Game maker 3d 'ye başladıktan sonra böyle bir oyun yapma kararı aldım ve yapmaya başladım. Şimdilik sadece 1 yaratık bölümü dahil olmak üzere toplam 5 bölüm var. Ikına ıkına bi hikaye yazmayı becerdim. Oyun çok hoşunuza gidebilir.

20 yıl önce Bitman adında eskiden büyük ama o zamanlar küçük olan bir kahraman yaşıyordu.
Köylerine yapılan baskında bir büyücü tarafından küçücük bir adama dönüştürülen Bitman ,
ilacının , köylerine saldıran büyücülerin kalelerinde olduğunu düşünmekteydi.
Yola çıkan Bitman bir çok kapışma sonucu ilacını bulup tekrardan Devman olmuştu ancak
kahramanlığı bir yere kadardı… Öldürdüğü son büyücünün kötü ruhu Devman’ın içine girmişti.
Çektiği o kadar şeyden sonra yolundan sapan Devman artık 3 boyuta geçmiş ve kendisine
, prizmalardan oluşan bir ordu kurmuştur…

10 yıl sonra Mixman adında , canlı küplerin yaşadığı bir köyde bir küp doğmuştur.
O yıllarda , Devman terör estirmek için geri dönmüştür ve
3D dünyaya hakim olmak için 3D’nin temel yapıları olduğu için ilk olarak
küplerin olduğu köyleri basmış ve bütün küpleri yakalatıp karargahına koydurmuştu.
Ancak gözden kaçırdığı bir küp vardı. O da Mixmandı.

Bugün , yani 10 yıl sonra Üstat Piramit Kelle ‘den aldığı
eğitimle Mixman bütün küpleri kurtarmaya kararlıydı ve Devman’ın
içindeki kötü ruhu yok edip Küpleri kurtarmak için yola çıktı.

Kontroller :
Aşağıda sayıcağım bütün kontroller oyunda elbetki işe yarayacaktır.
Özellikle kamera kontrolü...

Z - Kamera Yüksekliği azalt.
X - Kamera Yüksekliği artır.
C - Kamerayı karakterden uzaklaştır.
V - Kamerayı karaktere doğru yaklaştır.
CTRL - Kamerayı , karakterin etrafında döndürür. (kontrollerde kameranın baktığı yöne göre değişir)
Sol Fare Tuşu - Zıplar.
Sol ok tuşu - Kameranın baktığı yerin sol tarafına doğru gider.
Sağ ok tuşu - Kameranın baktığı yerin sağ tarafına doğru gider.
Üst ok tuşu - Kameranın baktığı yere doğru gider.
Alt ok tuşu - Kameranın baktığı yerden geri geri gelir.
ENTER - Yetenek puanınız doluyken özel yetenek kullanır ( bu yetenekler haritaya göre değişir.
F9 - Otomatik screenshot
Ör : Yuvarlanan kürenin haritasında bu özellik hızlı çarpmadır.)

Koşturma hızınız , özel yeteneğiniz ve zıplama gücünüz haritaya göre değişir.

İndirme linki :

https://www.willhostforfood.com/access.php?fileid=21908

Ekran görüntüsü :

https://img132.imageshack.us/img132/1029/screenshot100za5.png

(Not : Küre Uzbar aklınızı alabilir)
VERY HARD =)
Çoq Zor:bagirma Fikir gZL Ama Tebrik Ederim.
Kolay olunca da zevki kalmıyor.
Sinir krizi geçiricektim ya pff biturlu 1. bölümü geçemedim en sondaki mavi kurenin yanına geliom zıplıom almıyo ne yapılacgınıda bilmiyom zati 2 kere onun yanına gidebildim :O_o çok zor olmus
Mavi küpün tam altından zıplasanız alıcaksınız.
ilk bolüö kolaymıs 3 kereden sonra gecılıyo bakalım 2 de napcaz
oyun şifresi nedir ?
girişte yazıyon o bölümden başlatıyo
ya su şifre olayı bozuk ama ben geçiyorum sonra başa dönüyo şifre yazıyom devam etmıyo kaldığım yerden böyle bitirememki oyunu :yes
hallederim. Save game sistemi var game makerin. Ama yeni vrsiyon çıktığında bu saveyi silmelisiniz. Çünkü load ettiğinizde eski versiyonu oynarmış gibi oluyo.
ya şifreyi sölermisin
Xantier, Game Maker değil de daha profesyonel araçlarla oyun yapımına alıştırmaya başlarsan kendini ilerde harika işler başarabilirsin. Ne kadar erken başlarsan bu olaylara o kadar güzel sonuçlar elde edersin. Ayrıca, GM yardım siteni de kızgınlıkla kapatmışsın. Kimse umrunda olmasın. İnsanlara yardım ettikçe bilgin pekişir. O siteden sana yardımcı olabilecek insanlar da çıkabilir. Karşılıklı yardımdan güzeli yoktur.
abi başta şifre istiyo oraya ne yazıcaz
Şifreye bişey yazmayın. Şifre save game sistemidir. Direkt entere basıp geçiceksiniz

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.