Arkadaşlar çok kararsız kaldımki bu da cahilliğimden, UO sürümü olarak kendi açtığım ev sunucumda takılırken kullanmak için sizce hangi sürüm "client" uygun? Şimdi 7.0.1x'e kadar varsaysonları var bunun lakin ben 6x üzeri bir versiyon kullanmak istiyorum ama nereye kadar kime kadar "patch" yapayım, sizce hangsi versiyonu kullanmayım ve neden, aralarındaki farklar neler, yorumlarınızla benim cahilliğimi aydınlatırsanız sevinirim.
Bilmem ama genellikle tercih edilen 2.0.3'tür.
Kayda değer yenilikleri 4.0.10 yani ilk ML kurulumu ile gelen güncellemesiz client ile görebilirsiniz. (speedmode vs...)

Kendimden örnek vermek gerekirse, bilgisayar performansım yavaş. Bilgisayarı iyi olanda client farkını hissetmemesi normal. Ama benim bilgisayarım düşük olduğu için, 5x ve üstü clientlerin hepsinde %100 CPU kullanımı olurken, 4x clientte %60 larda.
4x ve üzeri kesinlikle.
Peki en gözdesi veya en içeriklisi hangisi, sürüm özellikleri ve farklarını bulabileceğim yada tavsiye edebileceğiniz tam bir versiyon var mıdır acaba?
En gözdesi dersen işler değişir. Ülkemizde 2.0.3 en gözde client. Bana kendi makinamdan en iyi performansı aldığım clientin versiyonunu söyledim.
Tüm clientlerin farklarını bulabileceğin bi yer yok. Ama gözle görülen değişiklikler bilgim dahilinde şöyle;

3x ten sonrasında,
- oyun penceresini büyüttüğünde hemen büyüyor, clienti kapatıp açmana gerek kalmıyor.
- haritaya mouse ile çift clickte büyüyüp ufalıyor.

4x ten sonrasında,
- menü bar geliyor, oyun penceresinin üstünde
- speedmode 0 1 2 geliyor
4.0.10 ile map4 e gidilebiliyor

5x ten sonrasında,
- buff penceresi çıkıyor, bufflar ve debuffları görebiliyoruz
- sphere emulatörü tarafından <clientsize x,y> 5x ten sonrasından çalışıyor. (kişinin oynadığı pencere boyutu alabiliyoruz)

6x ten sonrasında,
- muamma :)

7x ten sonrasında
- gargoyle body seçimi gibi bişey okumuştum tam hatırlamıyorum.

Şuda ufak changelog
https://wiki.sphere.torfo.org/index.php/Client_Changes

Tavsiyem 4.0.10 yani ML ile gelen client.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.