Öncelikle herkeze Hayırlı günler allah günümüzü hayırlı etsin inşallah
Arkadaşar Adım Alican Cihangir Antalyada ikamet etmekteyim uo hakkında bazı düşüncelerim ve projelerim var
Fakat gerekli ve yeterli teknik bilgiye sahip değilim ve nedense hep tam karar verdiğimde bi isteksizlik sanki kimse yanaşmazmış sanki kimse istemezmiş uğraşmazmış gibi düşüncelerle vaz geçiyordum fakat bu gün bu kararı kesin verdim , U S ve diğer bazı Ultima Online oyuncularının olduğu platformlarda fikrimi paylaştım
Şimdi arkadaşlar düşüncelerim için sizlerden dilediğiniz gibi eleştiri yapmanızı rica ediyorum olumlu olumsuz
ve ayrıca bu işi ben yapabilirim bunların birçoğunu düzenleyebilirim diyen arkadaşlar varmı
isteğim sadece günümüzde UO nun iyice seviyesizleştiği bu dönemde bir nebze olsun eskinin saygınlığını yeninin eğlencesini aynı anda tattırabilmek

Projenin yüzeysel ana hatları şunlardır
1-] Serverda Stat Cap ve Skill Cap kasılabilir durumda olucak ama oyuna giren her player 100 stat ve skill ile başlıycak ama bunu 200 e kadar çıkarabilicek tabi bu kolay olmayacak mesela 5 puan olarak artacak bunlar ve 105 yapabilmek görevlere veya Kill sayısına göre değişicek mesela her ilk 5 puan için 50 kill ikinci 5 için 100 üçüncü için 150 kill gibi bi reaksiyon ile gelişicek veya her görevde 5 puan alınıcak
2 -] Her Karakter için ayrı ayrı düzenleme yapılıcak Warrior PM WL hepsi için ayrı ayrı renk silah binek giyecek şehir herşey ayrı olacak
3 -] Guild sistemine benzer farklı birşey bir kaç yerde daha görmüştüm bunu fakat çok ayrıntılı değillerdi arsa alım satımı arkadaşlar Mesela kare başına şehrin yoğunluğuna göre fiyat biçilecek yine örnek verelim brit mezar değerli bir yer ve mezarın üst tarafından adam 100 karelik bi yer almak istiyor kare başı 1 M diyoruz 100 Mi ödüyor alıyor biz orayı hemen çeviriyoruz duvar isterse duvar demir isterse demir safe isterse safe unsafe isterse unsafe orası ona ait yetkileride var ve orası aynen bir şehir gibi oluyor satıcılar falan stoneler herşey konuluyor
4-] UO playerlarının en çok değer verdiği şeylerden biri Binek ve binek sistemide olmalı kanısındayım binekler kasılabilicek büyü heal ve daha birçok şeyi yapabilicek durumda olucak binekler gerçekten playerın göz bebeği olucak

henüz aklıma gelenler bunlar arkadaşlar sizce nasıl olur yapılabilirmi yapabilen olabilirmi cvplarınızı bekliyorum
Bunu yapması çok basit gereğinden bile fazla basit fakat saçma, levelli serverlere hiç göz atdanızın galiba anlattığınız levelli bi sistem her ırka ayrı item diyorsunuz bu sefer adam der; Şu ırkın silahı çok vuruyor bizimki böyle değil yerim böyle işi :) böyle bi page gelir ansızın :) ya tam levelli bir sunucu açın yada standart bir role play.
Ama bakın ırk yok işin içinde her keze ayrı silah derken
mesela herkezin ortak silahları var zaten fakat 1 binek başka 1 silah başka mesela biri vuruken poi vuruo biride vuruken kalvas çekiyor birinin bineği resliyor birininki heal basıyor birininki rel por vs vs bu yani ırk yok level yok adam bir +5 puan almak içiin belki 2 3 gün uraşacak 2 3 saat deil gün
Bir projeye girmek için doğru bir zaman seçtiğinizi pek düşünmüyorum Sygian Abyss sürümü çıktıkdan sonra bir projeye girmenizi öneririm şimdi bir sunucu açarsınız abyss çıkınca oyuncunuz kalmaz ama siz bilirsnz.
Haklısın belki ama sizce nasıl olur oynanabilirmi her kesime hitap edermi tabiki bukadarla deil sınırı geliştirilebilir yani ?
valla elimde çok sağlam kendi hazırladıgım levelli power play bi server var gayette güzel oldu test ederken bi çook arkadaş çok beğendi ama açacak imkanım yok eğer dostum begenirsen ve önüme 2 yıllık host sözleşmesi koyarsan scriptleri yükler açarız.
Dürüstçe söylüyorum böyle bir sunucu türkiyede pek ilgi görmez.
Irk'a gerek yok 5-6 yıl oncesinde bile böyle serverlar vardı :) güzel düşünce hatta baya gelişmiş fikirler var fakat bir kaç yıl handikapı var onların :(
:no
Sygian Abyss sürümü hakkında bilgi werirmisiniz :S

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.