Hesabına erişemeyen eski üyeler Discord üzerinden yardım alabilir.
Herkese selamlar arkadaşlar. Uzun bir yazı olacak lütfen sabırla okuyun herkesden ricam budur.
öncelikle
Nedir bu birbirine sataşma hevesi? neden? Hile programı diye bir başlık açılmış. 1.cisi bu oyun metin 2 değil. 2.cisi O topice cevap yazan hiç kimse o programı yazamaz yanından bile geçemez. Daha sql bilmeyenler var artı olarak xxx serverinin daha önceden bir xxxx tarafından yayına sunulmuş scriptleri üzerinde oynama yaparak server açan, emek sömüren, hak gasp eden insanlar var aramızda. Daha liseye giden yaşı 14 15 16 17 scripter olmuş hatta emekli (!) olmuş artık arkadas diyeyim arkadaslar var:) Yahu şunu soracam. xxxx serverinda ki eski bir scripter eğer bu scriptleri yayına vermeseydi hanginiz burada olacaktınız? hiçbiriniz. Pekiiii Hanginizin c++ de vb de internette dolaşıp duran bilge adam kurslarından alıntı dökümanlarda yazanlardan daha fazla bilgisi var? yahu güldürmeyin insanı.:) biri birine diyor sen alıntı yapıyorsun öbürü diyor sen sunu yapıyorsun. Hanginiz alıntı yapmıyor? biri diyor rune book sıfırdan yazılmaz sadece:) soruyorum o arkadasa taming staff sıfırdanmı yazılıyor? tp sıfırdanmı yazılıyor? hazine sistemi itemleri sıfırdanmı yazılıyor? staff eventleri yada eventi sıfırdanmı yazılıyor? hangi biriniz kafa yorupda edite önlem yaptınız? hiçbiriniz. Çalışmayan eventleri scp diye ekleyip sonra al server hazır acalımmı acalım. Açıyorsunuz da görüyoruz. Ownerin bebeklik arkadasıymış edit. :) o kadar emek emek diyorsunuz ya:) kendi emeginizin içine etmek nasıl bi duygu? işte burda ortaya çıkıyor ki ortada emek diye bişey yok. Ortada alıntı var:) hadi hepsini geçtim. Tek yaptığınız hazır sphere scriptlerinin üzerine script eklemek. İtem yazmak zor bisey değil, sistem yazmak zor bisey degil. Ee hani 0 build?:) yahu kendinizi kandırmaktan başka bir şey değil. Diyelim hepsini yaptınız yada yapıyorsunuz. Peki soruyorum size. Daha yaşınız 17 ne zaman ultimaya başladınız ne zaman sphereyi çözdünüz ne zaman işleyişi biliverdiniz? ne zaman öğrendiniz? nerden biliyorsunuz? hadi sphereyi geçtim ne zaman visiual basic öğrendinizde connector yapıverdiniz?:) Daha windows daki sistem hatalarına virüs diyen arkadaslar ne zaman öğreniverdi bunları? Önüne gelen uyarıya okumadan evet diyenler ne ara vps lere uzak masaüstünden bağlanıp sphere çalıştırdı? :) Ben çok profesyonelim diyen bir arkadaşın ultima online olmadan sphereyi çalıştıramadığını gördüm? ki daha dün bana abi abi ben sphereyi açtımda hiç bişey yok abi abi ben açtımda script yok abi açılmadı diyen insanları daha 2 sene bile geçmeden burada profesyonel kişiler olarak görüyorum bu nasıl iş:) Okula gidiyorken bu kadar vakit ayırıpda bukadar çok şeyi kısa zamanda çözmek imkansız. Herbirinizin ayrı ayrı sorumlulukları varken devasa bir zaman ayırıpda o kadar scriptide yazmanız imkansız.:) Kimse kimseyi kandırmasın. Lütfen kendinize gelin. Ve daha cok kendinizi kandırmayın:) herkese başarılar. saygılar.
Tek kaynak türkiyede mi var ?
Hiç dolandınız mı sphereserver'in sitesinde falan ?
Neden herkes yok işte siz şunun scriptlerinden çaldınız ettiniz oradan öğrendiniz suçlamalarında bulunuyor
Örnek gösterdikleri insanlara bakıyorum kahkahalara boğuluyorum bunların mı scriptlerin'den öğrenmişiz ramak kadar ingilizcen olsun sphere scripting'i dört dörtlük öğreticek döküman var.
keyqubath : Herkese selamlar arkadaşlar. Uzun bir yazı olacak lütfen sabırla okuyun herkesden ricam budur.
öncelikle
Nedir bu birbirine sataşma hevesi? neden? Hile programı diye bir başlık açılmış. 1.cisi bu oyun metin 2 değil. 2.cisi O topice cevap yazan hiç kimse o programı yazamaz yanından bile geçemez. Daha sql bilmeyenler var artı olarak xxx serverinin daha önceden bir xxxx tarafından yayına sunulmuş scriptleri üzerinde oynama yaparak server açan, emek sömüren, hak gasp eden insanlar var aramızda. Daha liseye giden yaşı 14 15 16 17 scripter olmuş hatta emekli (!) olmuş artık arkadas diyeyim arkadaslar var:) Yahu şunu soracam. xxxx serverinda ki eski bir scripter eğer bu scriptleri yayına vermeseydi hanginiz burada olacaktınız? hiçbiriniz. Pekiiii Hanginizin c++ de vb de internette dolaşıp duran bilge adam kurslarından alıntı dökümanlarda yazanlardan daha fazla bilgisi var? yahu güldürmeyin insanı.:) biri birine diyor sen alıntı yapıyorsun öbürü diyor sen sunu yapıyorsun. Hanginiz alıntı yapmıyor? biri diyor rune book sıfırdan yazılmaz sadece:) soruyorum o arkadasa taming staff sıfırdanmı yazılıyor? tp sıfırdanmı yazılıyor? hazine sistemi itemleri sıfırdanmı yazılıyor? staff eventleri yada eventi sıfırdanmı yazılıyor? hangi biriniz kafa yorupda edite önlem yaptınız? hiçbiriniz. Çalışmayan eventleri scp diye ekleyip sonra al server hazır acalımmı acalım. Açıyorsunuz da görüyoruz. Ownerin bebeklik arkadasıymış edit. :) o kadar emek emek diyorsunuz ya:) kendi emeginizin içine etmek nasıl bi duygu? işte burda ortaya çıkıyor ki ortada emek diye bişey yok. Ortada alıntı var:) hadi hepsini geçtim. Tek yaptığınız hazır sphere scriptlerinin üzerine script eklemek. İtem yazmak zor bisey değil, sistem yazmak zor bisey degil. Ee hani 0 build?:) yahu kendinizi kandırmaktan başka bir şey değil. Diyelim hepsini yaptınız yada yapıyorsunuz. Peki soruyorum size. Daha yaşınız 17 ne zaman ultimaya başladınız ne zaman sphereyi çözdünüz ne zaman işleyişi biliverdiniz? ne zaman öğrendiniz? nerden biliyorsunuz? hadi sphereyi geçtim ne zaman visiual basic öğrendinizde connector yapıverdiniz?:) Daha windows daki sistem hatalarına virüs diyen arkadaslar ne zaman öğreniverdi bunları? Önüne gelen uyarıya okumadan evet diyenler ne ara vps lere uzak masaüstünden bağlanıp sphere çalıştırdı? :) Ben çok profesyonelim diyen bir arkadaşın ultima online olmadan sphereyi çalıştıramadığını gördüm? ki daha dün bana abi abi ben sphereyi açtımda hiç bişey yok abi abi ben açtımda script yok abi açılmadı diyen insanları daha 2 sene bile geçmeden burada profesyonel kişiler olarak görüyorum bu nasıl iş:) Okula gidiyorken bu kadar vakit ayırıpda bukadar çok şeyi kısa zamanda çözmek imkansız. Herbirinizin ayrı ayrı sorumlulukları varken devasa bir zaman ayırıpda o kadar scriptide yazmanız imkansız.:) Kimse kimseyi kandırmasın. Lütfen kendinize gelin. Ve daha cok kendinizi kandırmayın:) herkese başarılar. saygılar.
Yaptıklarımın hepsinin tersini sıralamışsın. Çok uzağında değil mondainuo.gen.tr/index2.php ye gir anlarsın 0dan build oluyor muymuş. 9 yaşımda ultimaya başladım 11-12 yaşlarımda sphereserveri çözdüm. Oyuncuların yapısını da bu sene çözdüm. Mondaini en baştan bitirdim. Hala kabul edilmese de Türkiye'de daha önce yazılmamış sistemlerin çoğunu yazdım. Kendi edit sistemimi bitirdim. Uzağında değil bir kaç sunucuya bak görebilirsiniz. Bu sırada çok zamana gerek yok.
@keyqubath
Lisede mecburi olarak Visual Basic - C - ASP - Pascal öğrettiler ve bu konuda sınıf birincisiydim. Lisede okula giderken ayrıca Smartpro Eğitim Akademisinde Sistem Mühendisliği eğitimi aldım. Daha 16 yaşında Cisco Router configrasyonu ve firewall configrasyonu yapabiliyordum.Benimle eğitim alan arkadaşım şu anda orda eğitmen.. Lise sırasında boş durmadım CSS - Javascript - DHTML - AJAX ile uğraştım. Lise son sınıfda bitirme projesi olarak 3 Boyutlu araba yarışı geliştirdik. Microsoftun yayınladığı XNA Racing Game'i Türkçeleştirdik , Yeni modeller ekledik , Yeni etaplar ekledik , Drag - Drift - Hight Speed modları yazdım. Lise bitti baktım ASP VBScript bir işe yaramıyor PHP öğrendim ve şu anda OOP - MVC yapısı içeren CMS sistem yazdım bitirdim ve hala geliştiriyorum. 2004 Senesinde 55i scriptleri ile efekt yazmaya uğraşıyoduk çünki kaynak yoktu. Daha sonralardan paticik çıktıda kaynak bulup kendimizi geliştirdik. O zamandan bu zaman kaç tane sunucuda yetkili olduğumu saymam cidden yürek isterdi. İyi kötü tecrübe kazandım ve beni yakından tanıyan arkadaşlar , kodlama sistemimi bilen arkadaşlar sphere scriptingde de ne kadar iyi olduğumu bilirler.. Connector yazmaya kalkıştım , visual basicde ciddi anlamda kaliteli sayılabilecek bir connector yaptım. Sadece bunun server tarafını yazmak kalmıştı ancak ne visual basicde multithreading kolay, ne de düzgün bir soket classı yok ( Winsock bir işe yaramıyor ).En son olarakda UOVanguard'ın kaynak kodlarını satın aldım. Artık geliştirmesini ben yapıyorum ve yaşım 20. İşin kısa ve özü Sphere scripting ve Ultima Online bir tutkudur. Benim kendimi bu kadar geliştirmemdeki en önemli rol Ultima Online'a aittir. Burda hiç kimseye yaşından veya , yazılarından dolayı hüküm vermek bize düşmez. Biz sadece kendi yorumumuzu yaparız çünki bu bir forumdur ancak konu açıpta siz şöylesiniz , siz böylesiniz , bu kadarsınız vb.. gibi atıflarda bulunman terbiyesizliktir başka birşey değildir.

Umarım cevabını almışsındır..
paticik dedinde bende o zaman 55i ile uğraşıyordum paticik bi ara kapandıydı çok üzülmüştüm :D aha dedim server kuramayacam artık (^_^)
@ Clement
Sen o kaynaklardan mı öğrendin :) güldürme beni ya.

@Xantier
Uo fuck programının çalıştığını iddia eden bi arkadassın:) şahsen benim şüphelerim var.:)

@Ultio
iyide nerede server varda benmi göremiyorum
Böyle saçma sapan bir mesajlaşma hayatımda görmedim :)
keyqubath : @ Clement

@Xantier
Uo fuck programının çalıştığını iddia eden bi arkadassın:) şahsen benim şüphelerim var.:)

@Ultio

İlk olarak sphere scripting'den çok anlamam ama ne öğrendiysem evet bahsettiğim kaynaklardan öğrendim ve ayrıca uo fuck programının ilk versiyonunu türkiyedeki tüm sunucularda denedik koruma programları dahil hepsinde çalıştı bunuda ekleyeyim.

Not: Uo Fuck ilk versiyonu gerçektir Uo Fuck 2 diye ortada dolanan sadece bir taslak'dan ibarettir.
keyqubath : @ Clement

@Xantier

@Ultio
Hadi bakalım vidyo çekiyorum. İnanmıyormuşmuş..

Al vidyo :
https://uploaded.to/file/nam294
Çok Komiksiniz :)
Expert
34.0001
neden bunları yazdığını anlamadım durup dururken sinir mi geldi:) uofuck bazı clientlerde beceremedim ama çoğunda çalışıyor!
UoFuck çalışmıyor mu??
Bende var gayet de güzel çalışıyor isteyene de gösterebilirim herhangi bir sunucuda :)
ilk olarak şu cümleye alındım bu yüzden bu mesajı yazıyorum.

4 15 16 17 scripter olmuş hatta emekli (!) olmuş artık arkadas diyeyim arkadaslar var

Not: Uofuck başlığınıda ben yazmıştım.

Aşağıdakiler benim açımdan cevaptır. İlgisi olmayanlar okumaya bilir:

Galiba önceden bu işle meşguldün sonra geleyim bir bakıyım dedin neler dönüyor bu çevrede sonrada 16-17 yaşındakilerin bu işi öğrendiğini gördün. Dedin ben bu yaşta bunları yapamıyordum. Sonrada kendine yediremedin ve bunlar benden daha iyi olamaz diye düşündün. Şu başlığı yazıp şu çocuklara benim yapamadıklarımı yapmanın ne demek olduğunu anlatayım diye düşündün fakat kendi acizliğinin seni ne kadar düşüreceğini düşünmedin. Gereğinden fazla düştün bence sus bundan sonra.

Yaşının benden büyük olduğunu düşünüyor ve saygı duyuyorum.

İyi Forumlar...

Basic...
Master
59.2997
keyqubath : Herkese selamlar arkadaşlar. Uzun bir yazı olacak lütfen sabırla okuyun herkesden ricam budur.
öncelikle

Gerçekten baya bir gülerek okudum bu yazıyı. Bir şeyler başaramayıpta başkasının yaptıklarına laf atmak mı diyelim, yoksa kıskançlıktan başkasının yaptıklarını karalama mı diyelim? Neyse cevaplara gelelim..

Sataşma olayından başlayalım. Sataşma her alanda olduğu gibi ücretsiz şekilde emülatörünü alıp sunucu hazırlayabileceğiniz bu oyunda da olacaktır elbette. Buna kimsenin bir şey söylemeye hakkı yok. Çünkü illaki birileri, başka birilerinin emeklerini bu piyasa içersinde, kendi emeklerini yüceltmek amaçlı karalamaya çalışacaktır.

Liseye gidip emekli olmuş arkadaş lafını, imzama binâen üzerime alınarak şunu söylüyorum. Esas 16-17 yaşındaki insanların bu oyundan kısa vadeli emekli olması gerekli ki oyunun dışında bir hayatın olduğunun farkına varıp kendi yolunu çizmesi için kendi vakit ayırması gerektiğini anlaması gerekmektedir. Bir yere laf atmaya çalışırken lütfen biraz düşünerek yazı yazalım.

"xxxx serverinda ki eski bir scripter eğer bu scriptleri yayına vermeseydi hanginiz burada olacaktınız?"

yazısına hitaben de şunları söylemek gerekli ki, bu emülatör için tek kaynak Türkiye sınırları içerisinde bulunmamakta. Orjinal Sphere Server kaynakları ile çokta güzel ve Türkiye'de bulunan kaynaklardan daha detaylı, daha stabil bir şekilde bu işi öğrenmek mevcut. O yüzden insanları aynı kefeye bu tarz bir itham ile sokamazsın, sokmaya hakkın yok. Burada çoğu kişi o scriptler ile öğrenmiş olabilir, ancak o scriptler ile öğrenmeyenlere bu tarz bir yakıştırma yapılamaz.

Pekiiii Hanginizin c++ de vb de internette dolaşıp duran bilge adam kurslarından alıntı dökümanlarda yazanlardan daha fazla bilgisi var? yahu güldürmeyin insanı.:)

Bunun cevabı bir üstteki alıntıya verdiğim cevap ile aynı. Burada da bir saldırı sezmek oldukça mümkün.

Aslında çok detaylıca tüm cümlelerine vericek, çok güzel cevaplarım bulunmasına rağmen şunu söylemeliyim ki gerçekten amaçsız yere - bir yere gelememiş insan psikolojisi ile - saçma sapan yerlere, bilmediğin konular dahil olmak üzere saldırmaya çalışmışsın aklınca. Bu yazıyı yazış amacını hafif kestirebilmiş birisi olarak söylemeliyim ki, madem bu kadar efkarlısın bu konuda, saldırmadan, emek vererek bir şeyler yaparsın ki bu konuda verilebilecek en güzel yanıtlardan birisini vermiş olursun. Bu şekilde bir yere varman gerçekten zor. Ayriyetten Ultio arkadaşımızın son cümlesine tamamen katılıyorum ve alıntı yaparak tekrar ve anlayarak okumanı ümit ediyorum.

Ultio:
Burda hiç kimseye yaşından veya , yazılarından dolayı hüküm vermek bize düşmez. Biz sadece kendi yorumumuzu yaparız çünki bu bir forumdur ancak konu açıpta siz şöylesiniz , siz böylesiniz , bu kadarsınız vb.. gibi atıflarda bulunman terbiyesizliktir başka birşey değildir.
Birilerine kızan soluğu burada alır oldu valla sıkılıyorum artık bu mevzulardan. herkes haddini bilsin. ahkam kesecek adam önce bi kendisini göstersin benim sinirlerimi kaldırmasın. ayrıca burası kendinizi ispatlayacağınız ya da insanlara hakaretler bulunacağınız bir yer değil. herkes aklını başına toplasın. ağır sözler söyleyip kimsenin kalbini istediğini şevkini kırmak istemiyorum.
Bu konu kilitlenmiş ve yeni mesaj kabul edilmiyor.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.