Hesabına erişemeyen eski üyeler Discord üzerinden yardım alabilir.

Mac-Fusion : Peki bunu önlemek için neler yapılabilir? Yada bizler bişey yaptık mı? Sadece meraktan soruyorum. İğneleyici birşey olarak algılamayın.
Bunu önlemenin bir yolu var mı ?
Sanmıyorum...
İnsanın kendisinde olmalı bu düşünce.Dediğim gibi seviye...
Novice
0.1
Benim düşüncem oyuncular olsun sunucu sahipleri olsun biraz sağduyulu olmalı. UO eski bir oyun ancak hala onun gibi bir oyun yok. Bence bunu yazık etmemek ve daha iyi yerlere getirmek için özgün olunmalı.
Yenilik düşmanı bir toplum
Yaş seviyesiyle birlikte akıl seviyeside düşük bir UO kitlesi
Lanet diyorum sizde diyorsunuz PVP sunucuları
Hazıra konmaya alışkın bir toplum

Boşa kürek çekiliyor.
Benim gibi düşünen vardır sanırım
Mac-Fusion : Peki bunu önlemek için neler yapılabilir? Yada bizler bişey yaptık mı? Sadece meraktan soruyorum. İğneleyici birşey olarak algılamayın.

Bunun için gerekli olanları en azından tanıdıgım Neon ve kendi adıma yaptıgımızı düsünüyorum . Yani farklı sistemler ürettik hatta 8 ay ugrasarak scp pack kullanmadan sıfırdan herseyi yazarak server actım ( ki scp lerim çalıntı fakat bana özgü oldugunu için çalan kişilerinde zeka seviyesi belli oldugu için içinden cıkamadılar :D ) Neon la beraber portal açıp scp yazmayı bildigimiz ve dilimizin döndgü kadar ögretmeye calıstık . Ama tabi sayılı kişiler dısında millete ögrenmek ve ugrasmak agır geldi ve onlarda kolay yolu yani başkalarının emegini çalıp kullanmayı seçtiler .

Ama onlar bunları yaparken zaman kazandılar fakat haysiyetlerni kaybettiler . Biz hala elimizden gelen yardımı yaptık diyebiliyoruz , ürettik scripterdik ve açtıgımız shard lar bizimdi diyebiliyoruz . Buda bizim için emin olun giden zamanı ve emegi unutturmaya yetecek kadar geçerli sebepler oluyor . fakat insana bunların dısında tek koyan sey emekler çalınırken çalan kişinin kendisi yazmış gibi davranıp asıl akılllı , yaratıcı ve emekçi olanı aptal yerine koyması ...
Kareem :

Bunun için gerekli olanları en azından tanıdıgım Neon ve kendi adıma yaptıgımızı düsünüyorum . Yani farklı sistemler ürettik hatta 8 ay ugrasarak scp pack kullanmadan sıfırdan herseyi yazarak server actım ( ki scp lerim çalıntı fakat bana özgü oldugunu için çalan kişilerinde zeka seviyesi belli oldugu için içinden cıkamadılar :D ) Neon la beraber portal açıp scp yazmayı bildigimiz ve dilimizin döndgü kadar ögretmeye calıstık . Ama tabi sayılı kişiler dısında millete ögrenmek ve ugrasmak agır geldi ve onlarda kolay yolu yani başkalarının emegini çalıp kullanmayı seçtiler .

Ama onlar bunları yaparken zaman kazandılar fakat haysiyetlerni kaybettiler . Biz hala elimizden gelen yardımı yaptık diyebiliyoruz , ürettik scripterdik ve açtıgımız shard lar bizimdi diyebiliyoruz . Buda bizim için emin olun giden zamanı ve emegi unutturmaya yetecek kadar geçerli sebepler oluyor . fakat insana bunların dısında tek koyan sey emekler çalınırken çalan kişinin kendisi yazmış gibi davranıp asıl akılllı , yaratıcı ve emekçi olanı aptal yerine koyması ...

Scpleri çalan kişiler ya scp yazmayı bilmiolardır veya yazmak istemiyolardır.Çalınmasını önlenmesi için herkes iyi bir scripter olmalı buda çok zor
Novice
0.1
Kareem kesinlikle güzel bir noktaya değindin. Kullansın herkes çalıntıyı kullansın, ancak şunu diyebilin; "Ben scripter değilim, başkasının scriptlerini kullanıyorum" . Yada gidin usulca izin alın; "Usta senin scriptlerini kullanabilir miyiz?" Bu olsa zaten izin vermiyicek değiliz. Gelsin benden yardım istesin scriptte yazıyım. Biz bu işi para için mi yaptık bunca zamandır? Ne gibi bir çıkar varki bu işte?

Scpleri çalan kişiler ya scp yazmayı bilmiolardır veya yazmak istemiyolardır.Çalınmasını önlenmesi için herkes iyi bir scripter olmalı buda çok zor

Bunun iyi scripterlıkla hiç alakası yok inan. Bu işte ekip üyeleri, host şirketi, makina güvenliği, yapılan saldırılar herşey bu olaya neden olabilir. Şuan piyasada bir çok lisanssız host şirketi bulunuyor. Dedicated alırkende lisansını göremiyorsun çoğu zaman. Makinadaki bilgileri alıp kapatmaya bile hakkı var bu insanların. Ekip üyelerini yanlış tanımadandan kaynaklanabilir. Scripterın birinci görevi, sisteme bağlı, konuya ve hikayeye bağlı scriptleri yazmaktır. Bunun dışında oyun içi güvenliktende sorumludur. Sistem güvenliğiyle pek işi olmaz.
Hayır herkesin iyi olmasına gerek yok sadece bildigine yetinmeli veya bilmiyorsa yapmamayı ögrenmeli insanlar .
Neon : Kareem kesinlikle güzel bir noktaya değindin. Kullansın herkes çalıntıyı kullansın, ancak şunu diyebilin; "Ben scripter değilim, başkasının scriptlerini kullanıyorum" . Yada gidin usulca izin alın; "Usta senin scriptlerini kullanabilir miyiz?" Bu olsa zaten izin vermiyicek değiliz. Gelsin benden yardım istesin scriptte yazıyım. Biz bu işi para için mi yaptık bunca zamandır? Ne gibi bir çıkar varki bu işte?

Bunun iyi scripterlıkla hiç alakası yok inan. Bu işte ekip üyeleri, host şirketi, makina güvenliği, yapılan saldırılar herşey bu olaya neden olabilir. Şuan piyasada bir çok lisanssız host şirketi bulunuyor. Dedicated alırkende lisansını göremiyorsun çoğu zaman. Makinadaki bilgileri alıp kapatmaya bile hakkı var bu insanların. Ekip üyelerini yanlış tanımadandan kaynaklanabilir. Scripterın birinci görevi, sisteme bağlı, konuya ve hikayeye bağlı scriptleri yazmaktır. Bunun dışında oyun içi güvenliktende sorumludur. Sistem güvenliğiyle pek işi olmaz.

Ben scripterlıktan pek anlamdım için mantıken söledim yanlış anlamaın
Novice
0.1
aynen öyle Nexima. isim vermeye gerek yok bu platformda pmden atarım siteyi.
Novice
0.1
Herkesi kendim gibi sandığımdan güvenmem zor olmuyor insanlara. Neyse her olay insana ders verir bu hayatta :) Ben o söylediğin kişiylede hiç bir sorunumuz yokken konuşmuştum. Sana güveniyorum senden çıkmayacağını biliyorum bu scriptlerin vs diye. Ama kişilik olması lazım işte insanda.
Açıkçası haklsın bende çabuk güvenirim ama insanlar bir oyun için ne için bu kadar düşer anlamam..Ben o şahısa güveniyordum demekki oda boş bir insanmış :) Umarım bundan sonra güvenilir insanlara arastlarsan UO hayatın devam ediyorsa.
Curse'yi bilirim. Player olarak oynadığım sunuculardan birisiydi.Kullanan sunucuyu acaba PM'den atabilir misiniz sayın Neon?
Şimdi onu bunu bırakın da , emek kavramında geçen Ultima olsun herşey dahildir buna. Şuda bir gerçektir ülkemizin bu vatanın evlatlarının ne kadar vahim durumda olduğunun başkasının emeğini alıp da bunu ben yaptım diyecek kadar karaktere erişememiş bir gençlik le gidiyoruz.

Nebula scriptleri Bronx tarafından istem dışı yayınlanmadı . Tamamen sürümdür.

neon ile ben bilgilerimiz , olsun dökümanlarımz insan gibi yardım isteyenden hiç sakınmadık . Ben hala arada bir yeni açılmış yada açılacak gibi sunucu sahipleri ulaştığında şurda yardım edermisin dendiğinde yardım ediyorum. Ki bizim bütün emeklerimiz 3-4 çapulcu tarafından afedersiniz bir marifetmiş gibi alınıp üstüne bizim diye yazıldı :) ben buna sadece gülüyorum.

Ultima Online adı altında bir çok emekçi bulunmaktadır. Bunların başını getiren vardır devam ettiren bizlerdik bıraktık , yine devam ettiriliyor ne güzel.

Fakat birazcık kişilik sahibi olalımda , istenildiğinde "biz işe şu sunucunun şu adamın izindeyiz " gibi laflar edildiğinde daha sonra aynı kişiler denildiğinde " biz onların hiç birşeyini almadık biz orjinaliz " demeyin. Bu Ultima olsun hayatın her alanında ..

Ben emeğime , emeğimize yapılan saygısızlığı ve hırsızlığı hiç gözardı etmedim hayatımda. Bunun bir Allah kısmı vardır birde icraat.

Sizlerden duyarlı olmanızı iş yapacaksanız , kolay yada zor diye ayırt etmeden ciddiyetini bilmenizi rica ediyorum. Saygılarımla
Anlamadığım nokta curse sunucusundaki tüm scriptler daha önce başka serverda kullanıldı sana sistemlerini ben sayayım 3 adet robe çeşidi vardı biri holy robe diğerlerini unuttum birde dragon set zaten serverında başka script yoktuki sen neyi savunuyorsun ben onu anlamadım yani hala aklımda holy cristale çift tıklıyorsun gerekli malzemeler yanındaysa çantana robe düşüyor sen buna sistem diyorsan ohooo arkadaşım sen boşuna çırpınma burda bence.

Ha diyebilirsinki sen nerden biliyorsun benim serverımı senin serverında 1 ay oynama şansım oldu hangi sistem vardıki scriptlerim kullanılıyor deme cürretini gösterebiliyorsun boşuna meşgul etme bence burayı senin serverında senin scriptlerin yoktu sende o scriptleri çaldın yada scripterin ÇALDI bunun açıklaması yok en azından ben kendimden eminim oynadığım için serverında neler olup olmadığını iyi biliyorum hemde çokkk iyi
Novice
0.1
ufukkotan sen burda kimi yada kimleri temsil ediyorsun bilmiyorum ama. holy crystal? ben böyle birşey hatırlamıyorum. bırak olsun, çift tıklayınca robe düşen bişeymi :) güldürme beni.. benim hatırladığım bizde +lı değerleri olan kristaller vardı. oynayanlar bilir.

ben kimseyle sistem kavgası yapıcak değilim. madem girdin oynadın curse'e veririm scriptleri kullanan serverların adreslerini girer bakarsın. bukadar çirkefleşmeye gerek yok bu konuda. yazımda farkettiysen kullanılan dialoglardan bahsettim. dialog ne onu bilmiyorsan ona ben bişey diyemem. fikirlerden etkilenip keşke bişey yapabilseler.

burda gelip sen bişeyleri çaldın diyebiliyorsan elinde yeterince kanıt olması gerekir. havadan atıp tutmayla olmuyor. nerden hangi scripti çalmışız, kim bizi uyarmışta kullanmışız söyler misin?

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.