Hesabına erişemeyen eski üyeler Discord üzerinden yardım alabilir.

Herkese selamlar uzun aradan sonra yine bi uğruyum dedim uğramışkende bi fikirlerinizi aliyim dedim :)))

Şimdi türktelekom internet altyapısı kullanmaktayım aşırı bi hız düşüklüğüyle karşı karşıyaydım 20 mbit sağlanması gereken yerde 2 3 mbit hız alıyordum upload hızı yok denecek gibiydi ben bunlarla görüştüm adsl alt yapısı kullanmakta olduğumu fiber altyapı bulunmadığını ama vdsl alt yapısının bulunduğunu vdsl alt yapısına geçiş yaptığım takdirde düzelebileceğine dair söylemlerle yaklaştılar bende paket değişikliği ve alt yapı değişikliği yapıp 24mbit vdsl hatta geçmeyi talep ettim bunun üstüne benim adsl portum değiştirildikten sonra internet erişimim kesildi ttnete arıza kaydı bıraktm geldiler incelediler evdeki hattıda kontrol ettiler sonuç olarak bana bina içi tesisatının arızalı problemli olduğunu söylediler cat5 cat6 kablo ile bina girişine yeni bi ankastre hat yaptırırsanız düzelir tarzında konuştular ama anlamadığım olay ttnet müşterir hizmetleriyle konuştuğumda adsl ve vdsl hattının aynı hat üstünde çalışabildiğini söylüyorlar bina eski olduğu için telefon hattı kablomuz cat 3 bakır kablo bunun ile 16mbit e çıkabileceğim söyleniyor internette yani vdsl sinyali vermiş olsalar bile 24 mbit yerine benim 14 15 mbit almam gerekmez mi bide işin ilginç tarafı adsl den vdsle geçiş yaptığımda  evime sinyal çıkmıyor binadaki ankastreden bina içi tesisatında ben problem olduğunu düşünmüyorum bunun için gelen ekibe modemi alıp aşşadaki ankastreden modeme direk bağlantı vermelerini istedim ama sinyal yani dsl ışığım binadaki ankastrede sabitlenmedi bunun üstüne biz başka kutuya gidiyoruz diyip kaçtılar :D

başınıza böyle bi durum geldimi sizlerinde geldiyse çözüm için neler yaptınız ??

cat5 veya cat6 kablo ile yeni tesisata geçmem bu problemi çözer mi dersiniz çoğu kişi ttnet şikayetlerinde sorunun düzelmediğini yazmış 

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.