Subject: Kitlediğin topicle alakalı
Sender: buffa
Recipient: Anemon
Date: 2009-12-04 17:48

Öncelikle şunu belirteyim belki farkında değilsindir. Forum kelimesinin manası insanların düşüncelerini özgürce anlatabildiği ve tartışabildiği bir yerdir, eski roma imparatorlugunda halk belli sıklıkta forumlarda toplanır ve şikayetlerini dile getirir, yeri gelir imparatoru bile eleştirirlerdi kıllarına dokunulmadan. Eski ve ilkel bir çağda bile buna izin verilirken günümüzde sözde forum moderatörleri tarafından yok baydınız, yok konunun yönü değişti tarzında konular kitleniyor. Sevgili arkadaşım eğer seni baydıysa okumazsın, senin ilgini çekmek için topic açmıyoruz burda,yada açarkenki maksadımız sen değilsin. Konunun yönüde değişebilir trafiğide sonuçta yönünü ve akışını sizin belirlediğiniz bir konu tartışma değil ,söyleşi yada danışıklı dövüşten ibaret olur. Lütfen bunun bilincinde olalım ve müdahalelerimizi buna göre yapalım.

Evet burası Orta Dünya forumu değil ama sende bilirsinki Orta Dünya forumlarında böyle bir şeyi anlatamazsın.Burası ultima strike, tr nin uo playerlarının serverları inceleyip ona göre seçim yaptığı bir site ve insanların bu durumu bilmesi gerekiyor. Bu şekilde sıkıldığınız beğenmediğiniz topicleri kitleyerek i kapatarak, forumu tekdüze bi hale sokma niyetindeyseniz buyrun. Kılıç sizin gardiyan sizsiniz..
Kitlenen Konu: https://www.ultima-strike.com/

Öncelikle bende şunu belirteyimki dediklerinin bir bölümünde haklısın. Şimdi bu konuyu tartışmaya açıyorum.

Bizler, yani "Sözde forum moderatörleri" olarak bu konularda haklımıyız haksızmıyız?

Soruyorum! Bu konun burda tartışılması nekadar doğru?
Ben Ultima-Strike.com açıldığı yıllardan beri burdayım. Ultima-Strike'ın ne olduğunu çok iyi biliyorum çünkü zamanında benimde başımdan böyle şeyler geçti. Bizler burda XXX serverında edit yoktur hiçbir staffın player charı yoktur gibi beğendirme kampanyaları yapmadığımız gibi hiç bir serverida burda deşifre etme hakkına sahip değiliz. Bu benim düşüncem Diğer moderatör ve admin arkadaşlardanda yorum bekliyorum bu konuda. Her koyun kendi bacağından asılır. Yukarıdaki konuya girip bakarsanız. OD isimli serverin staff'ı player'ı gelmiş kendi forumları yerine yok küfür ettin o oldu yok ben etmedim sen ettin sonra player charla geldin vs gibi laflarla burayı xxxxx serverların forumları haline getirmek normal birşeymi? Eğer bu tarz konuları xxxx serverin forumlarında tartışılmasına server sahipleri izin vermiyorsa demekki bir yaraları var gocunuyor anlamına geliyor. Kusura bakmayın ben burda böyle birşeye meydan vermeye niyetim yok. Yarın öbürgün XXX serverin sahibi gelip demezmi bize kardeşim senin sitende benim serverimi böyle böyle kötülüyorlar sende müdahale etmiyorsun. Eğer bir problemin varsa Server sahibine ulaşmaya çalışırsın. Server sahibi görüşmek istemiyosa anlarsın bu durumda bir bit yeniği olduğunu ozaman serverımı bırakırsın oyunumu bırakırsın bilemem. Ama şunu bilirimki burda senin gibi olay yaşayan 1000 tane adam varsa en azından 20 tanesi bu forumlara takılıyordur ve hepsi senin gibi abc serverında şu xxx serverında şu qqq serverında bunlar oldu diye topic açsa burası amacından sapar.
Biz burda yönetim olarak kimseyle ayrıcalık yaptığımızı düşünmüyoruz. Kimseyi tanımayız XXX serverın sahibi bizim babamızın oğluda değil. Biraz empati yapın. Söz hakkı sizlere şimdi doğdu. Bu konuyu OD olduğu için açmadım. bu server OD değilde başka bir serverda olabilirdi. Bu tarz konuları burda tartışmak o serverında staffların gelipte burda cevap vermeleri burayı server forumu haline dönüştürmeleri sizce ne kadar doğru???
anemon'un dedikleri bi yanada bir şeyi çok merak ediyorum... hangi roma forumlarında eleştirilen insanlara hakaret edilmiştir? bu kutsal roma gönüllüsü arkadaş ya eleştirinin anlamını bilmiyor ya da nerede olduğunu şaşırmış. eğer arkadaş bahsi geçen roma forumlarında bu tarz hakaretlerde bulunsaydı roma yönetimi herhalde ultima-strike moderatörleri gibi yapıcı bir şekilde yanlışları düzeltme yolunda gitmek yerine imparator sezara arkadaşın kellesinden şarap içirttiklerini düşünmek içten bile olmazdı. arkadaşa naçizane tavsiyem toplum ortasında böyle alengirli çıkışlar yapmamasıdır ha mesaj atmışda o ayrı, daha da vahim. ayrıca ultima-strike'in hala oyuncalara server beğendirilen biryer olduğunu zanneden arkadaşlar da varsa yanlış yerdeler, burası kimsenin eksikliklerini hatalarını afişe etme yeri değil bilgi ve paylaşım noktasıdır.
Söyleyiş biçimi çok doğru olmasa da yapılan doğru.
Koca adam olmus hala oyunun mücadelesini veriyor.Sanki dediğini kabul ettirse U-S ailesi olarak kupa vericez adama ilginç bir varlık peh

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.