1) Random komutuyla 10'a 8'lik matris üretin. Matrisin 0.2'den küçük elemanlarının değerleri başka matriste görüntülensin büyük olanlarıda başka matrise. b ve k

2) 1 cisim t=0 anında 45 metre yüksekten v=0 ilk hızıyla yerden fırlatıldı. G=10 . Cisim düşey hızının 20m/s eşit ve bu değerden büyük olduğu hemde 30m'den küçük olduğu zaman aralığı bulunuz

3) z=sinxcosy fonk. X 0,4 Y -2,1 arasında çizdiren program

4) 3 x 3 lük matris olsun. Matrisin elemaları 5'ten büyük olduğunda bir matrise yazcak, küçükler bi matrise, eşitler bi matrise.

Arkadaşlar matlab bilmediğim için yardım istiyorum sizden. Şimdiden teşekkürler.
Novice
11.9
Öğrenmediğiniz şeyin ödevini mi veriyorlar
Normalde matlab ile ilgili bir dersimiz yok ancak hocamız gerekir diye gösteriyor ve onun derslerinin olduğu gün benim başka işim olduğu için o günleri gidemiyorum derslere
matrisler kafa yorsan yapacağın şeyler matlabı bilmem de cidden uğraşıp da yapamadıysan java ya da c++ seç birini yazıyım, 3. soru temel fizik zaten 2. saniyeden sonra hızı 20 yi geçer ve yerden yüksekliği 25 metreye düşer aradaki küsüratı da mı istiyor 25 le 30uncu metreler arası
java ve c++ da yapabiliyorum ancak Matlabdaki hali lazım malesef elime sorular bunlar geçti benim sadece matlabda yazmak lazımmış sadece. 25 ile 30 arası bu arada

Bu konu Alien tarafından düzenlendi(2014-05-29 00:31, 10 yıl önce)
bunu yapamadan mühendismi olacan la? :D hey gidi gençlik.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.