Orkin Design, sıradışı bir dizüstü bilgisayar konseptini takipçileriyle paylaştı. Orkin Design’ın Roll top adını verdiği yeni konsept dizüstü bilgisayar, esnek yapısı sayesinde, kullanılmadığı zamanlarda katlanıp rulo haline getirilebiliyor. Açıldığında 17 inç büyüklüğünde OLED ekranı ortaya çıkan Rolltop, istenirse klavye olarak kullanılan kısmı 13 inçlik bir tablet bilgisayar olarak da kullanılabiliyor. Rolltop, içinde batarya bulundurmuyor. Rolltop, gücünü rulo açıldığında içinden çıkan silindir şeklinde bir bataryadan bir ara kabloyla sağlıyor.

Vidyoda konusu geçen leptopların şuanda hangi aşamada olduğunu bilmiyorum ancak leptop almak isteyenler çok yüksek bir fiyata almayın derim. Çünkü idarelik olarak kullanabilirsiniz. Görüntüde yer alan leptop için bir animasyon görüntüsü hazırlanmış ise yakında (en fazla 2 sene diye tahmin ediyorum) çıkması muhtemeldir.

Ayrıca Genel Araştırmaları Video Ve Googledan Yapabilirsiniz Facebookta Karşıma Çıktı Benle Sizle Paylaşayım İstedim
gevur bu abi yapar
Hele bir çıksında, almayı planlıyorum. Sonuçta çok işime yarayabilir. Yeri geldi mi laptopu sopa yerine kullanırım.:asik2
fiyatını bilioyomusun laptopun öğrenci halinle biraz zor alırsın :selektor
Öğrenci olmasanda biraz zor :D
Fiyat benim için önemli değil, önemli olan aletin işlevi. Kısacası öğrenci olsamda, olmasamda her türlü alabilirim. Çünkü bastığım adımlar sağlam :asik2
Some_one : Fiyat benim için önemli değil, önemli olan aletin işlevi. Kısacası öğrenci olsamda, olmasamda her türlü alabilirim. Çünkü bastığım adımlar sağlam :asik2

:):)
Gavur yapar diosunuz Nie Türkler yapamaz diyorsunuz kendinize bu kadarmı guvenınız yok ?
MicrofibeR : Gavur yapar diosunuz Nie Türkler yapamaz diyorsunuz kendinize bu kadarmı guvenınız yok ?

madem yapabilirler neden bu zamana kadar Türkiye böyle bir teknolojik piyasada benzeri olaylar gerçekleştirmedi veya gerçekleştirdi ama bu kadar parmakla sayılacak kadar az.Neden hep teknoloji piyasasında Dünya devi japonya ismini telafuz ediyoruz? insanlar teknolojide çığır açarken bizim milletimiz sigara yasağını nasıl deleriz diye icatlar üretiyor bu zihniyetle çok zor internette biraz araştırın şu teknolojiyi neler neler yapmışlar parmak ısırtıyorlar.Osmanlı imparatorluğu bile yeniliklere kapısını kapamış ve çökmüş bir imparatorluk onun torunları olarak bizdende pek birşey beklenemez sanırım.
Türk mühendisleri ve bilim adamları zaten sürekli yurtdışında kullanılıyor. Bizim ülkenin insanları, bu kişilere değer ve ilgi göstermediği için her yıl beyin göçü veriyoruz. Bunun yanı sıra Amerika'nın baskısı ve gerçekleri konuşan kişiler Türkiye'de ölüyor? Bunun birçok örneği var...
Some_one : Türk mühendisleri ve bilim adamları zaten sürekli yurtdışında kullanılıyor. Bizim ülkenin insanları, bu kişilere değer ve ilgi göstermediği için her yıl beyin göçü veriyoruz. Bunun yanı sıra Amerika'nın baskısı ve gerçekleri konuşan kişiler Türkiye'de ölüyor? Bunun birçok örneği var...

%100 haklısın katılıyorum sana aslında bende tam buraya vurgu yapmak istedim ama cümlelerimi tam toparlamadan kurdum. konu dağılmaması adına gerçekten harika bir proje gerçekleştirmişler baya güzel işlevli laptop ;)
Master
59.2997
Sadece bu özelliği için alınabilecek bir dizüstü değil bana göre. Görsellik ile beraber işlevsellik de önemli. Hatta bana göre işlevsellik görsellikten daha önce gelir. Eğer işlevselliği de görselliği kadar iyi ise gerçekten başarılı bir dizüstu olmuş olacaktır.
Adept
4.3
Bana kalirsa cok sisirme bir konsept. Bu modelden stabilite beklemiyorum sahsen. Rulo yapilinca ne oluyor? Belki masaaltina koyabiliyoruz ancak cantaya koymak acisindan degisen bir sey yok? Bu laptop ayda bir kullanilan bir sey de mi rulo yapilip kenara kaldiriliyor? Ki zaten agirlik da önemli bir faktör, bu modelin agirliginin cok hafif olacagini düsünmüyorum. Oldukca gereksiz buluyorum sahsen. Apple MacBook Air gibi modeller mobilite acisindan cok daha basarili.
hurriyette görmüştüm ben bunu taa 1 ay önce yeni teknolojiler die hologram olcakm ış artık tüm telefonlar bilgisayarlar.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.