadar kolaydır. Zoru sevmiyorsunuz sonra emek emek diye çığlıklar atıyorsunuz.. Beni yalancı olarak görüyorsan onada saygı duyarım. Ayrıca yazan kişinin kim oldugunuda merak etmiyorum değil. Sonucta her yeni üyeyi tanımak isterim.

Ayrıca bu postun samimi olduğunada inanmıyorum ve son olarak bu konuda sıkıntı yaşamaya devam edersen özel mesaj atabilirsin çünkü bundan sonraki mesajlara ne cevap vereceğim nede burda yayınlamana izin vereceğim..
Laflarımın altında ezildin, kudurdun ve yazdıklarımı sildin işte bu kadar xxxx bir adamsın sen Mysterious ;)

Bu konu Mysterious tarafından düzenlendi(2010-07-21 16:54, 13 yıl önce)
Adept
4.3
Biraz daha sakin, üslubu belli bir seviyede tutmaya calisalim lütfen.

Adım Tahsin Candan.Yorumumun samimiyet taşıyıp taşımaması için kendimi tanıtmak zorunda oldugumu düşünmüyorum ama yinede kırmayayım seni Sevgili Mysterious.
17 yaşındayım.Ankara/Bahçelievler semtinde ikamet ediyorum.Bir tane erkek kardeşim ve bir düzine mahalle arkadaşım var.Ultima Online ile 2002 senesinde Anatolia(Run uo emulator ile kurulmuş) sunucusu ile merhaba dedim ilk karakterimin adı KaraMurat'tı.Sanırım senden eskiyim , uo bilgiminde senden çok çok üstün olduguna eminim....

Öncelikle ne bu sinir , saldırma güdüsü? Etheria'dan hangi staffın senin hiç birşey bilmedigini söylemesi (Scripting,Mul edit, Etkinlik , Page bakma gibi özellikler) seni daha o staffın kim oldugunu bile bilmeden neden bu kadar sinirlendirdi veya neden o staff bitirdi gibi bi cümle kurdun? Başarısızlıgını neden insanlara saldırarak gizlemeye başkasına atmaya çalışıyosun ki? Kadromda çatlak sesler diyosun ama o sunucunun sahibi sendin. Madem çatlak ses çıkıyodu sunucuyu kapatacagına kadronu degiştirseydin.

1-Oyuncu gelsin diye yapılan hiçbir kolaylaştırma düzenlemesi olmadı demişsinde Dummy koyup ph %100 lemedinmi Mysterious? Yalanmı bu
2-Oyununun cılkını çıkaracak hiçbir item sistem Etheria'da yer almadı demişsin Flafy Robe yokmuydu Mysterious Etheriada? Hani şu 1.st Circle yemeyen robe??
3-Kapanan Power play serverlerde oyun oynamak ne kadar kolaysa bırakmakta o kadar kolaydır. Zoru sevmiyorsunuz sonra emek emek diye çığlıklar atıyorsunuz demişsin Hani etheria zor bir serverdı.Dummy ph yoktu? O zaman nası oluyoda sunucuyu kapatınca benim emeklerim yok oluyo anlayamadım!!!
4-Sen sen ol bi sunucuyu ansızın kapatıyosan bu alemden tamamen çekil.Serverı kapadıktan sonra 8-9 ay ortadan kaybolupta 10.ay editör olarak milletin karşısına çıkıpta uo bitti , işte şöyle şöyle adamlar bitirdi diye karşılarına çıkma.Çünkü uo yu sen ve senin gibi adamlar bitirdi.VERİLEN KAPANMAYACAGIZ , MAKİNE PARASI 2 YILLIGINA ÖDENDİ mavrası okuyupta player 40 'ı geçemeyince kapatan adamlar bitirdi!Burası senin kendi sunucunun forumu degil.Kimseye burda kitlerim silerim diyemezsin.UO 'nun bittiginden bahsetmişsin bende ben ve arkadaşlarım için uo'yu senin bitirdigini söyledim!Editörsün diye senin hakkında yorum yapılmayacak die bişey yok.Eleştiri kaldıramıyosan yetkini bırakacaksın , birileri elinden almadan...

Bu konu TahsinC tarafından düzenlendi(2010-07-21 17:00, 13 yıl önce)
Özel bir meselen varsa özele gel demiştim kücük kardeşim.. Halada bekliyorum. Kişisel egomu senin üzerindemi tatmin edeceğim. Tövbe estağfurullah..

Editör olduğum için birileri fena halde heyecan yapmış sanırım.. Madem usanmayacaksın cevaplayım.. Hani gerek duymuyorum ama neyse..

1-Oyuncu gelsin diye yapılan hiçbir kolaylaştırma düzenlemesi olmadı demişsinde Dummy koyup ph %100 lemedinmi Mysterious? Yalanmı bu

''Hayır Dummy düzenlemesi benim fikrim değil aksine kadromdaki üst süzey yöneticlerin fikridir. 3 sefer kaldırma girişimim oldu ancak demokratik şekilde engellendi.

2-Oyununun cılkını çıkaracak hiçbir item sistem Etheria'da yer almadı demişsin Flafy Robe yokmuydu Mysterious Etheriada? Hani şu 1.st Circle yemeyen robe??

Bu itemde sadece şahsım tarafından yapılan bir düzenleme değildi. Fikride bana ait değil oyuncuların isteği ve yöneticilerin onaylamasıyla bana evet demek düşmüştürki ilerleyen zamanda kaldırılması şartı ile kabul etmiştim.

3-Kapanan Power play serverlerde oyun oynamak ne kadar kolaysa bırakmakta o kadar kolaydır. Zoru sevmiyorsunuz sonra emek emek diye çığlıklar atıyorsunuz demişsin Hani etheria zor bir serverdı.Dummy ph yoktu? O zaman nası oluyoda sunucuyu kapatınca benim emeklerim yok oluyo anlayamadım!!!

Etheria emsalleri ile aynı bir serverdi. Çünkü oyuncu potansiyeli zor serverleri seçmiyordu. Oyuncuyu kendimize çekip belirli bir sayı yakaladığımızda gereken düzenlemeler yavas yavas yapılacaktı. Ancak ne yönetim nede oyuncuları kontrol altına almak zordu.
İçime sinmeyen bir server için devam etmeye gerek duymadım. Bu serverin ortağı olan Leon Jade ile ortak alınan bir karardır.

4-Sen sen ol bi sunucuyu ansızın kapatıyosan bu alemden tamamen çekil.Serverı kapadıktan sonra 8-9 ay ortadan kaybolupta 10.ay editör olarak milletin karşısına çıkıpta uo bitti , işte şöyle şöyle adamlar bitirdi diye karşılarına çıkma.Çünkü uo yu sen ve senin gibi adamlar bitirdi.VERİLEN KAPANMAYACAGIZ , MAKİNE PARASI 2 YILLIGINA ÖDENDİ mavrası okuyupta player 40 'ı geçemeyince kapatan adamlar bitirdi!Burası senin kendi sunucunun forumu degil.Kimseye burda kitlerim silerim diyemezsin.UO 'nun bittiginden bahsetmişsin bende ben ve arkadaşlarım için uo'yu senin bitirdigini söyledim!Editörsün diye senin hakkında yorum yapılmayacak die bişey yok.Eleştiri kaldıramıyosan yetkini bırakacaksın , birileri elinden almadan...

Yine diyorumki sunucuyu kapatma kararı sadece benim tarafımdan alınmış bir karar değildi. Ayrıca server kapandıktan sonra aynı datada baska bir isimle yoluna devam etti. Editör olmak nirvanaya ulaşmakmı ki bu kadar büyüttün anlamadım. Bu topicin sahibide ben değilim kimsenin karşısına bir şekilde çıkmadım. Her zaman dediğim gibi 500 kişilik bir Power play serverim olsun istemedim ben. Böyle olsada içime sinmezdi. Oyuncular hep haklıdır zaten. Editör olmak yorum yapılmayacagı anlamına gelmez. Yapabilirsin ama uslubuna ve konunun içeriğine dikkat etmek zorundasın. Kişisel meseleleri özel mesaj yoluyla halledeceksin. Eleştiri kaldırmasam sana bunca cümle yazarak kendimi yormazdım. Her cümlenin sonunda birileri elinden almadan gibi yazılar yazıyorsun. Küçük kardeşim dememden alınıyorsun ama ezme gibi ithamlarda bulunuyorsun. Konuyu uzatma diye son kez ısrarla ikaz ediyorum..!

Bu konu Mysterious tarafından düzenlendi(2010-07-21 17:13, 13 yıl önce)
Küçük kardeşim falan nedir yahu? Sen bir yetkilisin yetkili! Bunun farkındamısın?Kendi üslubunu düzelt 30 yaşındaysan adam gibi davran , adam gibi konuş.Ayrıca editör olman beni ne baglasın kendindemisin sen? Bana bi işmi başardın sanki :D Aferm editle bütün yazıları belki yaptıgın yanlış işleri yetkini kullanarak silersinde uoyu kurtarırsın ;)

Bu konu kilitlenmiş ve yeni mesaj kabul edilmiyor.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.