Fiyat öğrenmek isteyenler özel mesaj yolu ile sorabilirler.
bit i kaç acaba?
256 bit
merak edenler için
https://www.geforce.com/Hardware/GPUs/geforce-9600-gt/specifications

aslında ben de almayı düşünürüm de işte dx 10 olması kötü. ama 256-bit olması hayvani bir şey. hep aklımda soru işareti oluyor bunu mu alsam gtx550 için para mı kassam diye.
Novice
12.5
Xantier : merak edenler için

aslında ben de almayı düşünürüm de işte dx 10 olması kötü. ama 256-bit olması hayvani bir şey. hep aklımda soru işareti oluyor bunu mu alsam gtx550 için para mı kassam diye.

Deniz gtx550ti ile arasında bayağı fark var ancak power önemli.Gtx550ti en az kaliteli bir 400-450w ister.9600gt ise kaliteli bir 300w yeterlidir.

Eğer fiyatı uygunsa 8800gt ayarında bir karttır tavsiye ederim =)
Fiyat 100 tl arkadaşlar
Mortal :
Xantier : merak edenler için

Deniz gtx550ti ile arasında bayağı fark var ancak power önemli.Gtx550ti en az kaliteli bir 400-450w ister.9600gt ise kaliteli bir 300w yeterlidir.

Eğer fiyatı uygunsa 8800gt ayarında bir karttır tavsiye ederim =)

var tabi ama 9600 gt dx11 destekli olsa hiç gtx550 falan uğraşmazdım çünkü her oyunu full hd oynama gibi bir çabam yok. 2011 oyunlarına da hasta değilim.
Novice
12.5
Xantier : var tabi ama 9600 gt dx11 destekli olsa hiç gtx550 falan uğraşmazdım çünkü her oyunu full hd oynama gibi bir çabam yok. 2011 oyunlarına da hasta değilim.

DX11 destekli kaç tane oyun var ki.DirectX 11 Microsoft tarafından yayınlanan oyunlar için geliştirilen bir fizik-görüntü motoru gibi bir şeydir.DX10 desteklemesi Windows7'de oyun açmayacağı anlamına gelmez veya çok büyük bir artısı yoktur.

DX serisinde en fazla gelişme XP ile birlikte DX9'da gelmiştir.Şuan zaten NVIDIA'da PHYSX adında bir görüntü-oyun motoru mevcut.Eğer Full HD gibi bir derdin yoksa alabilirsin ama FULLHD oyunlar için çok yetersiz kalır hatta gtx550ti bile bir çok oyunda yetersiz kalabilir =)
dx11i başka bir amaçla desteklemesini istiyorum.
Master
59.2997
9600 gt, performanstan çok üst düzey beklentisi olmayanlar için ideal bir kart. Fiyatı da oldukça düştü son günlerde. Piyasasını takip etmek için teknofiyat.com'u kullanabilirsiniz. Ben üst düzey oyunlardan (gta 4, crysis vb.) performans beklerim derseniz yetmez. En az 100-150 lira daha eklemeniz gerekir.

Ekran kartı alacaklara altın değerinde öneri; sırf bit ve bellek değerlerine göre kart almayın. mhz değerlerini de sorgulayın. Öyle ki 128 bit gddr5 bir ekran kartı 256 bit gddr3 bir karttan üst düzey performans verir. Bellek performansı aradaki o farkı kapatır hatta daha iyi performans vermesini sağlar. Bunun yanında soğutmasına dikkat etmeniz yararınıza olur. Kasanızda soğutma problemi yaşıyorsanız ona uygun soğutması olan bir kart almanız gerekir. Kartın sistemin tümüyle beraber harcayacağı güç miktarının iyi hesaplanması ve psu (güç kaynağının) buna göre belirlenmesi gerekiyor. Yetmiyorsa güncellenmesi gerekiyor. Özellikle psu çok kötü sonuçlara neden olabilecek bir cihaz.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.