Arkadaşlar harry potter ve ölüm yadigarları 1.part Filmi 17 Kasım 2010 tarihinde vizyona giricektir 2 Fragman gelmiştir fragmanların linkleri geliyor :)

[url]3Fragman http://www.facebook.com/HarryPotterOlumYadigarlari#!/video/video.php?v=1443485440406[/url] (kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim)
[url]2.fragman http://www.facebook.com/video/video.php?v=1426129966530#!/video/video.php?v=1423680545296[/url]

Kesinlikle bu filme gitmenizi tavsiye ederim arkadaşlar.


Ölenler:

Hedwig
Deli-Göz Moody
Severus Snape
Fred Weasley
Remus Lupin
Nymphadora Tonks
Ted Tonks
Dobby
Bahtilda Bagshot
(Hatırladıkça eklerim, ama kayda değer kayıplar bunlar...)

ALBUS DUMBLEDORE UN ölümünede az kişi ağlamamişti sinemada :) bunlar ölse kesin sinemayı yakarlar :)

Kitabın özeti geliyor :)


Ben 6.cı Film (melez prens)'e gittiğimde yanımda olan kız albus dumble dore un ölümünde ağlamıştı :)
Kaynak : frmtr are_toom
7. kitabın adı Ölüm Yadigarları'nı okudum ve merak ettiklerinizi söylüyorum arkadaşlar...
Okumakta karalı olanlara okumamalarını tavsiye ederim

Hortkuluklar:

1) Harry
2) Hufflepuf' ın Kupası
3) Yüzük
4) T. Riddle'ın Güncesi
5) Nagini ( Yılan )
6) Madalyon ( R.A.B.(Regulus A. Black evet Sirius'un kardeşi))
7) Rawenclaw' ın Tac'ı

( Bütün bunlara karşın bence bir eksiklik var:
Dumbledor Voldemort'un 7 tane Hortkuluk yaptığını tahmin ettiğini söyledi, ve Hermione'de bunun doğru olduğunu, tarihdeki en fazla Hortkuluk yapan kişinin 6 tane yaptığını, Voldemort2un bunun ilerisine gitmek istediğini düşündüğünü söyledi. Ancak Voldemort Harry'nin bir Hortkuluk olduğunu bilmiyordu ve J.K.R'de (chat Live Forumlarından birisinde, bir gaf ederek) Voldemort'un bunu bilmeden 8 tane Hortkuluk yarattığını söyledi. Peki öyleyse 8. Hortkuluk nedir?
Bu cevapsız kaldı bence kitabın en büyük hatalarından biris bence bu, ancak gözardı edilebilirliği yüksek...)

Dumbledor'un Ölümü:

Arkadaşlar, Dumbledor kesinlikle öldü, sonrasında Spane Müdür oldu Hogwarts'a ve, Dumbledor Portresinden Snape'i yönlendirdi...

Dumbledor'un Snape Güveni:

Snape Lilly'ye tam anlamıyla aşıktı ve uğruna ölenin kendi olmasına da hazırdı...voldemort'dan merhamet diledi Lilly'yi öldürmemesi için, ancak dilediği kişi voldemort'tu...
Sonra Snape Dumbledor'a, Voldemort'a kehanetin duyduğu kısmını anlattığını söyledi ve Kısa bir konuşmanın ardından Dumbledor Lilly'ye olan aşkını anladı ve ona bu sevgi karşısında güvendi. Snape'in Dumbledor safında olmasının tek nedeni, Gözlerini feci derecede Lilly den alan Harry Potter'ı koruma, Lilly'nin anısına onun hayatta kalmasına yardım etmek. Ancak Harry'ye çektirdiği eziyet, hareketlerini ve tavırlarını, fena halde James Potter'dan alması sonucudur.

Çlümcül Kutsallar'ın ne olduğunu burdan anlatmam çok uzun sürebiliri. Anlamak için benden kitabı isteyebilirsiniz

Voldemort'un Ölümü:

Harry, son hortkuluğun kendisi olduğunu anladığı anda, kendisi yaşadığı sürece Voldemort'u öldüremeyeceğini anladı. Ve Voldemort'un yanına, Karanlık Orman'a (Hogwarts'taki D.O. üyeleri, Voldemort'a karşı Harry'yi savunuyorlardı ki buda Harry'nin, kendisinden iki önceki son Hortkuluğu bulması içindi) ölüme, ölmeye acı ve ıstırap dolu bir şekilde gitti. Ancak Voldemort'un Harry'yi Lanetlemesi( Avada Kedavra! ) Harry'yi değil onun içindeki Hortkuluğu yok etti. Ve ölümcül Kutsallar sayesinde Ölümün Efendisi olan Harry geri döndü ( Dumbledor ile Aklının derinlerinde kısa bir konuşmadan sonra) ve hala yaşadığını belli etmedi. Bunun üzerine zaferle(!) Howgarts'ın ön bahçesine giden Voldemort tayfası, Harry'nin cesedini öğrencilere ve onun arkadaşlarına gösterip, son umutlarını kırar.

Ancak buna dayanamayan Neville Voldemort' a arkasından dolanıp saldırır ve Voldemort onu engeller. Biraz güldükten sonra Neville'in haline, Seçmen Şapkayı alıp Neville'in başına koyar ve bir büyüy yapıp Şapkanın alev almasını sağlar.
Bir süre acı ceken Neville, daha sonra Şapkadan Godric Gryffindor'un kılıcını çıkarıp, son hortkuluk; yani Nagininin kafasını keser.( Hortkulukları ancak çok güçlü maddeler yok edebilir, ve buna Basilisk zehride dahildir. 2. kitab'ı hatırlarsak, Harry aynı kılıcı, Basilisk'in üst damağına saplamıştı. Ve basilik zehri kılıç tarafından emildi. ( Kılıç kendini güçlendiren şeyleri emer.) )
Ve Voldemort tek bir büyüye kalmıştır artık. Ve bahçede karşılıklı darie çizerek yürüyen iki düşman, Harry'nin Voldemort'u hayrete ve dehşete düşüren, onun izini nasıl bulduğunu, onun ne kadar zayıf olduğunu söyledikten sonra, kılıçlarını çeker ve Voldemort'dan "Avada Kedavra!" , Harry'den ise " Expelliarmus! " büyüleri çıkar. Ölümcül kutsalların ( ve bir yere verdiği röportajda söylediğine göre, J.K. Rowling'in kitabın ismi olmasını istediğin, anca sonradan bu ismi başka bir böüle verdiğini söylediği) Yüce Asa, son efendisi Harry'ye itaat ederek büyüsü, kendini tutan yabancıya teper ve Voldemort'un sonu gelmiş olur.

Bu bölümden sonra, biraz Hogwarst'ta Harry'nin Hermione ve Ron'a açıklama yaptığı sahneler anlatılır. Ardından beni şok eden bir hamleyle 19 yıl sonrasına atlanır...

Harry ve Ginny evlenmiş 3 çocuk yapmıştır.
Remus Severus Potter, James Potter, Albus Potter...
Hermione Ve Ron evlenir.
Teddy Tonks çocuklarından birinin ismi olur. ( Nymphadora Tonks'un Babasının adı)
Neville Longbothom, Hogwarts'ta bitkibilim öğretmeni olur.
Kingsley Shacklebolt Sihir Bakanı olur.

Ölenler:

Hedwig
Deli-Göz Moody
Severus Snape
Fred Weasley
Remus Lupin
Nymphadora Tonks
Ted Tonks
Dobby
Bahtilda Bagshot
(Hatırladıkça eklerim, ama kayda değer kayıplar bunlar...)


Not: Remus Lupin, Ve Nypmhadora Tonks evlenir, çocuk yaparlar ancak Hogwarst Savaş'ında ölürler. Ve Harry'yi çocukları Teddy Lupin'in Vaftiz Babası olarak ilan etmişlerdir çok önceden.

J.K.R.'ye çok teşekkürler, bize sihirli dünyanın kapılarını bir nebze araladığı için

Bu konu Unknown tarafından düzenlendi(2010-07-24 01:44, 9 yıl önce)
Kitabı okumayıp filmi izleyecekler için güzel bir spoiler olmuş :)

679Sayfa kitab bitmezki :) ben daha 117 ci sayfasındayım

Keşke paylaşmasaydınız kitabı henüz okumamıştım(postu da okumadım zaten :))
HP nin 6. ve 7. kitapları hariç diğer kitapları okudum.Aşırı abartılacak bir dünya yok ortada fakat tutulduğunu da kabul etmek gerekir.Filmini bende sabırsızlıkla olmasa da bekliyorum.Umarım önceki film lere göre daha hareketli,daha aksiyonlu bir film olur.

@Syntax
3.Fragmana bakarsak aksiyonlu olucak gibime geliyor


Novice
-14.9
İlk fragman açılmıyor.

Harry Potter filminin Sırlar Odasından sonraki filmlere bakamadım. yani ilgimi çekmedi fazla :)

Kötü olmuş paylaşmış olman kitabı okumamış olsam bunları görmeyi hiç istemezdim.

PS : 2.part için sondaki virgülü kaldırın.

2.1
Günaydınlar U-S :)

Birinci mesaj spoiler içeriyor bu durum benim gibi kitabı okuyanlar için sorun teşkil etmiyor fakat okumamış olan kişiler için oldukça sinir bozucu olabilir. Bu tür şeyleri spoilera almamak biraz saygısızlık etmek gibi oluyor bu konuya el atılıp mesaj spoiler içerisine alınırsa sanırım daha iyi olur.

Filmi izledim birkaç gün önce ve pek memnun kalmadım. İki part yapacak olmanın verdiği rahatlık ile filmde boş yere vakit harcanan çok sahne var ve bu filme sıradanlık katıyor. Film akıcılıktan çok uzak sahnelerin geçişleri bağlantısız ve bu göze çok batıyor. Yönetmen olmanın birinci kuralını yerine getiremeyen bir isme neden bu proje emanet edildi hiç anlamıyorum, neyse..

Part I final öncesi hazırlık amacını taşıyor bu detayı es geçmiyorum ama bu daha bilinçli bir şekilde yapılabilirdi. Lord of the Rings bile 3 kitap ile inanılmaz detayların filmde yer verilmemesine (kitabı okuyanlar hatta extended version izleyenler bile varsa ne dediğimi çok iyi anlayacaklardır) rağmen çok ama çok daha başarılı bir iş çıkarmıştı.

David Yates, Peter Jackson'ın çıkardığı bu işi iyi analiz edip kendi serisinde yapacağı yanlışların önüne geçebilirdi. Daha ihtişamlı bir Part I beklentisi içerisindeydim ama bu beklentim boşa çıktı. Bakalım Part II başarısızlıkla mı sonuçlanacak yoksa iyi bir final mi ortaya koyacaklar, bunu göreceğiz lakin bu konuda pek umutlu değilim. Ortada gerçek olan birşey varsa o da Order of the Phoenix sonrası, serinin sinemada beklentilerin altında kalmasıdır ve bunun tek sorumlusu yönetmen David Yates'dir. İngiliz olsun nasıl olursa olsun felsefesiyle emanet edilen filmi malesef kötü bir gidişata doğru sürüklemiştir ve çok kötü çok berbat bir iş yapmıştır. Hollywood'da bu filmi bambaşka noktaya taşıyacak başka yönetmenler dururken sönük isimlerle çalışmakla hata yapılmıştır.

Sinemada izledim vede tek kelimeyle berbat desem yeridir çok kopuk olmuş kitabıyla arasında çok az bağdaştırma bulamadım senaryoyu 2 filme bölüp sırf para kazanmak için çekilmiş bir film :S

Kitabı okumadım fakat dün filmini izledim açıkçası beklediğim kadar iyi bir film çıkmadı.Keanu nun da söylediği gibi bazı sahneler gereksiz yere uzatılmış,fragman da görülen aksiyon sahnelerinden başka neredeyse hiç aksiyon olmayan bir filmdi.

Kitabı okumadım filmini izledim bence serinin en güzel filmi bu

BENDE PATLATAYIM BOMBAYI GÜM

:D

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.