Sa Değerli ÜstadLar;

Pcyi sabah actıgımda mavi ekran cıkmaya basladı cd rom bozuldu ßen Pcye Nasıl Format Atıcam:) Fikri Olan WArmı?
Nereye kadar açılıyor windows a kadar geliyora iyisin :D
google format atmak yaz sana resimli olarak anlatırlar...
Formatı disketle de atabilirsin ama tekrardan kurman için yine cd sürücüye ihtiyacın olacak.

Güvenli kipte açıp o programı silmeyide deneyebilirsin.Veyahut güvenli kipte açıp sistemi geri alabilirsin.Yada en iyisi sen git bir bilgisayarcıya adam gibi taktır cd sürücüyü =)
Arkadaşından ödünc olarak Cd Rom'unu al =)
Şimdi aklıma geldı bak cd den cızılır falan yarıda kalır formatlama işi bır kere bızde laptopu formatlarken cd yarıda kaldı :D işlem basit git format cd sının ıcındekı herseyı boş bir usb diske kopyala sonradan bios dan 1. olarak mı ne gosterecen bı halt yapacan işte usb cıkısını sonradan tak onu res çek zaten o zaman kuruluma başlar + cd den daha hızlı yukler.
Bir network içindeysen ki sorununu network blümüne yazdığın için bunu anlıyorum,

Ethernet kartının network boot disketini internet sitesinden indirip bir diskete kurup networkteki başka bir bilgisayardan kurulum yapabilirsin.
Aramachus : Şimdi aklıma geldı bak cd den cızılır falan yarıda kalır formatlama işi bır kere bızde laptopu formatlarken cd yarıda kaldı :D işlem basit git format cd sının ıcındekı herseyı boş bir usb diske kopyala sonradan bios dan 1. olarak mı ne gosterecen bı halt yapacan işte usb cıkısını sonradan tak onu res çek zaten o zaman kuruluma başlar + cd den daha hızlı yukler.
aynen bu sekilde yapabilirsin biostan ilk olarak usbyi gormesini sagla bootda sonra tak flashdiski kurulumu yap
yada kotan yoksa wi xp indir cou forumda var indir harddiskinde yedek kısmına salla ordan kurulum yap
ArkadasLar O Sölediginz Yöntem Sadece LaptopLarda Oluyor Diye ßiLiyorum Arkadasın Cd-rom'unu ALdım Calısmıyor Neden Kaynaklanaßilir Cd-rom calısıyor ama cdyi görmüyor?

Birşey Sorucam ßirde
Biostan Ayarları Deiştiricem İnternette ResmLi anlatım var Fakat Orda HDD-0 HDD-1 Falan Yazıyor ßende OLanLar Sırası İle Söyle

A:
LS120
C:
SCSI
CDROM
D:
E:
F:
ZIP
USB-FDD
USB-ZIP
LAN
DİSABLED
hdd-0 İle Aynı Gelen Warmı Bu Menude:)

Bu konu Rymelhone tarafından düzenlendi(2008-06-20 19:29, 15 yıl önce)

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.