Merhaba
Laptop alacağım bu 2 marka arasında kaldım laptoplardan anlayanlar yardımcı olursa sevinirim.
Neophyte
26.6001
L775 Satellite toshiba notebookların hangisi ama o serinin bir kaç modeli var diye biliyorum. Eğer iyi bir şey istiyorsanız arkadaşımda P755 serilerinden P755-S5276 i7 işlemcili güzel bir laptop var. Kendisi şimdilik memnun ama henüz yeni aldı :) İsim olarak Toshiba bir adım öndedir bana göre.
ben 3 ay oldu alalı asus i7 işlemci 6gb ram 2 gb ekran kartı vatandan aldım gayet güzel fizik olarakda sistemdede oyun konusunda ucak gibi :) zaten bu bana yeter
i7 işlemci, nvidia 540 gtx olan her şeyi al derim
Ghlahn : L775 Satellite toshiba notebookların hangisi ama o serinin bir kaç modeli var diye biliyorum. Eğer iyi bir şey istiyorsanız arkadaşımda P755 serilerinden P755-S5276 i7 işlemcili güzel bir laptop var. Kendisi şimdilik memnun ama henüz yeni aldı :) İsim olarak Toshiba bir adım öndedir bana göre.

Toshiba satallite l775-124 benim baktığım model
Toshibanın özellikleri ve fiyatı ne kadar bilmiyorum fakat 1.5 hafta önce Lenovo Y560P aldım.Ati 6570 ekran kartı , intel i7 2630QM işlemcisi 8 gb ddr3 1333 mhz ram i 750 gb 7200 rpm hdd si var.Bu makinayı hepsiburada dan 1903 liraya almıştım şu an 12 taksit fiyatı 1.887,74 TL.Alacaksan Lenovo al derim 2 tane Lenovo aldım şu ana kadar 0 sorun yaşadım.

Y560p : https://www.hepsiburada.com/Liste/lenovo-ideapad-y560p-intel-core-i7-2630qm-2ghz-8gb-750gb-156-tasinabilir-bilgisayar-59-070709/productDetails.aspx?productId=bd760919&categoryId=98&SKU=BD760919

Edit : i5 2410m bilgisayara 2300 lira civarı verirsen kusura bakma da enayi derler.Onun yerine Lenovo Y570 al derim.Nvidia 555m ekran kartı , usb 3.0 desteği filan da var ve tek çekim fiyatı 1907 lira civarı.

Bu da y570 : https://www.pcdepo.com/lenovo-y570-59-070782-notebook-urun6320.html

Novice
12.5
Laptop alacak olsam normalde marka olarak kesinlikle Lenovo'yı seçerim.Ancak biraz duygusal bakıyorsan şu habere bakabilirsin.

https://www.pclabs.com.tr/2011/10/24/toshiba-vana-yardim-elini-uzatti-400-bin-tl-bagis/
Model olarak şunu al demeyeceğim ama marka olarak kesinlikle Dell'i öneririm. Piyaya göre cihazları daha ucuz hem de teknik servisleri çok iyi. Laptop'ımın anakartını yakmıştım ben, telefonla çağrı merkezlerini aradım. Tamam biz size yeni anakart gönderiyoruz dediler. Ertesi gün öğlen saatlerinde bir adam arabasıyla evimize kadar geldi, ( Bursa'nın ufak bir ilçesinde yaşıyorum ) anakartın değişimini evde 1 saat içinde yaptı. Ana kart değişiminin bize masrafı sadece servis elemanına verdiğimiz bir çay :)
Vallahi laptoplardan çok iyi anlamıyorum 2 milyara kadar bütçem var çok kararsız kaldım :)
gt550m var bendede sölemeyi unutmuşum
Dell in teknik servisi çok iyi fakat i7 2630qm işlemci koyuyor yanına 420m ekran kartı veriyor e ne yapayım ben 420m ekran kartını.2000 liraya kadar sınırın varsa alabileceğin en iyi laptop y570 dir.
Novice
12.5
Xlore : Model olarak şunu al demeyeceğim ama marka olarak kesinlikle Dell'i öneririm. Piyaya göre cihazları daha ucuz hem de teknik servisleri çok iyi. Laptop'ımın anakartını yakmıştım ben, telefonla çağrı merkezlerini aradım. Tamam biz size yeni anakart gönderiyoruz dediler. Ertesi gün öğlen saatlerinde bir adam arabasıyla evimize kadar geldi, ( Bursa'nın ufak bir ilçesinde yaşıyorum ) anakartın değişimini evde 1 saat içinde yaptı. Ana kart değişiminin bize masrafı sadece servis elemanına verdiğimiz bir çay :)

Teknik servis biraz şans işi oluyor.Eğer iyi niyetli bir teknik servise düştüyse zaten çok ama çok şanslısınız.Ancak bu eve gelme olayını ilk defa duyuyorum genelde kargo ile olur bu işler örnek yanıltmasın =) Genel teknik servis durumlarına bakarsak

- Asus (laptop'ta sorun yaşayanları çok duydum ama anakartta daha iyi diyorlar)
- Dell (pek bir bilgim yok ama örneğe bakacak olursak iyidir ancak bu kadarını Amerika'da bile beklemeyin çok özele düşmüş)
- Lenovo(IBM) (Türkiye'de kuşkusuz en iyi yapanların başında gelir ancak arıza kayıtla ilgili bir sorunları olduğu forumlarda dolaşıyordu.)

Bu arada İsmail'in verdiği Y570 2.000TL'ye alınabilecek Türkiye'deki en iyi bilgisayardır.
Sanmıyorum şans olduğunu., o gün değiştikten sonra deneme yapmasına gerek olmadığını söylemiştim servis görevlisinin ve gitmişti. Kurulum yapmaya çalışırken cd rom sürücüsünün çalışmadığını gördüm anakartın değişiminden sonra ve tekrar aradım. Yeni bir anakart gönderiyoruz size dediler. Bu sefer ertesi gün değil ondan sonraki gün tekrar aynı personel geldi ve tekrar ana kart göndermişler size dedi. Ancak cihazı açtığında cdrom'un tam oturmadığını görüp tekrar taktı ve sorun çözüldü. Bildiğim kadarıyla, servisi olduğu illerde bu uygulamayı yapıyor Dell.
Toshiba'yı önermiyorum dostum lenovo daha iyi olur bence çünki Toshiba hala ne netbook nede laptopda ısınma sorununu çözememiş nadir firmalardan uzak dur ben çektim sen çekme.
Expert
34.0001
Syntax'a ben yazdırdım, 2000 tl civarı alıyorsan bahsettiği pc yi al bence.

Bu konu kilitlenmiş ve yeni mesaj kabul edilmiyor.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.