Merhaba arkadaşlar. Kullandığım intel pentium d 820 (2.8ghz) onboard 64mb ekran kartı var. Sorunsuz çalışıyor. Bunu yükseltmek istedim. 512mb ddr2 ekran kartı ve 1gb 128bit ddr3 ekran kartları ile denediğimde, pc inanılmaz yavaşlıyor. Uyumsuzluk söz konusu.

Anlamadığım için GHZ hangisi yüksekse o iyidir mantığı ile yaklaştım fakat tosladım.

amd athlon 64 3200 (2ghz) bilgisayarda bu 512mb ekran kartı sorunsuz çalışıyor. Sorum çok basit.
Hangisini tercih etmeliyim?
amd athlon 64 3200 (2ghz) ?
intel pentium d 820 (2.8ghz) ?

Kısaca hangisi iyidir? (ekran kartıma göre veya değil)

Teşekkürler
ghz yüksektir devri 2004lerde kapandı diyebilirim. çünkü işlemci olayı artık mimariye, üretim teknolojisine bakıyor. ha tabi çok çok ağır işlem için saat hızı gerekir elbet ama onun dışında saat hızı kasmak mantıksız. 2004 2005 yıllarında pentium 4, 3.0 ghz ile (ki şu an mevcut işlemcim) athlon xp 3200lere yeniliyordu, 2 ghzlik saat hızlarıyla pentium 4'ü ezerlerdi. gel gör ki intel kastı çabaladı öyle mimariler çıkardı ki önünü alamadılar tabi amd bu yarışı çoktan kaybetti, intel uçtu gitti. 4 ghzlik fx8200, 3.5luk i5 2500kyı geçemez oldu. çünkü sandy bridge mimarisini geçebilecek işlemci bilinmiyor şu an.

neyse anakart modelini ve slotunu (muhtemelen lga775) tam yazarsan ona göre öneri yaparım. ekran kartı modelini de tam yaz.
Novice
12.5
https://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/pentiumd-820_9.html#sect0

Sentetik testlere göre ikiside birbirini geçebiliyor.

https://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/pentiumd-820_10.html

oyunlarda ise amd athlon 3200 rahat bir üstünlüğü var.

Diğer testlerede bak kararını kendin ver Mutlu =)
İlgi ve yardımlarınız için teşekkürler.
Amd athlon 64 3200 (2ghz) üzerinde pc yi toplamak daha mantıklı oldu. Post'u attığım gece telefondan teknik servis veren şirketi aradım ve 2 pc ninde özelliklerini saydım. GHZ mantığım yanlışmış (:

Teşekkürler.
En iyisini yapmışsın

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.