7 aydır evaluate oyuncusuyum son zamanlarda sunucuda bulunan fazlaca editlere karşı ben olarak sunucuda yaklaşik 160 170 tllik alışverişim oldu ve her aldıgım itemin sonucunda fatura kesilmedi ve aldıgım itemler stafflar tarafindan geri alinarak hiç bir sebeb ortada göstermediler şuanda ultima online sunucusuna dava açmak istiyorum

bu konuda fazla bir bilgiye sahip degiliyim yardımcı olursaniz çok sevinirim.

//lucretius
Direk sunucu ismi vermeden bu konuyu tartışmalıyız. Malum item'ın verilip verilmediğini bilemeyiz bu sadece iddaa ama arkadaşın neler yapabileceğiniz tartışalım.

Bu konu Lucretius tarafından düzenlendi(2012-06-11 20:30, 11 yıl önce)
donate ne demek bilion mu sen? paraları donate ile gönderdiğin için bağış yapmış sayılıyorsun. dava açıp kazanabilmen için dünyadaki bütün bağış sistemini değiştirmen gerekiyor. ayrıca dava açmak 1.000 liradan başlıyor. faturayı bakkalda kesmiyor. :D
Nescafee : 7 aydır evaluate oyuncusuyum son zamanlarda sunucuda bulunan fazlaca editlere karşı ben olarak sunucuda yaklaşik 160 170 tllik alışverişim oldu ve her aldıgım itemin sonucunda fatura kesilmedi ve aldıgım itemler stafflar tarafindan geri alinarak hiç bir sebeb ortada göstermediler şuanda EVALUATE PVP sunucusuna dava açmak istiyorum

bu konuda fazla bir bilgiye sahip degiliyim yardımcı olursaniz çok sevinirim.

bağış adı altında ödeme yaptığın için sadece avukatların parasını ödemekle kalırsın. herhangi bir yasal hakkın yoktur.
bağış altında yolladıgıma dahil web sitelerinde herhangi bir bilgi yazmıyor market olarak bölümleri var ?
evet biraz karışık gibi duruyo, tanıdığın varsa bir avukat'a sorman lazım genede. ama free sunucu olduğu için genede fazla birşey çıkacağını sanmam.
Bulunduğun ildeki baroya git. Dava açmak için adli yardıma ihtiyacın olduğunu ve bir gelirin olmadığını anlat. Sana ücretsiz bir avukat atıyorlar ve bunu devlet ödüyor.
Lucretius * verdiğin bilgi için teşşekürler fakat bana avukattan önce bu davayi kazanabilmem için gerekli yardımlar lazım ne gibi bir arkadaştan aldıgım bilgiye göre bilişim suçu olarak geçiyormuş dogrumu
Lucretius : Bulunduğun ildeki baroya git. Dava açmak için adli yardıma ihtiyacın olduğunu ve bir gelirin olmadığını anlat. Sana ücretsiz bir avukat atıyorlar ve bunu devlet ödüyor.

İyi de dava açmak için parası yokda ultima-online a 160 lira para vermişin sen demezlermi adama :)

Valla kardeşim donate işine bulaşmış sunucularda bile oynamanızı tavsiye etmem. Umarım istediğine ulaşırsın.
Geçmiş olsun, şimdi o sunucunun sahibi o paralarla çatır çatır karı kız götürüyordur.
sende 170 liranı vermenle kaldın umarım bir ders olmuştur :)
Geçmiş olsun, yapacak birşey yok oyun için mahkeme felan değmez be kardeşim.
Silindi
Neophyte
8.39999
ne bağışı ya nereye topluyor öyle bağış, evaluate sunucusu bir kurum muda bağış toplamaya hak kazanıyor? Neye göre bağış topluyor? Bağış alabilmesi için öncelikle bir kurum olması gerekiyor...Dava açarsan vergi borcu olarak dürterler evaluate'e bilgin olsun.Tabi koşturman lazım
Rahman_Baba : ne bağışı ya nereye topluyor öyle bağış, evaluate sunucusu bir kurum muda bağış toplamaya hak kazanıyor? Neye göre bağış topluyor? Bağış alabilmesi için öncelikle bir kurum olması gerekiyor...Dava açarsan vergi borcu olarak dürterler evaluate'e bilgin olsun.Tabi koşturman lazım

e be saf bağış topluo diyen kim burda. sen adamın hesabına parayı normal arkadaşına gönderir gibi gönderiyorsun. o da sana ne vaadettiyse onu veriyor. burda yasa dışı olan şey ne?
nuker :
Rahman_Baba : ne bağışı ya nereye topluyor öyle bağış, evaluate sunucusu bir kurum muda bağış toplamaya hak kazanıyor? Neye göre bağış topluyor? Bağış alabilmesi için öncelikle bir kurum olması gerekiyor...Dava açarsan vergi borcu olarak dürterler evaluate'e bilgin olsun.Tabi koşturman lazım

e be saf bağış topluo diyen kim burda. sen adamın hesabına parayı normal arkadaşına gönderir gibi gönderiyorsun. o da sana ne vaadettiyse onu veriyor. burda yasa dışı olan şey ne?

dostum merak etme okadar salak değiliz parayi yollarken ne için yolladgına dahil bankamatikten yazıyorsun :) birgün gidip havale yapmayı denersen görürsün
evette gönderirker evaluate diyo ki özellikle
açıklama bölümüne oyun accountınızı yazın diyor sadece :)

nasıl kanıtlıcaksın
yaşının karesi kadar havale yaptım emin ol ve hiçbir şey kanıtlayamayacaksın bizde geçtik o yollardan zaten ortada yasadışı bir olay söz konusu değil bu işi yapan binlerce yer var.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.