Mortal , son yaptığın tasarımda mavi yerine kahverengi kullansan çok hoş olur diye düşünüyorum.
Novice
12.5
Nydrian* : Mortal , son yaptığın tasarımda mavi yerine kahverengi kullansan çok hoş olur diye düşünüyorum.

Önerin için teşekkür ederim hemen küçük bir deneme yaptım.

açık

kapalı

Bu konu Mortal tarafından düzenlendi(2011-10-11 00:26, 12 yıl önce)
Biraz daha koyulaştırsak , daha iyi olabilir hani :)

Eline sağlık.
2. denemenin renk uyumu daha iyi oldu bence de.
Novice
12.5
Neophyte
26.6001
Son çalışmanızı daha çok beğendim, tebrik ederim :)
Novice
12.5
Bir tane daha ilk sayfayada eklendi.

https://www.fileserve.com/file/bQFByQb/yunus-mortalpvp.psd
Adept
4.3
Merhaba Yunus!

Son tasarimdaki gibi ortada beyaz bir leke birakirsan, insanlarin gözü hep ona gider, kenarlar daha az dikkatle incelenilir. O nedenle o tarz effektler pek makbul degil.

Diger tasarimlarda bircok kutu ve bölüm var, cogunun sekli birbirinden farkli, bu biraz estetigi bozuyor. Ortak bir kenar berlirlersen daha mantikli. Cok fazla kutunun da icice girmesi estetigi birazcik asagiya ceker. Tabii ki kutu ve bölümler olmadan da olmaz, ne de olsa bir sekilde bölümleri ayirmak lazim. O nedenle bu ikisinin arasinda orta yolu bulmak lazim.

Bir diger nokta simetri. Son tasarimindaki soldaki bölümde (Istatistik, Son Bölümler, Son Olaylar) sagdaki bosluk soldakinden cok daha büyük. Genelde bunlarin daha dengeli olmasi, daha güzel görünmesini sagliyor. Cünkü ayni zamanda sagdaki büyük bosluk, sol sütun ile sag haberler sütunu arasinda büyük bir bosluk olusturarak, sitenin bütünlügünü bozuyor.

Renklerin birbirine uyumlu olmasi güzel, ancak bazen renkler arasinda fark olmasi, bazi seyleri öne cikarir. Son tasariminda agirlikli olarak mavi tonlar kullanmissin hep, araya baska uyumlu mavi disinda bir renk serpersen, siteye canlilik verirsin. Mavi, gri, beyaz kombinasyonu sevilen bir kombinasyon.

Gene soldaki sütuna bakarsan, basliklar oldukca büyük alttaki maddelere göre, bu durum maddelerin cok geri plana gitmesine sebebiyet veriyor. Maddeler bu nedenden dolayi, bir de sagdaki büyük bosluk sebebiyle cok kayboluyor.

Client Indirme sekmesini öne cikarmak icin gene ortasina beyaz effekt koymussun, ancak bunu farkli bir renkteki bir kenarla veya genel olarak farkli bir arkaplan rengi ile daha iyi yapabilirsin.

Sevgiler,
Neran
Novice
12.5
Öncelikle yorumun için teşekkür ederim David.Senin değer verip yorum yapman çok daha hoşuma gitti.Açıkçası bir daha paylaşmayı düşünmüyordum ancak yine paylaşıcam.

Yorumlarını dikkate alıp bundan sonra daha fazla özen göstermeye çalışacağıım.

Bu konu Mortal tarafından düzenlendi(2012-09-20 03:41, 11 yıl önce)
Adept
4.3
Bekliyorum hala. :)
Novice
12.5
Valla unutmuşum David.

Bunu paylaşmayı düşünmüyordumda elimde hazır bir tek bu var paylaşayım bari :)

https://www.dosya.tc/server23/3ARxdR/wellia.rar.html
Başarılı çalışmalar kardeşim tebrikler.. :memnun
Daha öncede paylaşmıştım sanırım linki ölmüş pm'ler geldiydi paylaşayım dedim tekrardan.

https://www.dosya.tc/server23/Lyutxj/evaback.rar.html
@Mortal
Bence font boyutlarını biraz daha ufaltırsan daha güzel olur

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.