Merhabalar ben seditio bir eklenti yazdım fakat index.php olan dosyayı javascript ile nasıl çekebılırım birisi örnek verırse çok sevinirim? şimdiden teşekkürler.
Master
59.2997
çözüm yoluna ulaşabilmen için sorunu biraz daha açıklayıcı şekilde belirtmelisin.
daha detaylı anlatayım ;

PHP Kodu:
include("index.php");  
yada

require('cekilcekdosya.php');  
+

php da böyle çekıyoruz tamam problem yok ama seditio eklentide böyle çekilmiyor çünkü çektıgım veriyi ana sayfa yollucam echo içinde nasıl javascript ile cekilecekdosya.php gibi çekerım üstte belirttim ilk mesajda.. şimdiden tşkler yardım edenlere.
Eğer direk sayfada veri yazılıyorsa;

document.write(<?php include('asdas.php'); ?>);

yapabilirsiniz.
ama bunu echo içine koymam lazım ama koyunca olmuo onu nasıl yapıcam culum ;

echo "buraya gelecek kod";

echo içine koymam lazım ana sayfada gosterıcem yoksa ana sayfa veri gitmiyor eklentide?
Phpden kurtulmanız gerekli;
Ayrıca bir forumda eklediğim şu konuyu okumanızda fayda var; https://www.webmastersiten.com/php/1953-php-sozdizimi.html

<?php 
//kodlar
?>
<script type="text/javascript">document.write('asdsa');</script>
<?php 
//kodlar
 ?>
gibi veya kaçış tırnakları kullanmanız gerekli;

<?php 
echo "<script type=\"text/javascript\">document.write('asd');</script>";
?>
<?php 
echo "<script type=\"text/javascript\">document.write(<?php include('asdas.php'); ?>);</script>";
?>

neden çalışmıyor peki?

<?php 
echo "<script type=\"text/javascript\">document.write(<?php include('asdas.php'); ?>);</script>";
?>

Çünkü hala phpnin içindesin, şöyle dene;

<?php 
//kodlar
?>
<script type="text/javascript">document.write(<?php include('asdas.php'); ?>);</script>
<?php
//kodlar
?>

Eğer çekeceğin içerik yazı ise bu şekilde kullan.

<?php 
//kodlar
?>
<script type="text/javascript">document.write('<?php include('asdas.php'); ?>');</script>
<?php
//kodlar
?>

Bu konu Culum tarafından düzenlendi(2011-01-07 12:03, 13 yıl önce)
@Culum

bunları deniyim bakalım olacak mi :)
çok teşekkür ettim.

denedim ;

<?PHP
$vericek = "<script type=\"text/javascript\">document.write('<?php include('status.php'); ?>');</script>";

echo "<?php $vericek ?>";

?>

aldığı sonuç şu ;

document.write(''); ?>

nerede yanlış var?
echo "<?php $vericek ?>";
hehe biri bana bunu açıklasın : )
$vericek = "saaaa";
echo "<?php "$vericek"; ?>";

diyince çalışıyor lucretius ben hep kullanıyorum?
PHP'de
<? ?>
kodları kodun başlangıcını ve sonunu tayin ederler. echo'da bilindiği gibi bir çıktı vermeye yarayan koddur. sen zaten php kodunun içine tekrar
<? ?>
ekliyorsun bu tamamen bir mantık hatası ve çalışmaması gerekiyor ki çıktıda
 ?>
görmenin sebebide budur.
teşekkür ederim bilgin için + bana tam kod olarak javascript ile include kullanımını verirmisin oradanda hatamı göreyim.
<?php
$vericek = "<script type=\"text/javascript\">document.write('".include('status.php')."');</script>";

echo $vericek;

?>

bundan sonrası boş çıktı çıkarsa status.php'iden gelen içerik ile alakalıdır. ayrıca kodun başına (<?php 'dan sonra) ini_set('display_errors',on); eklersen sana hatalarını çıktı olarak göstericektir.
bu kodu developer modu olarak düşünebilirsin ben genellikle hataları ayıklarken kulllanıyorum daha sonra kapatıyorum.
teşekkür ettim de lucretius tablo var içinde istatistikler fln var.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.