Merhaba arkadaşlar.

Eski bilgisayarimin ekran kartini yenilemek istiyorum fakat intel işlemci ile ilgim pek fazla yok.

Şuanda işletim sistemim intel core quad 6600
zotac nvidia 9600GT veya gts250 almayi düşündüm fakat işletim sistemimle çakişmalar olabiliyormuş tam bır bılgım yok
Bu işletim sistemine göre önerebileceğiniz maximum 400tl olan bır ekran kartı varmı?
Yardımlarınız ıçın teşekkürler.
Novice
12.5
İşletim sistemi kullandığınız yazılımdır.(xp,vista,pardus,linux,mac vs)İşlemci ile ekran kartının çakıştığını hiç duymadım ancak şöyle bir şey var oyunlarda bazen işlemci ekran kartının limitlerine yetmiyor ancak q6600 modeli uzun süre f/p piyasasında üst sıralarda yer almıştır.Tabi overlock'unda bunda etkisi var dilediğiniz ekran kartını alabilirsiniz.Pclabs.com.tr veya Donanimhaber.com da ekran kartı testlerini bulabilirsiniz ona göre deneyin.Fiyatları www.teknofiyat.com dan en ucuz şekilde bulabilirsiniz.
şuan elinde olan işlemciyi değiştirmeyeceksen ona OverClock bas ( çok çok iyi kaldırır o işlemci ) ve yoluna ekran kartı olarak ; sparkle Calibre X265 Hm Gtx 260 896MB 448BIT GDDR3 (directx 10) PCI-E X16 2.0 Ekran Kartı ile devam etmen gerekiyor.
EKRAN KARTININ LİNKİ İÇİN TIKLA
9600 gt kullanıyorum memnunum ama gts250 daha yeni bi teknoloji onu almanı tavsiye ederim

dip not:9800gtx e de bi bakmanı tavsiye ederim
benim verdiğim ekran kartını al sen , ben reklam olmasın ama Chip Dergisi'nin 4 yıllık üyesiyim. profosyonel olarak 100 lerce bilgisayar dizdim tavsiye ettim hiç şikayet gelmedi . teknoloji uzmanıyım bir nevi.
Not: kendimi bu kadar ispatlama gereğini neden duydum bilmiyorum. vermiş olduğum rahatsızlıktan ötürü özür dilerim :p
Novice
12.5
gameover888 : şuan elinde olan işlemciyi değiştirmeyeceksen ona OverClock bas ( çok çok iyi kaldırır o işlemci ) ve yoluna ekran kartı olarak ; sparkle Calibre X265 Hm Gtx 260 896MB 448BIT GDDR3 (directx 10) PCI-E X16 2.0 Ekran Kartı ile devam etmen gerekiyor.

Açıkcası ekran kartında 20 fps fazla alıcam diye +200 tl verilmesini saçma buluyorum.250 tl ye AMD HD4850 kartlarını çok rahatlıkla bulabilir.incelemerde bir bakabilir aslında.

https://www.pclabs.com.tr/2008/07/26/asus-geforce-gtx-260-top-edition-incelemesi/2/

Burdan overlocklu bir gtx 260 versiyonu ile kıyaslayabilir.
Mortal :
gameover888 : şuan elinde olan işlemciyi değiştirmeyeceksen ona OverClock bas ( çok çok iyi kaldırır o işlemci ) ve yoluna ekran kartı olarak ; sparkle Calibre X265 Hm Gtx 260 896MB 448BIT GDDR3 (directx 10) PCI-E X16 2.0 Ekran Kartı ile devam etmen gerekiyor.

Açıkcası ekran kartında 20 fps fazla alıcam diye +200 tl verilmesini saçma buluyorum.250 tl ye AMD HD4850 kartlarını çok rahatlıkla bulabilir.incelemerde bir bakabilir aslında.

https://www.pclabs.com.tr/2008/07/26/asus-geforce-gtx-260-top-edition-incelemesi/2/

Burdan overlocklu bir gtx 260 versiyonu ile kıyaslayabilir.

O sisteme ati chipset 'li ekran kartı ??? bilmiyorsunuz lütfen yanlış yönlendirmeyin...

Alacağın en uygun kartı NVDİA chipset'li olmalıdır. ( senin sistemin için ) ve gtx 260 AMP V. öneririm. Sıfır fiyatı : 280 YTL piyasada..
Gts 250''yi aliyorum önerileriniz üzerine.Herkeze teşekkür ettim.
Novice
12.5
firehellsly : O sisteme ati chipset 'li ekran kartı ??? bilmiyorsunuz lütfen yanlış yönlendirmeyin...
Alacağın en uygun kartı NVDİA chipset'li olmalıdır. ( senin sistemin için ) ve gtx 260 AMP V. öneririm. Sıfır fiyatı : 280 YTL piyasada..

O sistem derken sadece bir işlemci belirtilmiş.İşlemci ile ekran kartı uyumsuzluğu diye bir şeyi ben daha önce hiç duymadım.Belki anakartlarda olabilir ama cpu ve gpu alakasız.Düşmanlık arıyorsan İntel ve NVIDIA arasındaki düşmanlık AMD ile NVIDIA arasındaki husumetten daha kötüdür.İntel chipsetli anakartlarda (soket giriş değil) sanırım ilk sli destek geçen ki yazda çıkmıştı.(Sli ne demek biliyor musun bilmiyorum ama desteklenen iki NVIDIA kartın beraber kullanılması).Bu arada GTX 260 fiyatını en ucuz kdv fiyatı dahil 310 lira gördüm.
Mortal :
firehellsly : O sisteme ati chipset 'li ekran kartı ??? bilmiyorsunuz lütfen yanlış yönlendirmeyin...

O sistem derken sadece bir işlemci belirtilmiş.İşlemci ile ekran kartı uyumsuzluğu diye bir şeyi ben daha önce hiç duymadım.Belki anakartlarda olabilir ama cpu ve gpu alakasız.Düşmanlık arıyorsan İntel ve NVIDIA arasındaki düşmanlık AMD ile NVIDIA arasındaki husumetten daha kötüdür.İntel chipsetli anakartlarda (soket giriş değil) sanırım ilk sli destek geçen ki yazda çıkmıştı.(Sli ne demek biliyor musun bilmiyorum ama desteklenen iki NVIDIA kartın beraber kullanılması).Bu arada GTX 260 fiyatını en ucuz kdv fiyatı dahil 310 lira gördüm.

Özür dilerim tam olarak okumamışım sistemi.. Bilgisayar bilgi konusuna gelince şiş yarıştırmak değildi amacım.. GTX 260 AMP serisi özellikle ZOTAC' ın çıkardığı kartı bende öneririm. Fakat sistemini tam söyle :) yoksa ben fazla uçuyorum :D
Pardon ya dün kafam bıraz doluydu , işlemcim yazicağima işletim sistemim yazmişim : )
Neyse gts 250 sipariş verdim , herkeze tekrar teşekkürler.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.