Silindi
Override :
Quantery :
Override :
Quantery :
TuRGoN : Zaten tadı süper birşey sigaranın ya ilk çekişte herkes alışıyor sorma. Ben zaten ilk çekişimde alışmıştım. Olay yaptığın şeye bak. 1 lira oldu çocuk aldı alıştı. 7 lira olunca 7 çocuk toplanıp 1 lira koyup alışabilecek. Bana gelip bunu savunma önce yazılarımı düzgünce oku ondan sonra gel. Ayrıca hukuk kurallarında özgürlük vardır. Yani sen birini öldürme özgürlüğüne sahipsindir ama sorumluluk sana aittir. Cezasını çekersin. Aynı şey sigaradada vardır. Sigara içme özgürlüğüne sahipsin sorumluluğu sana ait. Ayrıca 15 16 yaşındaki bir kişininde akli olgunluğu yavaş yavaş oturmaya başlamıştır. Çocuk dediğin kesimi merak ettim gerçekten şimdi. 9 10 dan bahsediyorsan onuda psikolojik açıklarız. Ancak 14 ten sonra ki tüm bireyler en azından yanlış ve doğruyu ayırt edebilecek zekaya sahiptir. Yapıyorsa kendinedir.
Bence sorun surda lise.Genellikle bu iş lisede tavan yapıyor düz ve meslekte özellikle.

niyetlenmemiş birisi hiçbiyerde içmez ben 3 sene lise okudum çok sigara teklif eden kişi oldu. Ama Azim gerekli

Banada eden cok oldu bende icmiyorum ama genelde millet orda ÖZENİYOR.

özenenlerde aynı iradesine sahip çıkamıyorlar işte kötü olduğunu bile bile başlıyorlar
Ne yaparsın bile bile olsada yapıyorlar.
Sigaramı içicem arkadaşım merak etme. Evet özendim, özeniyorlar yada istedim içmek özgür irademle, istiyorlar. Ama biraz sığ düşünmek yerine yazdığım yazılardan kaç kötü şey var bi bakar mısınız? Zamlarla ilgili bir eleştiri, özgürlüklerle ilgili bir eleştiri. Ama bunlar görülür mü? Önemli olan kavga etmek, tartışmak, kendini haklı çıkarmak. Hala diyorum sigara fabrikalarını kapatamıyor bu hükümet, zorunlu olarak cafeleri böldüremiyor ama vatandaşı soymayı iyi biliyor. Ve sizin savunduğunuzda bu işte. Bunu göremiyorsunuz! Ama burada gelip çocuklar alışsın dimi gibi duygu sömürüsü yapmayı iyi biliyorsunuz.
TuRGoN : Sigaramı içicem arkadaşım merak etme. Evet özendim, özeniyorlar yada istedim içmek özgür irademle, istiyorlar. Ama biraz sığ düşünmek yerine yazdığım yazılardan kaç kötü şey var bi bakar mısınız? Zamlarla ilgili bir eleştiri, özgürlüklerle ilgili bir eleştiri. Ama bunlar görülür mü? Önemli olan kavga etmek, tartışmak, kendini haklı çıkarmak. Hala diyorum sigara fabrikalarını kapatamıyor bu hükümet, zorunlu olarak cafeleri böldüremiyor ama vatandaşı soymayı iyi biliyor. Ve sizin savunduğunuzda bu işte. Bunu göremiyorsunuz! Ama burada gelip çocuklar alışsın dimi gibi duygu sömürüsü yapmayı iyi biliyorsunuz.

arkadaşım birden fabrika kapatmak kolay değil tiryakiler isyan çıkarır önemli olan yeni nesile alıştırmamak.
Silindi
Journeyman
5.4
TuRGoN : Sigaramı içicem arkadaşım merak etme. Evet özendim, özeniyorlar yada istedim içmek özgür irademle, istiyorlar. Ama biraz sığ düşünmek yerine yazdığım yazılardan kaç kötü şey var bi bakar mısınız? Zamlarla ilgili bir eleştiri, özgürlüklerle ilgili bir eleştiri. Ama bunlar görülür mü? Önemli olan kavga etmek, tartışmak, kendini haklı çıkarmak. Hala diyorum sigara fabrikalarını kapatamıyor bu hükümet, zorunlu olarak cafeleri böldüremiyor ama vatandaşı soymayı iyi biliyor. Ve sizin savunduğunuzda bu işte. Bunu göremiyorsunuz! Ama burada gelip çocuklar alışsın dimi gibi duygu sömürüsü yapmayı iyi biliyorsunuz.
Sana tek birsey sölüyorum bunu bile bile oy verenler gerizekalı ise ben ne yapıyım.Herseye zam ama emekliye memura gelince %1 zam o da 5tl bile etmez bu simdi adaletmi?
Ek Olarak:
Fabrika kapatırsa senin benim veya baskaların babaları issiz kalır ve zaten su ülkede düzgün maaslı iş yok onlarıda kapatırsa millet senin benim evimi soyar.
önemli olan yeni nesile alıştırmamak.
Heh şimdi bir yerden tutabildik. Eleştirdiğim zaten bunlardı. Bu zam öyle 35 olsun 20 olsun demekle olmuyor yansımalarıda önemli ki özgürlüğü takmadan konuşuyorum. Benim insan olarak istediğimi seçme hakkımı kısıtlamalarını saymıyorum. Söylemek istediğim buydu. Bu zam elbet sizede yansıyacak o zaman işte 35 milyon olsun diyemiyeceksiniz.

@arkadaşım birden fabrika kapatmak kolay değil tiryakiler isyan çıkarır önemli olan yeni nesile alıştırmamak.

Zam yapmak kolay yani? Zam yaparak tiryakiler isyan çıkarmıyor? Ama Fabrika kapatınca isyan çıkarıyor? Zam yaparak tiryakileri koruyorlar güya siz 35 olsun diye atıp tutuyorsunuz. Milletin parasını resmen çalıyorlar, içenide içmeyenide yoluyorlar ama siz dumansız hava sahası diyorsunuz fabrikalara gelince zor öyle mi? Bırak arkadaşım ya bizim iyiliğimiz içinse bu zam ve diğerleri fabrikada kapatılır, üretimde durdurulur.
TuRGoN : Heh şimdi bir yerden tutabildik. Eleştirdiğim zaten bunlardı. Bu zam öyle 35 olsun 20 olsun demekle olmuyor yansımalarıda önemli ki özgürlüğü takmadan konuşuyorum. Benim insan olarak istediğimi seçme hakkımı kısıtlamalarını saymıyorum. Söylemek istediğim buydu. Bu zam elbet sizede yansıyacak o zaman işte 35 milyon olsun diyemiyeceksiniz.

@arkadaşım birden fabrika kapatmak kolay değil tiryakiler isyan çıkarır önemli olan yeni nesile alıştırmamak.

Zam yapmak kolay yani? Zam yaparak tiryakiler isyan çıkarmıyor? Ama Fabrika kapatınca isyan çıkarıyor? Zam yaparak tiryakileri koruyorlar güya siz 35 olsun diye atıp tutuyorsunuz. Milletin parasını resmen çalıyorlar, içenide içmeyenide yoluyorlar ama siz dumansız hava sahası diyorsunuz fabrikalara gelince zor öyle mi? Bırak arkadaşım ya bizim iyiliğimiz içinse bu zam ve diğerleri fabrikada kapatılır, üretimde durdurulur.

tamam arkadaşım forumu kirletmeyelim daha. Zamlara hayırlı olsun diyelim bırakalım burda
siyasete döndürmesek olmaz. ayrıca kimseye gerizekalı diyemezsiniz burda. bende sigara içiyorum ama zama sevindim. bırakmama bahane olur.
Silindi
Expert
6.3
Nexima : siyasete döndürmesek olmaz. ayrıca kimseye gerizekalı diyemezsiniz burda. bende sigara içiyorum ama zama sevindim. bırakmama bahane olur.
Ben sigara icenlere demiyorum.Yanlıs anlasılmasın sadece bunları bilerek oy verenlere dedim.
Beni pek ırgalamadı bu zam açıkcası 7.50 da olsa ben yarın yeniden alırım isterlerse 20 yapsınlar haftada bir alırım ama alırım yani u-s de bölünmüş içen içmeyen diye.

O değilde devlet ülkeyi böler aslında böyle sigara yasak der tiryakiler çok sinirlenir iç savaş çıkar VAOOV :D.
Expert
34.0001
ne diyosunuz kardeşim tiryakiler isyan çıkarsa ne olur, aç televizyonu işçiler her gün isyan ediyor. sigara fabrikası kapatılması demek, milyarlarca dolar dış yatırımı kapıdan çevirmek demek, o yüzden kapatamazlar. herkes cebine giren paraya bakıyor, kimse senin içtiğin sigarayı düşünmez, isyan ederlermi huzursuz olurlarmı diye düşünmez. sizin mantığınızla bakarsak, aynı zamlar akaryakıt a geldi, benzincileri kapatın demek olur.

ayrıca ben seviniyorum sigaraya karşı olan şeylere, içen kişinin sağlığı umrumda değil, kendisi düşünmüyo banane, ama benim yanımda içildimi deliriyorum.
8tl sigara olacak yakında vallaha
Sigaradan ötürü bugun okulda Sivil Polise yakalandım. Ceza kesti 62 ytl :huh
ülkeyi soydu soğana çevirdi bu tayyip defolsun gitsin artık
Burada tek adam akıllı yorumu zoxic ve turgon yapmış. Kimsenin umrunda değil insanların ölüp ölmemesi. Biraz mantık yürütürseniz, bu +ek ücretlerin nereye gittiğini bulursunuz.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.