Nebula UO sunucusu simdiye kadar Turkiye'de Ultima Online isimi ile en cok birlikte anilan sunucudur. UO akla gelince ağabeylerimizin oynadığı Nebula sunucusunu hatırlarız. Tabii ki şimdi ile o zaman arasında cok büyük farklar var, o zamanlarda bu oyuna zaman ayırabilen değerli oyuncular şu an aslanın midesinden ekmeği kapmak, hayatlarını idame ettirebilmek icin bu zamanlarını işleriyle dolduruyorlar. Şimdi ise belki bizim yaşıtlarımız [ ben 23 yaşındayım ] karakterlerinin başında bu oyuna emek vermekte aynı zamanda haz ve zevk almaktadır. Ancak yaşıtlarımdan kasıtım insanlar, eski jenerasyon büyüklerimizden daha az hoşgörülü daha az eğlenmeyi biliyor daha fazla birbirini eleştirip daha fazla acığını bulup birbirlerini kırmak pesindeler. Hal boyle olunca buda oyunada yansıyor görüşüm.

3 gün önce başladığım Nebula serüvenim büyük ihtimalle sunucu kapanana dek devam edecek. Ancak biliyorum ki şimdi olmasada [ malum ilk skill kazanımları ] 1 hafta sonra ben ilk defa yasadıgım heyecanları tekrar yasayabilecegim. Cunku Nebula bence Ultima Online'ı devam ettirendir. Bu kadar eski bir oyunu gunumuze tasimis, 3 boyutlu gta IV ' u kapatip Nebula Connector'unu bana hala actirabilen bir oyun sunucusudur. Pyramid, olympus, revolution blablabla hepsi Nebula'nın taklididir...

Hepsi Nebula'nın tahtının peşindedir ancak hepsi sonunda playerlara ''bu ne la?'' yı dedirtip kendinden soğutmuştur. DOT'da oynamadigim icin bahsetmedim ancak bahsedilirken eski tarz Ultima Online olarak yazilip ciziliyor. Bu da Nebula'nın zamanında bir kucuk kardesi oldugunun gostergesi.

Ultima Online'sa NEBULA
buradan bir Ankaralı olarak NEBULA icin bence hic bir fedakarligi esirgemeyen ANKARA LIFE'a cok tsk ediyorum goren okuyan var ise.
nebula, dot gibi bir isim olamayacak olmanın acısını yaşıyorlar hep
Her serverın kendine has özellikleri var.Nebula köklü bir server kendini ispatlamış.Pyramidde ona göre sistemleri güzel ve sağlam.

Şunu gördüm , her serverın kendine has player kitlesi var.
Computer_Man : Her serverın kendine has özellikleri var.Nebula köklü bir server kendini ispatlamış.Pyramidde ona göre sistemleri güzel ve sağlam.

Şunu gördüm , her serverın kendine has player kitlesi var.

Tamamen doğru pyramidde oynıyan birisi nebulayı zaten savunmaz savunsa kendi gidip orda oynar buraya göre karar vermen saçma olur zaten bence kendin deneyip görmen lazım
Dot mot muhabbetlerini geçelim artık lütfen..Dot maziye gömüldü.Konusuda kapansın artık.
Expert
34.0001
5 kere player yok diye kapanan döt'ü (stones vs vs) nebulanın yanına koyan şizofrenler var. döt vs andoria falan desen anlarım hani. hayallerde yaşıyor bazı 'kişi'ler.

ama bayram paralarını biriktirirken buralarda yol yapıyor olabilirler tabi. tam iki bayram arası yol yapma zamanı. fakeleri salın us'e.
Silindi
Expert
34.0001
iksantiyerVeyaSantiyer : nebula, dot gibi bir isim olamayacak olmanın acısını yaşıyorlar hep

Katiliyorum.Ama senin ima ettigin yonden zit bi dusunce ile.Nebula,Dot kadar ego
yuklu bir server degildi,su an nasil bilemiyorum ama benim
oynadigim donemlerde (Nebula North ve Locus - Quann donemleri) servere girebilmek icin cesitli stratejiler uygulardik.Kullanici adi sifre yazar entere bastigiz gibi "alt" tusuna basip 10 saniye bekler tekrar alt tusuna basardik.Saatlerimiz mezarda gecerdi,meditationun uber zor oldugu donemlerde mezarda polar bear cikaran adama kral gibi bakardik.Order chaos savaslarinda sehirde adamlari izlemekten keyif alirdim.Surekli olup reslenip uzerime gelen robeyi terziye satarak para kasardim.50 gp buyuk paraydi benim icin.Jenerasyon ve abidik kubidik serverler acildikca insanlar kolaya alistirildi.Ph mis,newbie silahmis icine ettiler Uo mantiginin.Hele uber salak jenerasyonla birlkte kufurler egoist stafflar va vs...Kisaca Dot ile nebula karsilastirilamaz bile.Bi kere gecmisi var bu isin.Dot'un mantigi bana gore diger power play serverler kadardir ama
nebula bir markadir ve bu ulkeye Uo nun tadini yasatan ilk serverdir.Ayrica Dot kapali ve konusmaya degecek bir server degil (Dotta oynadim ve max 1 hadta dayanabildim,asiri egoist oyuncu ve stafflari yuzunden)

Nihayetide dusuncene saygim var amacim seni elestirmek degil tamamen kendi dusuncelerimi senin yazin araciligi ile gundeme getirmektir.

Saygilar.
Sore :
iksantiyerVeyaSantiyer : nebula, dot gibi bir isim olamayacak olmanın acısını yaşıyorlar hep

Katiliyorum.Ama senin ima ettigin yonden zit bi dusunce ile.Nebula,Dot kadar ego
yuklu bir server degildi,su an nasil bilemiyorum ama benim
oynadigim donemlerde (Nebula North ve Locus - Quann donemleri) servere girebilmek icin cesitli stratejiler uygulardik.Kullanici adi sifre yazar entere bastigiz gibi "alt" tusuna basip 10 saniye bekler tekrar alt tusuna basardik.Saatlerimiz mezarda gecerdi,meditationun uber zor oldugu donemlerde mezarda polar bear cikaran adama kral gibi bakardik.Order chaos savaslarinda sehirde adamlari izlemekten keyif alirdim.Surekli olup reslenip uzerime gelen robeyi terziye satarak para kasardim.50 gp buyuk paraydi benim icin.Jenerasyon ve abidik kubidik serverler acildikca insanlar kolaya alistirildi.Ph mis,newbie silahmis icine ettiler Uo mantiginin.Hele uber salak jenerasyonla birlkte kufurler egoist stafflar va vs...Kisaca Dot ile nebula karsilastirilamaz bile.Bi kere gecmisi var bu isin.Dot'un mantigi bana gore diger power play serverler kadardir ama
nebula bir markadir ve bu ulkeye Uo nun tadini yasatan ilk serverdir.Ayrica Dot kapali ve konusmaya degecek bir server degil (Dotta oynadim ve max 1 hadta dayanabildim,asiri egoist oyuncu ve stafflari yuzunden)

Nihayetide dusuncene saygim var amacim seni elestirmek degil tamamen kendi dusuncelerimi senin yazin araciligi ile gundeme getirmektir.

Saygilar.

Çok güzel yazmışsın dostum , eski zamanlar geldi aklıma. Arcadian vardı 750 online playerı vardı.Bu ülkede çok çeşitli serverlar açıldı ve Ultima Online camiası adına gerçekten açık kalması gereken server Nebula ona kimsenin dili uzanmasın kötüdür mötüdür diye. Bana göre zor bir server geldi ama marka olarak kraldır nebula.
hiçbir zaman dot ve nebula gibi isim yapamayacak olmak, sunucuyu açmadan packine şift del çekenlerin zoruna gider üzgünüm ;_;
Saglam Sw gelene kadar bildigini oku :P
Neophyte
26.6001
Kısa bir süre aktif olup, kapanmış bir sunucuyu hemen hemen her mesajınızda tartışmaya yol açacak ifadelerinizle ısrarla dile getirmenize anlam verebilmiş değilim.
Nebula'da da, Pyramid'de de oyuncu olarak bir süre bulundum, tabi aradan uzun zaman geçti. Son durumlarını bilmiyorum ancak aradığım zevki değişen sunucu anlayışlarından dolayı iki sunucuda da bulamamıştım.
Pyramid kendi tarzında bir numara.Gerek sistemleri , gerek para kasması.21 Yüzyılda artık para kasmak bana göre zor olmamalı veya craft karakterler insanın fazla vaktini almamalı çünkü insanların işi , çocukları , evlilikleri , para kazanmak için ekstra iş yapmaları gerekmekte olabiliyor bu yüzden pyramid dört dörtlük bence ama action yok doğru düzgün , player kitlesi çok seviyeli insanlar değil hepsi için demiyorum yanlış anlamayın burda provakatör insan dolu laf çarpıtıcak :)

Nebulaya gelirsek nebulanın ismi yeter ama bu devirdede bukadar zorluk item kasma ve zaman açısından delayların zorluğu gereksiz bence.Ama gayet süper bir seviyeli kalbur üstü denicek bir player kitleside var bunuda gördüm.

Yani hepsinin + ve - leri var işte o yüzden ben nebulayı kendim test ederek gördüm :)
Expert
34.0001
döt ve nebulayı hala yan yana koyuyorlar hahahhahah. nebula ownerları ne zaman player yok kapatıyoruz :bagirma derse forumunda, o zaman yan yana koyarsınız canlarım.

bu arada nebula neredeyse senle aynı yaşta lan xantik, allah taş eder valla.
Zamanında Dot Sunucusunda Oynadım Serverin Para Yönünden En Kralı idim. Para kasmak Hiç zor Değildi. Ben Eskiden Oynadıgım Bir Serverda Bukadar Kolay para kastıgımı Hatırlamıyorum. + Olarak Dot ta Staff Kadrosunun Tek Kötü Yanı Oyunun Actionuna Çok Etki Ettikleriydi.. 2 kişi Bişeyi Forumda Şikayet Edince Hemen Yapılan Şey Yasaklanıyordu Vs.. Öte Yandan Nebulada Sürekli Var olan biriydim. Eskisinide Yenisinide Bilirim.. Eskisi Bundan Çok daha Zordu. Hal böyleyken Oyundaki Player Kaliteside Artıyor. Şahsen Son zamanlarda Girip Baktım Nebulaya Eskisinden Pek Eser Kalmamış. Herkesin Altında Rengarenk Binekler. Üstleri Işıl Işıl Atı alan Üsküdarı Geçmiş Millet Kasıcagını Kasmış Acıkcası İçimden Hiç Gelmedi Yeni Bir Char Kasmak. Cok Fazla Zamanım Olmadıgı İçin Belkide.. Bende Bu Sıralar Boşta Yeni Bir Server Bekleyenlerdenim..
Rica ediyorum DOT ile ilgili birşey yazmayın sıkıntı geldi.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.