Dünyanın en çok satmış bilgisayarıdır. O zamanlar IBM'ye kafa tutmuştur. 1982 tarihinde çıkmış , 1988'de Türkiye'de teleteknik adlı bir şirket dağıtımını yapmıştır ve hatta yanında Türkçe el kitapçıkları verilmiştir. 80 lerde yaşayan nerdeyse herkes bu bilgisayarı bilir. Kutusunda BASIC V2.0 programlama dili için el kitapçığı vardır ve zamanında Türkiye'de bu bilgisayarı aldığınızda , aldığınız kişi bile bazen kafa ayarı yapmayı öğretmiştir :) Bu garip bilgisayar zamanında çok işkence çektirmiştir kafa ayarı yüzünden. Yanlış yaptımı , oyunun ortasında bozulmuş olarak karşımıza çıkmıştır. Yanında gelen basic programlama dili ile , o zamanlar , bugünler için programlama hakkında bilgi edindiriyordu. Yanında gelen demiyelim direk zaten programlayabiliyoruz. Ama bu bilgisayar istenildiği gibi genişletilebiliyordu. 2 soket girişi ile bu bilgisayarımızın RAM ını felan artırabiliyoruz. Bugünlerde , nostaljiyi sevenler sürekli TCP soket çipleriyle uğraşıp duruyor. Bu bilgisayarımızın 38911 byte boş alanı , 64 K RAM ı , VIC ekran çipi , SID ses çipi 6510 işlemciye sahiptir.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/84/C64c_system.jpg

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/48/C64_startup_animiert.gif

Eğerki o zamanlarda yaşadıysanız. Bu bilgisayar hakkında yorumlarınızı alabilir miyim ?
Yaşamış bir hocam anlatmıştı.Ozamanki bilgisayarlara sahip olanlar kendi aralarında hava atıyormuş.Seninki kaç sayfa alıyor 5. Muhahahaha benimki 8. Bir diğeri zuhahahah benimki 10 sayfa :D
:D
Xantier seninle bunun espirisini yaptığımız konu ne oldu silindimi, ne guzel makara yapmıştık
he silindi valla
Tüh be makara olmuştu
siz gidin kı.nızdaki b.k yıkayın sonra gelin makara yapın...
Sizin yaptığınız e..q lik den başka birşey değil...Yapılan paylaşıma anca sizin gibilerin yüzünden sildirinir ( Ben Kendi İsteğimle Sildirdim ) Sizin gibi (G)ayet zekalılar yüzünden pire yüzünden yorgan yakıyoruz...Adam değilsiniz , bari adam gibi durun da sizi adam sansınlar...
57.1 , sphereserver yetkililerince de kaldırıldı sebep : çok buglu , ileride devam edilcek
Dostum fazla ağır konuştun ben paylaşımına ilk yorumumu atmıştım sonrasında o konuya hiç girmedim ama şu bilgisayar muhabbeti makara olmuştu sana karşılık olan birşey değildi
neyse dağıtmayalım ee yorumlar bla bla..
He eğer hala bunu devam ettirmek isteyen konuşmak orta yolunu bulmak isteyen varsa açık adresimi vermiştim tekrar veririm kimseden korkmam veya çekinmem hakkıma sonuna kadar savunurum...

Adres : Kuştepe mahallesi Benek Sokak ( Ara Sokak bilinir ) Bakkalın karşısındaki bina kat 3 ŞİŞLİ / İSTANBUL

Topiğe yorum olarak bundan halamın oğullarında varmış windows 95 çıktığında onu bırakmış...İlk yapılan yorumdaki gibi çevresindekilere hava attığını da anlatır...
Ya bugun neden herkes sinirli tamam arkadaşım kapattık konuyu ben o espiriyi sana karşı yapmamıştım daha niye uzatıyorsun bende adresimi verebilirim sorun değil...
tamam konuyu bitiriyorum...Uzatmaya bencede gerek yok.Bugün değil ben 4 gündür sinirliyim çeşitli sebeblerden dolayı kalbinizi kırdıysam kusruma bakmayın.( amma sizin yaptığınız yorumlarda sinirim 1 ise 3 yaptı )
ya ben yorum yapmamıştım ilk yorumumu hatırla bunda bazı sorunlar olduğundan kullanmadım demiştim hatırlamıyormusun neyse kapatalım bencede
ben sana demiyorum ki zaten dostum ;) onlar kendilerini biliyor 2-3 tane kendini bilmez...

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.