vay be.. şeriat savunucuları da kol geziyormuş kim bilir ne öğrettiler de ne anlatıyor
kardeşim işte iran orda işte ırak falan orada git başvur ayrıca yaşın kaçta koç moç diye hitap ediyorsun saygılı olmanı tavsiye ederim senin saydığın o bi kaç örnek şeriatı masummu yapıyor ozaman karını kızını anneni koruyan o şeriat onlardan neler götürüyor bide onu düşün yazık.
Khabil : sizin hani bu şeriat die götünüzü yırttığınız şey varya koç
içip içip milletin karısına kızına sarkmanı engeller engellemez yok eder
milletin parasını yemeyi aynı şekilde yok eder
kimse kimsenin hakkını yiyemez
kısasa kısastır senin ben babanı öldürdüysem benm cezam 6 yıl deil direk ölüm cezası

şeriatla çok alakası var biraz araştır senin bildiin gibi özgürlüğünü kısıtlayan değil sana özgürlüğünü veren bir yönetimdir Şeriat

bu dediklerin güzelde şeriat olmadan olmuo mu bunlar ? illa atamıza ihanet mi etmek lazım senin gibi ler işte vatansızlar dindarınz die geçinionuz ama ''Vatanı Olmayanın Dinide Olmaz''
ha sen seriat ile yonetilen ulkelerde hiç tecavuz olmuyo sanıyorsun oylemi khabil
Beyler bilmiyorum ama bunlar normal şeyler artık günümüzde her millette oluyo bunlar. Ama şöyle düşünün türkiyede nüfusa göre böyle olaylar çok az. amerikada herkes silah taşıyabiliyo. ruhsat almak çok kolay. neden? çünkü herkesin kendini koruması gerekiyo. her saniye biri kaçırılıyo amerikada. ikiside insana yapılıyo ama biz sadece bizim ülkemizde olunca buna tepki gösteriyoruz. Herkes kendi ülkesinden başlamalı diyebiliriz şimdi ama yinede dünyada olanlara da kayıtsız kalamazsınız.

Türkiyede idamın kaldırılması çok iyi oldu çünkü biliyosunuz eski olayları... idam gerektiği gibi kullanıldığı zaman işe yarar. şuan olsa tecavüzcüye diil sevmediğine çıkartırlar idam kararını. biliyoruz bunların hepsini. amerikada uygulanan idam gerektiği şekildedir ve o kadar kolay değildir idam kararı almak. (hep amerikayı örnek gösterdim ama en somut örnek o önümüzdeki) seri katillere falan idam kararı çıkıyo. yada namı büyük insanlara yapılan şeylerden dolayı. yoksa ordada idamın her dakka kullanıldığını düşünmeyin...

khabil bu arada "ananı da al git..."
Arkadaşım şeriat yüzyıllar oncesi kurallara gore konmus yasalardır soyle dusunun seriatın ilk ortaya cıktıgı zamanda arabamı vardıda adam trafik kazası gecirdi 2 kişi oldu seriata gore bunu nasıl cozuceksin pek anlatamadım anlatmak istedigimi ama seriat ozaman ait kurallardır aysalardır suan bambaska bir cagda yasıyoruz bu çağa ayak uyduracak yasalar olması gerekli ama sudavar cezalar cok hafif :(
amerikada herkes silahlamı dolaşıyor :) demin haberlerde izledim silahi kafasına götürdü diye adamı tarıyorlar orda öğle silah taşımak çıkarmak falan ... ister :=)
Xantier : vay be.. şeriat savunucuları da kol geziyormuş kim bilir ne öğrettiler de ne anlatıyor
deniz boşver abi yaw msn'de dediklerinin hepsi doğru

herkes böle ben türkçüyüm ben şucuyum diye yazıyor ama gerçek hayata gelince susuyorlar

bırak ya.
@Khabil

+116631
13616363631

katılıyorum arkadaş.
ulan küfür etçem şimdi şeriatınızada , sizede..
tmm beyler sakin olun herkesin fikirlerine saygı duymak gerekiyo. sonuçta onada öle öğretilmiş bizede başda öle deselerdi bizde onun gibi olurduk. şimdi senin kulağına bunlar küfür gibi geliyosa onada senin yazdıkların gliyodur. seviyeli şekilde konuşun...
bu örümböcek kafalılarla tartışmaya deymez
böyle adamlar ne yalan söyliyim beni islamiyetten soğuttu!
Mistick : Arkadaşım şeriat yüzyıllar oncesi kurallara gore konmus yasalardır soyle dusunun seriatın ilk ortaya cıktıgı zamanda arabamı vardıda adam trafik kazası gecirdi 2 kişi oldu seriata gore bunu nasıl cozuceksin pek anlatamadım anlatmak istedigimi ama seriat ozaman ait kurallardır aysalardır suan bambaska bir cagda yasıyoruz bu çağa ayak uyduracak yasalar olması gerekli ama sudavar cezalar cok hafif :(
bu bir cahilliktir bu konuda yorum yok
+1 aynen benide islamiyetten soguyorum bazıları yuzunden asırı sinir oluyorum sadece bu konu deil yok çaput baglıyolar yok tasa yuzunu suruyolar tas o ben ne yararı var sana bizim halkımızda putculuk var put lara tapıyolar resmen yok o kagıtta kuran yazıyo cope atılma yok soyle olmaz ne alaka ya bana bunalrı nhepsi cok sacma geliyo televizyonda o orümcek beyinlilri gordukce sinirleniyorum

----Edit----

Bana cahillikten bahsetme eğer biraz arastırma yapsan ileri goruslu olsan anlarsın dogruyu ama hersey ailede baslıyor aielde bitiyor insanların beyni oyle bi doldurulmuski gozleriyle gorseler inanmıyacaklar artık

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.