Biraz araştırdım bu konuyu, hakkında açıklanmış en ufak birşey bulamadım. Biraz da aciliyeti olduğu için zamanınızı alıyorum.

Bir dialog yapıldı, boyutları açısından fark edilmesi güç olduğu için, UO penceresi içerisinde oyun ekranını sağa, aşağı, yahut başka bir yere sürüklemiş olan birisi, açılan dialog'u siyah kısımda kalacağı için fark etmeyebilir.

1) Bunun bir çözümü var mıdır?

2) Yada bu dialog'u oyun ekranına sabit, oyun ekranı sürüklendikçe beraberinde sürüklenecek bir hale getirebilir miyiz?

Teşekkürler.
Çözünürlüğün ortasına çek sen de dialogu kodda ? Ekranın ortasında açılacak şekilde. Sistem açısından kenarlarda durması şart mı ?
Yoo aslında hayır, şu şekilde ki;

Bu dialog Quest Point'i gösteriyor ve kapatılamıyor. Kişi oyundan çıkmadığı sürece oyuncu tarafından sürüklendiği yerde sistem tarafından kapatılıp açıldığında yeri değişmiyor. Bunda sorun yok.

Şöyle birşey de düşündüm eğer yapılabilirse; Dialog'un oyundan çıkmadan önceki pozisyonu tag olarak verilebilirse oyuna girdiğinde tekrar açılacağı için tag'deki koordinatlara göre açılabilir.

Ama eğer mümkünse oyun ekranına sabitlenmesi ve oyuncu tarafından sürüklenemez hale getirilmesi çok daha mantıklı. Hangisi mümkünse o şekilde kullanacağım.
dialogun hareket etmesini engelle sende

[dialog d_dialog_ismi]
0,0
nomove //<--bu şekilde
[Joe] : dialogun hareket etmesini engelle sende

[dialog d_dialog_ismi]
0,0
nomove //<--bu şekilde

Bu şekilde olursa küçük ekranlarda ekran dışında kalabileceği gibi oyuncunun ekran düzenini engelleyen bir yerde açılıyor olabilir.
Novice
12.5
Bildiğim kadarıyla ekran kontrolünü spherede kontrol edemezsin.Bu yüzden dialog yerini değiştirmek tek çözüm gibi gözüküyor.Dialoga sabitleme ve sabitlikten çıkarma gibi bir button ekleyebilirsin.
Mortal : Bildiğim kadarıyla ekran kontrolünü spherede kontrol edemezsin.Bu yüzden dialog yerini değiştirmek tek çözüm gibi gözüküyor.Dialoga sabitleme ve sabitlikten çıkarma gibi bir button ekleyebilirsin.

Anladım.

Peki dialog'u açacak olan komuta pozisyon verebiliyor muyuz? ".dialog d_xxx 300,200" falan gibi?
https://www.ultima-strike.com/uo-script

Burdan istediğini bulabilirsin.
Qnd : https://www.ultima-strike.com/uo-script

Burdan istediğini bulabilirsin.

Teşekkür ederim. Bu konuya bakmıştım zaten geneli bilindik şeyler. Nodispose'un ne işe yaradığını anlamasam da...
Yapılabiliyor mu diye sormuştum sadece :)
Expert
34.0001
Lhinovanion : Peki dialog'u açacak olan komuta pozisyon verebiliyor muyuz? ".dialog d_xxx 300,200" falan gibi?

yapabilirsin evet.

[dialog d_xxx]
0,0
nomove
noclose
resizepic <argv[0]> <argv[1]> xxx xxx şeklinde düzenlemen gerekir.
KeLL :
Lhinovanion : Peki dialog'u açacak olan komuta pozisyon verebiliyor muyuz? ".dialog d_xxx 300,200" falan gibi?

yapabilirsin evet.

[dialog d_xxx]
0,0
nomove
noclose
resizepic <argv[0]> <argv[1]> xxx xxx şeklinde düzenlemen gerekir.

Hmm. Evet aslında uğraştırmaz o kadar. Teşekkürler fikir için ^^

Peki bu

[dialog d_xxx]
<argv[0],<argv[1]>
nomove
noclose

şeklinde oluyor mu?

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.