Uo serveri kuruyorum.Site için domain aldım, fakat sphere için vps host alıcam vps host ikisini birlikte yaparmı yoksa siteyede ayrı bir host almam gerekirmi?
İkisini de yapabilirsin(VDS rulez).Yoğunluğa göre daha düşük performans alırsın ama.Şöyle söyliyim 172 kişiyi rahat kaldırıyor tabii senin makineyi bilemem =)
512 mb ram 20 gb hdd 2 adet ip adresi plesk panel Linux/Windows ücretsiz Virtuozzo power panel erişimi AYLIK 25 TL
Gibi gibi host verebilirim? bunun www.intasarim.net.tr den bulabilirsin.
uygun fiyat özelliklerde güzel.
Bence gereksiz plesk,virtuozzo power panel(tam olarak blmiyorum virtuzzoyu ama plesk için)gereksiz makinayı boş yere meşgul eder.Web host ile uo sunucunu ayrı tut.
doki : 512 mb ram 20 gb hdd 2 adet ip adresi plesk panel Linux/Windows ücretsiz Virtuozzo power panel erişimi AYLIK 25 TL

Plesk panel lisansları zaten Power panel için 15 lira ne kadar kazanıyorsunuz merak ettim :)

Ek olarak 512 mb ram 60 gb hdd 1 adet ip core2duo e6750 işlemci 10 megabit bağlantılı vpsi 30 liraya verebilirim, web hostingide ücretsiz olarak veririm yanında. Bursa'daki kendi makinalarımız hepsi.
dtuncer :
doki : 512 mb ram 20 gb hdd 2 adet ip adresi plesk panel Linux/Windows ücretsiz Virtuozzo power panel erişimi AYLIK 25 TL

Plesk panel lisansları zaten Power panel için 15 lira ne kadar kazanıyorsunuz merak ettim :)

Ek olarak 512 mb ram 60 gb hdd 1 adet ip core2duo e6750 işlemci 10 megabit bağlantılı vpsi 30 liraya verebilirim, web hostingide ücretsiz olarak veririm yanında. Bursa'daki kendi makinalarımız hepsi.

gayet iyi derim ben :)
web hostu aynı makınya kuramazsın makına windowsdur web büyük ihtimal plesk linux kullanırsın ondan ayrı veren yerler vardır.
host'lar güzel fiyatlarıda güzel herşey tamamda benim için bunlar değil güvenilir olması önemli.
evt sana katılıyorum güvenilir olması başta geliyor.
Expert
34.0001
tr-network un güvenilirliğine ben dahil bi çok kişi kefil olur sanırım.
pehlione : Uo serveri kuruyorum.Site için domain aldım, fakat sphere için vps host alıcam vps host ikisini birlikte yaparmı yoksa siteyede ayrı bir host almam gerekirmi?

Arkadaşımızın sorusu bu.Sizin cevaplarınız ; (4096 ram , 20mbit baglantı hızı sadece 20 ytl.Yanında promosyom webhost verilir ) ?? . Adam size ne sormuş , sizlerin cevabı ne ? ...
Neyse , arkadaşım bence webhost almalısın.Neden dersen , bir vps 'ye hem sphere'i , hemde siteyi atarsan , (bw)'en çok çabuk bitebilir.Çünkü siteye her girişte, ve dosya indirişte bw'en yavaş yavaş dolar.Ayrıca oyunda geçerli.Bilgisayarın kitlenebilir.Tabi bw'en düşük ise.Hem diyelim senin vps arıza yaptı.Siten kapanır yani sayfa görüntülenemez der.(Makinan açılıncaya kadar).Ama eğer webhost alırsan , vps'en arıza yaptı, siteye gerekli açıklamayı hem yaparsın hemde siten açık kalır.
Eğer vps arıza yapar yada başka birşey olursa alternatif site olarak bedava siteler var oraya yönlendiririm playerları forum, ve dosyaları ordan çekebilirler, benim istedigim külfetsiz ve kaliteli olsun.
pehlione : Eğer vps arıza yapar yada başka birşey olursa alternatif site olarak bedava siteler var oraya yönlendiririm playerları forum, ve dosyaları ordan çekebilirler, benim istedigim külfetsiz ve kaliteli olsun.

Buda çok fazla kaliteni düşürür.Ayriyetten Siteye yapılan her client indirdiginde senin traficcden yer siteye yapılan en küçük saldırı siteyi azda olsa yavaşlatır ama oyuna inanılmaz etkiyapabilir hatta 2sini birden kapatabilir. Sunucuna Reboot atmak istediğinde sitede o anlık kapanır .. Oyun sunucusu Windows olcağı için sitede windows olursa web sitesinin güvenilirği konusunda çok çekersin.. Linux web sitesi daha güvenilir yerinde + bir vds plesk kurarsan çok aşırı yavaşlar yanında web mailde kurarsan Outlook express kullanmayı bilmiyorsan burda = Lag sebebleri. Yarın bi gün anlaşamasan sunucu yedeklesen başka hostgeçsen seninn domain ve web alanını o firma aldırdıysan o domaine zarar gelebilir bu yüzden ya domain kendin al yada gerçek kalite host ( Domain bayilik veren , domaini bir iş gibi görüp onada hizmet veren ) yerlerden almanı öneririm WebHost-Domain ayrı yer , Vds ayrı yerden al. Bunlar sadece aklıma gelenler inanılmaz sorunlarla karşılaştım bir vds oyun suncusu - web sitesi yapmak gibi hata yapma + avantajları çok ama -leri daha tehlikeli ve korkutucu
korkuttun beni yaa xD.Domain zaten farklı bir yerden sipariş verdim alıyorum.sadece vps hosta hem site hostu hemde server hostu yapıcaktım.ama bir çok host firmalarıyla görüştüm vps al webhostuda bedava vericem diyorlar.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.