Yeni bir pc almayı kafaya koydum. Biraz araştırdıktan sonra şöyle bir şeye karar verdim;

INTEL Quad-Core Q6700
En az 1 - En fazla 1.5 TB Harddisc ( Bu kadar harddisc neyine demeyin :) )
4 GB Ram
NVIDIA GEFORCE Calibre P889+ 8800GTX - 768MB DDR3 ( Piyasada var mı tam olarak emin değilim, bir kac kisiye sordum yok falan dediler. Eğer yoksa buna benzer birşey önerebilirseniz sevinirim.)

* Anakarttan cok fazla anlamam. Anakartı ne almalıyım?

Tesekkurler.
Silindi
Novice
0.1
Piyasada olmasına gerek yok ki.
Kendin de toplatabilirsin.
raskol demek istedigim, ekran kartı piyasada yok sanırım. Zaten toplama yapacam.
Ge Force son serilerinden bir tanesi al derim.Adı aklıma gelmedi gelse sölerdim.:D
Ge Force nin son sürümü hangisi oluyor ? Crysis oyununu ve o tarz oyunları rahat bir sekilde kasmadan full detay oynamak ayrıca elimdeki filmleri pcye gecirip cd lerden kurtulmayı istiyorum. Tabii bu makinayla format işlemi biraz uzun sürebilir değil mi ? çünkü sonucta koca bir alandan bahsediyoruz, kafamıda bu kurcalıyor.
own.curtis : Yeni bir pc almayı kafaya koydum. Biraz araştırdıktan sonra şöyle bir şeye karar verdim;

INTEL Quad-Core Q6700
En az 1 - En fazla 1.5 TB Harddisc ( Bu kadar harddisc neyine demeyin :) )
4 GB Ram
NVIDIA GEFORCE Calibre P889+ 8800GTX - 768MB DDR3 ( Piyasada var mı tam olarak emin değilim, bir kac kisiye sordum yok falan dediler. Eğer yoksa buna benzer birşey önerebilirseniz sevinirim.)

* Anakarttan cok fazla anlamam. Anakartı ne almalıyım?

Tesekkurler.

Makinanı ii hoş saymışsın ama atladığın bir konu var windows xp 4gb ram görmez :D ondan boşa 4gb kullanma bu sistemede ya MSI Yada Asus Anakart Kullan AMa İlk Tercihin MSI Olsun Asrock da olabilir oda ii şuanda.
Gerci suan online degilsin ama XP kullanacagımı soyledigimi hatırlamıyorum? Ki senin dedigin gibi XP 4 GB Ram'i görür mü görmez mi bilmiyorum ama kullanmayı düşündüğüm Vista en iyi sekilde calıstıgı zaman 2 GB Ram kullanıyormus. ( Okudugum bir dergiye göre ) O yüzden 4 GB Ram'e ihtiyac duymaktayım :)

Bu konu own.curtis tarafından düzenlendi(2008-02-04 23:19, 16 yıl önce)

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.