Arkadaşlar laptopumu aldığımdan beri uo konusunda bir problemim var; client ekranda iken clientin kullandıgı cpu 50lere vuruyor ve doğal olarak makina aşırı ısınıyor ve oyunda donmalar vb oluyor. Clienti ekran üzerinde ne kadar küçültürseniz cpu kullanımı o kadar azalıyor. Ekran kartımda vs bir problem yok.. En son çıkan çok sağlam oyunları bile rahatlıkla kaldırıyor bilgisayar.. Çözünürlük ayarlarından olduğunu düşündüm ilk başta çünkü geniş ekran laptop.. Ancak çözünürlük değiştirmem de bir işe yaramadı.. Neden kaynaklanıyor olabilir bu acaba?

Bu arada cpu azaltan programlar, oyun içinden görüntü kalitesini düşürme gibi şeyler de ileriki aşamalarda işe yaramıyor.. Dolayısıyla bana azaltıcı çözüm değil kalıcı bir çözüm lazım.. Zira problemin ne olduğunu anlayabilsem, çözüm yolu bulacağım ancak problemin ne oldugunu da anlayabilmiş değilim..
Adept
4.3
Origin sagolsun eski Client versiyonlarinda sürekli olarak ekran yenileme fonksiyonu cagriliyor, yani ardarda Client ekrani yeniden ciziliyor. O nedenle ekran ne kadar kücükse, o kadar az yorulur bilgisayar, cünkü daha az cizmesi gerekir. Kisacasi Client'in dandikliginden kaynaklaniyor. Client'i iyi bilen biri, biraz reverse engineering ve assembly ile gerekli yerlere sleep komutu koyarak performans kazanabilir.
Bilgilendirme için teşekkürler 800x600 deneyeceğim inşallah olur olmazsa da artık yapabileceğim birşey yok :)
Yeni nesil connectörler cok yönlü haberleşme içinde oldugu icin min sistem gereksinimi 2gb ram quad core 3.0 işlemci 1 gb 256 bit gtx450 ekran kartı istedigi icin uo artık cok lüx bi oyun :D
Connector değil bildiğimiz clientten bahsediyorum.. Connectora bağlı client değil yani.. Ayrıca kasa zaten epey sağlam.. A300 15B Toshiba..
Kaankha : Arkadaşlar laptopumu aldığımdan beri uo konusunda bir problemim var; client ekranda iken clientin kullandıgı cpu 50lere vuruyor ve doğal olarak makina aşırı ısınıyor ve oyunda donmalar vb oluyor. Clienti ekran üzerinde ne kadar küçültürseniz cpu kullanımı o kadar azalıyor. Ekran kartımda vs bir problem yok.. En son çıkan çok sağlam oyunları bile rahatlıkla kaldırıyor bilgisayar.. Çözünürlük ayarlarından olduğunu düşündüm ilk başta çünkü geniş ekran laptop.. Ancak çözünürlük değiştirmem de bir işe yaramadı.. Neden kaynaklanıyor olabilir bu acaba?

Bu arada cpu azaltan programlar, oyun içinden görüntü kalitesini düşürme gibi şeyler de ileriki aşamalarda işe yaramıyor.. Dolayısıyla bana azaltıcı çözüm değil kalıcı bir çözüm lazım.. Zira problemin ne olduğunu anlayabilsem, çözüm yolu bulacağım ancak problemin ne oldugunu da anlayabilmiş değilim..

Güzel açıklama hoşuma gitti tebrikler. (:

GameBoster Adlı programı indirebilirsin. Böylelikle cpu ve ram den kazanç sağlarsın.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.