League of Legends’ta geçtiğimiz aylarda duyurusu yapılan ve dün itibariyle sonuçlanan yarışmanın sonucu nihayet belli oldu. Bir çok başvurunun değerlendirilmesi, aramızdan birçok insanın katılımı ile gerçekleşen LoL TV Yıldızı 200.000 Kişinin vermiş oluğu oylar sonucunda Destan Sarıoğlu‘nun seçilmesini sağladı.

Yarışmaya birçok insanın başvurması sonucunda Riot Türkiye ekibi sayıyı aşağılara kadar çekti. Kendi bünyelerinde yaptıkları elemeler sonucunda sayı 20′ye daha sonra 10′a ve son olarakta 5′e kadar indirildi. Bu elemeler sonucunda 5 kişi kaldığında geriye sadece League of Legends Türk oyuncularının yıldızını seçmek kalmıştı. Aynı konu üzerinde 5 yıldız adayımıza videolar çekilerek kendilerini tanıtmaları sağlandı. Çekilen videoları hepimiz izledik ve gönlümüzden geçen kişiye hep birlikte oy verdik. Yarışmanın sonucuna göre Destan Sarıoğlu 1. oldu. Bugün saat 19:00 itibariyle bizlere tanıtılmak üzere Topluluk Gecesi adlı programa katıldı. Kendisi hakkında daha bir çok bilgiyi ileride alacağız. Kişisel olarak söylemem gerekirse. Kendisine oy vermiştim ve seçilmesine sevindim ve programının ilk bölümünü de sabırsızlıkla bekliyorum.

Yarışmanın sonucuna göre diğer adayların almış oldukları yüzdelik dilimler ise aşağıda ki şekilde;

1. Destan Sarıoğlu %32

2. Ezgi Ceren Kılıç %22

3. İrem Şanda %21

4. Selin Güçlü %13

5. Duygu Köseoğlu %12

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.