bir sitede konuya yazılan cevapları incelerken rasladığım 2009 yılında bir türk tarafından büyük ihtimal kasıtlı olarak yazılmış bir forum mesajı :)

Resmin büyük hali için : https://www.resimupload.com/ds476659670_turkish.html
başka bi siteye upload etsen iyi olacak görünmüyor sanırım
Hazır görmüşken sormak istedim birader değil mi aslı niye herkes bilader diyor ?
Aslı biraderdir , bilader birinin uydurmasiyla oluşan bir kelimedir.
Güzelim Türkçe'miz ne hale geliyor.
Novice
11.9
Birader farsça sanırım ama pek emin değilim
Türk heryerde Türktür derken ne demek istiyorsun Türkçeyi kullanamayan bir adam yüzünden Türklere niye boyle bir yaftalama yapıyorsun keşke Türkce Uluslararası dil olsada bu serefsizlerin dilini konusmak zorunda kalmasak eger Türkceyi gelistrmek istiyorsan boyle yanlıs yapanları gostererk degil Türkceyi duzgun kullanarak ve calısarak yapıcaksın asıl boyle Türklügü iki üc herifin yanlısları yüzünden siz dusuruyorsunuz...
Novice
-14.8
Asıl vurgulanmak isteneni kimse anlamamış sanırım =)
MicrofibeR : Türk heryerde Türktür derken ne demek istiyorsun Türkçeyi kullanamayan bir adam yüzünden Türklere niye boyle bir yaftalama yapıyorsun keşke Türkce Uluslararası dil olsada bu serefsizlerin dilini konusmak zorunda kalmasak eger Türkceyi gelistrmek istiyorsan boyle yanlıs yapanları gostererk degil Türkceyi duzgun kullanarak ve calısarak yapıcaksın asıl boyle Türklügü iki üc herifin yanlısları yüzünden siz dusuruyorsunuz...

aslan ilk sözum sana demekki senin espiriyi anlıcak kapasiten yok !
2'incisi arkadaşlar ben bende bir TÜRKÜM ve TÜRK olmaktanda GURUR duyuyorum ama benin burda bahsetmek istediğim yabancı bir sitede ingilizce yorumların o arkadaşımızın türkçe yazısından başka hiç kimsenin yazısı türkçe değil türkçe olarak yorum yazan bi insanın yazısını "espiri" mana sında gösterdim bunun TÜRK lüğe veya türk olmayı kötüleyecek kötü bir yanı yok
sadece "espiri" açısından yapılmıştır tabi espiriyi anlayana sizce komik dill mi "Thank you bilader sende olmasan " yazmış arkadaş :D ahah :) başı ingilizce sonrası türkçe komik olan bu arkadaşlar
MicrofibeR : Türk heryerde Türktür derken ne demek istiyorsun Türkçeyi kullanamayan bir adam yüzünden Türklere niye boyle bir yaftalama yapıyorsun keşke Türkce Uluslararası dil olsada bu serefsizlerin dilini konusmak zorunda kalmasak eger Türkceyi gelistrmek istiyorsan boyle yanlıs yapanları gostererk degil Türkceyi duzgun kullanarak ve calısarak yapıcaksın asıl boyle Türklügü iki üc herifin yanlısları yüzünden siz dusuruyorsunuz...

Eğer Türkçe'yi bu kadar savunuyorsan."ç", "ü","ş, "ğ", "ö" vs. harfleri kullanmaya özen göster.
Ben daha Türk'üm muhabbeti başlamış yine..

Türkçe karakter ve özel kelimelerin baş harfini büyük yazmaya özen gösterin madem o kadar çok Türkçe'mizi savuncaksınız..
Konu bu değil konu aptal bi yere gitmiş b*k vardı dimi şu konuyuda yediniz ya işin esprisi o işte türkçe kolay bir dil değil arkadaşım değil kimse gelip kolay diyemez değil hatta belkide dünyadaki en zor dillerdendir denizde kum türkçede detay var arkadaş özen gösterebildiğimiz kadar artık ne diyelim.

Bu konu Tymaron tarafından düzenlendi(2010-04-24 13:48, 13 yıl önce)
Marlock : Konu bu değil konu aptal bi yere gitmiş bok vardı dimi şu konuyuda yediniz ya işin esprisi o işte türkçe kolay bir dil değil arkadaşım değil kimse gelip kolay diyemez değil hatta belkide dünyadaki en zor dillerdendir denizde kum türkçede detay var arkadaş özen gösterebildiğimiz kadar artık ne diyelim.

Anlayana dostum anlayana işte konuyu sapıtmak isteyen insanlar yüzünden mizah bölümünde bile konunun anlamı kalmıyor..
güzelmiş azgalor ^o^.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.