Silindi
Merhaba arkadaşlar ben sitenizde yeniyim, uo dada yeni staff oldum acaba bu scpritlerin nereye yazıldığını söliyebilirmsiniz ben 55i var ona yazmaya çalıştım olmadı belki bazılarınız kızabilir bana niye burda konu açtın başka yerde öğren diye ama bilmek istiyorum o yüzden bana sölerseniz çok sevinrim yardım olursanızda şimdiden teşşekür ederim herkeze
Neophyte
-1.7
Önce sphere klasöründeki script klasörüne gir orada yeni metin belgesi oluştur içine gir yazacağın scripti yaz sonra kaydet ve sonra txt olan uzantısını scp yap bu kadar basit tabi demek istediğin buysa. Kolay gelsin..
Silindi
Neophyte
-1.7
Saol Ama Bu Server a Geçicekmi ? Mesela Bi yarışma yapcam onun scriptini nereye yazcam Atıyorum puan sistemi eklicem onları veya temizleme şeyi vs...

Bu konu Killerman tarafından düzenlendi(2009-07-13 14:24, 14 yıl önce)
bak kardeşim anlatıyım sana..

1) Masaüstüne sağ tıkla Bir " Yeni Metin Belgesi " Oluştur..
2) Scriptini Bu Belgenin İçerisine yazdıktan sonra dosya>Farklı Kaydet Seçeneğine geliyorsun.. Sol Tarafdan Kaydetmek istediğin bölümü seçiyorsun.. ve dosyanın adı atıyorum "deneme" olucak olsun.. isim kısmına " deneme.scp " yazıyorsun ve kaydediyorsun..
3) Daha sonra sphere içerisindeki "Scripts" klasörüne giriyorsun..Kaydetmiş olduğun "deneme.scp" dosyasını scripts klasörüne yapıştırıyorsun..
4) Daha Sonra "sphere" penceresini açıyorsun(Yani Serverın Çalışmasını sağlayan mavi topu).. Yazı kısmına "r" yazıp entera basıyorsun daha sonra tekrar "r" yazıyorsun ve ardından .save yazıyorsun.. scriptin sphere konsolu tarafından okunmuş oluyor eklemiş olduğun scripti yetkili bir account ile uygulayabilirsin..

daha ayrıntılı bilgi için forumdaki dökümanları incelemeni öneririm..
YAPICAN TEK SEY SPHEREYİ KURUDKTAN SONRA SPHERNEİN İÇİNE GİRİP SCİRPTİ AÇIP ORDA METİN BELGESİ OLUSTURMAK ONDAN SONRA ORAYA SCİRPTİNİ YAPTIKTAN SONRA DOSYA KAYDET DİYORSUN AMA METİN BELGESİNİN UZANTISI .SCP OLUCAK
YANİ MESELA ADASDAS.SCP SONRA SPHERE SPHERE SERWER VAR SERWEİR ÇALISTIRAN BİR OLAY ONA GELİP R YE BASIP ENTERLA SONRA BİDHAA R YE BAS ENTERLA SORUNUN KALKICAK AMA SPHERE VERSİYONUNU SPHEREYE GÖRE AYARLA SCRİPTİN...
OranTez : YAPICAN TEK SEY SPHEREYİ KURUDKTAN SONRA SPHERNEİN İÇİNE GİRİP SCİRPTİ AÇIP ORDA METİN BELGESİ OLUSTURMAK ONDAN SONRA ORAYA SCİRPTİNİ YAPTIKTAN SONRA DOSYA KAYDET DİYORSUN AMA METİN BELGESİNİN UZANTISI .SCP OLUCAK
YANİ MESELA ADASDAS.SCP SONRA SPHERE SPHERE SERWER VAR SERWEİR ÇALISTIRAN BİR OLAY ONA GELİP R YE BASIP ENTERLA SONRA BİDHAA R YE BAS ENTERLA SORUNUN KALKICAK AMA SPHERE VERSİYONUNU SPHEREYE GÖRE AYARLA SCRİPTİN...

yazını küçük karakterler kullanarak yazarsan sevinirim.. tamamı büyük karakterlerle yazı yazmak yasak..

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.