Silindi
Vikipedi, özgür ansiklopedi
Telif hakkı, herhangi bir bilgi veya düşünce ürününün kullanılması ve yayılması ile ilgili hakların, yasalarla belirli kişilere verilmesidir. Kısaca, orijinal bir yaratının kopyalanmasına veya kullanılmasına izin verme hakkıdır.

Telif hakkı, genellikle belirli bir süre için geçerlidir. Sembolü çember içinde bir "C" harfidir, © harfi üzerinde bulunduğu yaratının telif haklarının korunduğunu belirtir ve İngilizce "copyright" kelimesini ifade eder.

Yaratan diyor.
kardesım ben cızmedım fakat o resmı ben kullancam dıye adama al bak dedım adamda alıp kendıne atamaz
Ben o resmi öylesine kullandim + olarak herşey degisecek demiştim. ama burda açmanin anlami yoktu.
l3pp450l : kardesım ben cızmedım fakat o resmı ben kullancam dıye adama al bak dedım adamda alıp kendıne atamaz
Resmi senmi yaptın ? Yapmadıysan konuşmaya hakkın yok...
gereksiz tartısma yapmıssınız arkadaşlar kullanır kullanır ısterse kendı cıplak resmını koyar kımsede bısı dıyemez
Konu kapansin diye resmi sildim ve resim olmadigina görede konusulacak birşey kalmadi.
Neden sildin Burak?

2 adam gelip çalıntı yaptın filan dedi diye mi ?

Arkadaşların da dediği gibi internet ortamında genel kitleye yayınlanmış olan(google,yahoo vs.) gibi search sitelerinde bulunabilen şeylerin bi&裟 telif hakkına sahip değildir.
Geri koy bence?
Gereksiz tartişma yaratti yok gerek yok.
HP-Nexiel : sakamı yapıyosunuz siz? adam bizim serverın resmini kullanıyosun diyo.
yani bunu bile bile kullanıpta bole demek yussuzluk olur.

Tam açiklarmisin dedigini ?

biyerden özenip bi resim kullanıyosun
ondan sonra 1-2 kisi cıkıyo telif hakkı sendemi sanane diyo o resmi kullandıgını gordugun kisiye.
bu yüssüzlüktür ayrıca unutmayınki hukuk yasaları dısında birde ahlakî yasalar vardır..

@Buxiun

galatasaray arması telif hakkı alınmıs bır dosyadır ayrıca profesyonel bir amacla kullanılmaktadır. galatasaraydan izinsiz basılması yasaktır yakalandıgı taktirde yasal uygulamaya tabîî tutulur. yani onun konumuzla hicbir alakası yok

@neo75 ben calıntı yapmıssın demedım ayrıca cunku olayın ince ayrıntılarını bılmem sadece konuyla ilgili kisilerin buraya yazdıgı bılgıler dogrultusunda yorumumu yaptm ..
Silindi
Members
0
badboy07:
biyerden özenip bi resim kullanıyosun
ondan sonra 1-2 kisi cıkıyo telif hakkı sendemi sanane diyo o resmi kullandıgını gordugun kisiye.
bu yüssüzlüktür ayrıca unutmayınki hukuk yasaları dısında birde ahlakî yasalar vardır..

özenip alabilir tıpki senin başkalarından özenip buraya veya başka bir foruma kayıt olman gibi veya herhangi bir yerden pc alıp internete bağlanmam veya internet cafeye gidip orda para verip oynamanda bunlara eklenebilir

benim anlamadığım kendi çizmediğin bir resim hakkında başkasından nasıl hesap soruyorsun bunu ben kendime soruyorum ama cevap alamıyorum sen bir zahmet cevap versen ?
@Badboy

Biyerden özenip bi resim kullanmadim arkaplan bos kaliyordu o resmi koydum karistirma.
Tartisma yaratilmasin dedik konuyu kapattim ama illaha bi iki tane bos insan cikicak.
Resmi senmi yaptın ? Yapmadıysan konuşmaya hakkın yok...

resmı ben yaptım demedım adama attım bak resım nasıl clıentte kullanıcaz dıye adam da gıdıp kendı sunucusuna atıpta reklam yapmıs ben adama sadece kaldırırmısın dıye rıca ettım.bu konuyu uzatan bız degıl u-s dekı uyelerdır.
@mortal 1.si eve internet baglatmak veya internet cafede bu hizmetten yararlanmak özenmek deil bir ihtiyactan ortaya cıkar
bir foruma kaydolmakta ihtiyactandır, mesela benim buraya ilk kaydolma sebebim scripting hakkında birseyler ogrenmekti, buna ozenmek deıl ıhtıyac duymak denır.
orda yazdığı kadarıyla 'ki dogrulugu meçhul' 17 yasındasın ve aradakı bu farkı hala goremıyosun senın ıcın uzuldum..

@hp-nexiel bana boş insan diyebilecek biri oldugunu hıc sanmıyorum. yani eger iş hakaret boyutuna donusecekse bende sana hırsız gıbı tabirler kullanabilirim? leppasol son derece haklı

simdi herkez biraz empatide bulunsun

bi arkadasınıza resım gonderıyosunuz bunu tasarladıgım programda 'client olması gerekmez illa' veya web sitemde kullanıcam nasıl dıosun. 2 gun sora bı bakıyosun resmı gonderdıgın adam kendi kullanmaya baslamıs leppasolde gene ii sabır varmıs..

gecen mesajımda anlattım olayları ama kimisinin kafası basmamıs anlasılan dedıklerıme bırazdaha acık anlatayım

Hukukî yasalar önünde leppasol ün resim üzerinde hiç bir hakkı yok.
ancak birde Ahlakî yasalar vardır ki; Türkiye gibi bir yerde bunun önemi büyüktür.
ahlaki acıdan hoskarsılanmayacak bu durumu anlasılan normal goren bır suru kısı var buralarda..
yazık ne diyim. Bi öz' den bukadar kopulmaz
Silindi
Members
0
Eğer sen bana yazdıklarına inanıyorsan bişi diyemem ki diyelim ben 17 yaşında değilim. ( 17 yaşındayım ama senin veya bir başkasının bana inanmasına gerek yok yaşım konusunda başkalarına ispat edebilme konusunda aptalça tartışmalara girmiyecem ki daha önce bunlar çok yaşandı ) Senin söylediklerine bakarsak arkadaş sırf sana özenmek için resmi senden çalıntı yaptığını mı ima ediyorsun ?
Olm noluyo. Sakin:ters

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.