arkadaşlar ben delphi ile uğraşıyordum(uzun zaman önce) bugün bir kez daha bir program yazmak istedim en basidinden bir chat programı yazdım:D

server dosyası: Tıkla ve İndir

client dosyası: Tıkla ve İndir

hiç simge yapmakla uğraşmadım direk delphi 7nin simgesi var...
servere bağlanmak için 2593 portunun açık olası gerekmektedir...(uo serverinin portu olduğu için çoğu kimse açar diye düşündüm :D)
orda server ip yazan yere bilgisayarın ipsini yazınız...
(hamachi ile daha garantili olur:D)
nor: ders çalışıcam 17:30 dan sonra yokum ama 1 1,5 saa sonra gelirim :D

Edited:

Yeni Versiyon Çıktı

yeni versiyon link(server) : Tıkla Ve İndir

yeni versiyon link(client) : Tıkla Ve İndir

Yenilikler 2. sayfada yazıyor...

Bu konu EvilDark tarafından düzenlendi(2007-10-17 20:08, 16 yıl önce)
Adept
4.3
Kaynak dosyalarını da yayınlarsan, belki yararlanabilenler çıkar? =)
Mesela: SEN !!!
Adept
4.3
Sen yararlanamıyorsun tabii Emircim, dili bilene tabi :p
tamam yayınlayayım :D

kaynak kod: Tıkla ve İndir

inşallah yararlanırlar :D Neran sende galiba Delphi biliyorsun?
Neran : Sen yararlanamıyorsun tabii Emircim, dili bilene tabi :p

muahua nhaha +1
Adept
4.3
Teşekkürler EvilDark.

Evet, ben de Delphiciyim. SphereHelper'i yazdım mesela:

evet güzel... bende az buçuk bilgimle yazıyorum :D bu programın kaynak kodu işe yarayabilir ...

edit:
chat programının bilgisayarların birbirleri arasında nasıl ilişki kurduğuna dair
Adept
4.3
Programı daha yayınlamadığım için (ama kendim kullanıyorum :p) henüz kaynak kodlarını vermeyi düşünmüyorum. :)
bende sphere helper için dememiştim ama kurduğum cümleden o anlaşılıyor editledim ama sphere helperde iyi olur :D
Davidcim simdi boyle mi olduk ??? Annanen yardim ediyordu tabii butun buglari bulmakta, akil vermekte SphereHelper icin HMMMMMMMMMMMMMMM!!!

@Noxier
Ulen sen ne guluyorsun catlak gay ... Sen biliyor musunda bakayim, elimde delil var bir suru sana dair bak benle iyi gecin, bir kere kafa tuttun sonra sustun gene susturmiyayim catlak universiteli :D:D

Bu konu Akillis tarafından düzenlendi(2007-10-17 19:06, 16 yıl önce)
allah allah bi konu açtık kavga etmeye başladınız Akillis ve Neran şimdi neden kavga ediyorsunuz anlamadım :(
Kavga degil bea :) Biz hep boyleyiz onla, MSN konusmalarini goreceginiz asil :D:D Isimiz gucumuz birbirimizle ugrasma :D
:D iyi bare bende benim yüzümden kavga ediyonuz sandım :)xP(bu dil kendime)
Adept
4.3
Emir Bey! Teessüf ederim! Deneksiniz tabii ki ama bunu bu şekilde lanse etmeniz hiç hoş değil, sizi kınıyorum bu an itibari ile!

@EvilDark
Iki programcının rekabeti işte. :p

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.