merhaba arkadaşlar,

şöyle bir sorunum var hex workshop açıyorum mesela client editliyorum yazıyı boşluk bırakarak büyütebiliyorduk önceden yapmıştım ama aklımda değil nasıl olduğu acaba bilen birisi nasıl olduğunu yazarsa sevinirim, bende hatırlamış olurum =)

şimdiden teşekkürler.
hexle boşluk bırakırsan bütün olay kayar. atıyorum 8 byte uzunluğunda tanımlanmış bir stringi 9 byte yaparsın, programı açamazsın bile. onun yerine c'de writeprocessmemory kullanarak ve realloc gibi şeylerle de o bölümü uzatıp kısaltarak güvenli bir biçimde yazı değiştirebilirsin.
Xantier : hexle boşluk bırakırsan bütün olay kayar. atıyorum 8 byte uzunluğunda tanımlanmış bir stringi 9 byte yaparsın, programı açamazsın bile. onun yerine c'de writeprocessmemory kullanarak ve realloc gibi şeylerle de o bölümü uzatıp kısaltarak güvenli bir biçimde yazı değiştirebilirsin.

haklısın ama sene 2008'di sanırım boşluk bırakıp yazıyordum hex editorun bir sürümünde hangi sürüm oldugunu unuttum belki aramızda bilenler vardır diye soruyorum ama hex editor da yapılıyordu nasıl oldugunu unuttum :)
Rahman_Baba : ben şuan denedim insert tuşuna basıp space yaptıktan sonra boşluk bırakıyor, sanırım insert tuşun bozuk :D

boşluk bırakıyor ama kaydedınce client bozuluyor denedin mi?
Master
59.2997
G-Defender :
Rahman_Baba : ben şuan denedim insert tuşuna basıp space yaptıktan sonra boşluk bırakıyor, sanırım insert tuşun bozuk :D

boşluk bırakıyor ama kaydedınce client bozuluyor denedin mi?

Xantier : hexle boşluk bırakırsan bütün olay kayar. atıyorum 8 byte uzunluğunda tanımlanmış bir stringi 9 byte yaparsın, programı açamazsın bile. onun yerine c'de writeprocessmemory kullanarak ve realloc gibi şeylerle de o bölümü uzatıp kısaltarak güvenli bir biçimde yazı değiştirebilirsin.
Master
59.2997
ne kadar cins insan doldu şu platform 1-2 senedir. birisi sana laf etmiş gibi ne diye cevap veriyorsun ki? bilgi vermek çok bilmişlik sayılıyor artık. çaktırmadan gaz falan mı salıyorlar üstümüze napıyorlar. tek tek herkesin beyin hücreleri ölmeye başladı.
Bir şey bilmeden, mantık yürütmeden, bilgiyi kullanmak isteyenler var yanlız ortalıkta. Bu nedenle o tarz kişilere örneğin bilgi vermemek gerekir. Bilmediğini satmaya çalışabilir çünkü :)
Master
59.2997
^Avatar^ : Bir şey bilmeden, mantık yürütmeden, bilgiyi kullanmak isteyenler var yanlız ortalıkta. Bu nedenle o tarz kişilere örneğin bilgi vermemek gerekir. Bilmediğini satmaya çalışabilir çünkü :)

mantığın hem doğru hem yanlış. doğru; sülüklük yapıp sadece kan emerek hayatını sürdürenlere ödün vermemek lazım. yanlış; bu mantıklı hiç kimseye yardım etmemek lazım. biz bilgiyi verelim, iyi kötü kullanması ona kalmış. zaten yukarıda anlatılanlarla mantık yürütmeden, bir şey bilmeden bir şey yapması pek mümkün değil. sonuçta evrenin sırrı paylaşılmadı.

Bu konu Ghlahn tarafından düzenlendi(2012-04-12 13:27, 12 yıl önce)
Neophyte
26.6001
Bazı mesajlar tarafımdan silinmiştir. Lütfen, yazdığımız yazıları cevapla buttonuna basmadan önce gözden geçirelim arkadaşlar.
Tartışmayı uzatacak yazılardan kaçınmanızı bu başlık adına önemle rica ederim.

@G-Defender,
Umarım o sürümü hatırlarsınız :)
Boşluktan kastın, caos u ca os veya c aos yapmak ise xantier'in söylediği gibi.
Fakat caos u ca s veya c os veya hepsi boşluk yani Insert mantığı ile yaparsan byte problemi yaşamazsın.

Yine dikkat etmen gereken yerler var tabi. nokta (.) lar da bytelarda birer sorgumu neyse artık, değiştirince problem yaşıyorsun.
Bellekte gerekli alanın bit degerini yükselticez ama nasıl olacak bulamadım..
abi boş ver hexi. eğer connector yapıyorsan direkt connectorden yaptır kullanacağın şeyler
virtualprotect
readprocessmemory
memset
writeprocessmemory
virtualprotect
Xantier : abi boş ver hexi. eğer connector yapıyorsan direkt connectorden yaptır kullanacağın şeyler
virtualprotect
readprocessmemory
memset
writeprocessmemory
virtualprotect

Evet haklısın connector'dan yapmak daha mantıklı o yüzden conn ile yapıyorum tşkler..

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.