BIlgısayarı olagan sekılde acıyorum fakat masaustu sureklı donuk gelıyor 5-6 kere yaptıktan sonra kendıne gelıyor sureklı gorev yonetıcısınden explorer sonlardır oturum kapat dıyerek gırıyorum formatta attım ama duzelmedı gene formattan oncekı gıbı oldu atalı 2gun oluyor buna bır cozum yokmudur artık ck sıktı...
Bilgisayar açılırken açılan programların hepsini kapat bakalım belki onlardan birtanesinden dolayı kaynaklanıyor olabilir.
hepsını kapadım ama gene aynı
Neyden kaynaklandığını suan bilmiyorum ama sistem geri yükleme yap mesela. Eski bir tarihe geri al bilgisayarını. Eğer benim gibi kapatmadıysan tabiki. :) İşletim sistemin nedir?
256 ekran kartı 1.50 gb ram 120 hdd p4 2.40 bence bu ozellıklere hıcbısı olmaması gerekır :)
Dün mesela Vista kurulu bir tane makine geldi. İkide bir hata veriyordu. Bilgisayarın özelliklerini değil işletim sistemini sordum. :)
xp pro
Bilemyeceğim neyden problem yaptıgını. Bir arkadaştada buna benzer takılmalar oluyordu. Çakışma vardı. Daha önceden yapıyormuydu böyle şeyler yada bilgisayarına yeni bir parca taktın mı?
Bu bir virüs bana da girmişti.C'ye ve D'ye format atmanı tercih ederim;-)
d'yedemı of of ram aldım ama ram almadan oncede oluyodu dedım duzelır felan aynı sonra format attım gene aynı sanırım d ye de atıcam ama arkadasım bısı solemıstı tam anlamadım wındowsun bısı ayarları deısmıstır ondan oluyodur felan dedı.Bu sorunun daha devamı var mesela lımewıre kuruyorum kurduktan sonra kapıyorum tekrar acmak ıstedıgımde tekrar kurmak zorunda kalıyorum buna benzer bırcoksey
C de olan br virüs d: de olabilir yani. Bendede modemde buna benzer bir problem oluyordu. Sürücülerini tekrar yüklemek zorunda kalıyordum hep.
sımdı c ye res attım ozmn bıde d ye atayım tekrar c ye atmama grek varmı kı daha yenı attım 2 gun oluyo cunku

ve arasıtmalarım sonucunda soyle bır yazı ıle karsılastım denedım ve oldu sızlerede tavsıye ederım...

makina açılınca ctrl+alt+delete yap. Yeni görev'den regedit'i çalıştır. ctrl+f ile arama modülünü aç ve activexdebugger32.exe içeren herşeyi sil. HKEY_LOCAL_MACHINE>SOFTWARE>MICROSOFT>WINDOWS NT>WINLOGON anahtarı içerisinde SHELL dizesine çift tıkla. Açılan kutucuğa Explorer.exe yaz. Tamam de. Ondan sonra bilgisayarı yeniden başlat. Sorunun büyük ihtimalle düzelecektir.

ama soyle bır sey not gecetım shell dosyasında ztn explorer yazıyordu.

Bu konu cazz tarafından düzenlendi(2007-11-11 16:23, 16 yıl önce)
Bu olay banada olmustu masa üstü kitleniodu fakat baslat fln calısıodu.Sonrasında bir gün pc yi açmak için tusa bastıgımda isapnp.sys dosyasının bozuldugunu söledi.Mecburen format attım bütün resimler scriptler muzikler alayı gitti ;(.Bill gatesi bulursanız dalalım bi ara.
cazz : sımdı c ye res attım ozmn bıde d ye atayım tekrar c ye atmama grek varmı kı daha yenı attım 2 gun oluyo cunku

ve arasıtmalarım sonucunda soyle bır yazı ıle karsılastım denedım ve oldu sızlerede tavsıye ederım...

makina açılınca ctrl+alt+delete yap. Yeni görev'den regedit'i çalıştır. ctrl+f ile arama modülünü aç ve activexdebugger32.exe içeren herşeyi sil. HKEY_LOCAL_MACHINE>SOFTWARE>MICROSOFT>WINDOWS NT>WINLOGON anahtarı içerisinde SHELL dizesine çift tıkla. Açılan kutucuğa Explorer.exe yaz. Tamam de. Ondan sonra bilgisayarı yeniden başlat. Sorunun büyük ihtimalle düzelecektir.

ama soyle bır sey not gecetım shell dosyasında ztn explorer yazıyordu.
Bence ikisine birden atman daha sağlıklı.
napalım atarız 1 saatlık iş

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.