Selam Arkadaşlar Hepinze hayırlı akşamlar Dilerim.Bu arada Galatasaraylılarıda Tebrik Ediyorum :) Evet benim konum Şu Ben kendi serverımda Bi yer Buldum Boş Bi Alan Oraya Hem Safe Alanın Yaptım Kendim Hemde Pvp alanı Ben Sadece Safe alanıın Karelerini Yani Oldugumuz Yeri safe yapmak İstiyorum .region.safe 1 di galiba yapınca oldugun map üzerinde heryer safe oluyor sanırım Bunu nasıl yapabilirim Sadece Belirlediğim yer Safe Olmasını İstiyorum. Tekrar Cümnetten İyi Akşamlar. Şimdiden yardım Edenler İçin sağolun.
canım onu ayarlıyamazsın ayarlıyabilirsinde o biras profosennlere özel =)
nasıl ayarlıyamazsın bir kare yaparsın altını safe yapar xLeria saçmalama
nasıl yapabilirim o sadece bi kareyi anlatabilirmisiniz arkadaşlar daha yeniyimde..(Bilmemek Ayıp Değildir öğrenmemek Ayıptır.) bi yardımcı olun lütfen..!!
Novice
-14.8
55 versionlar için map.scp

56b versionlar için

sphere_Map0.scp öyle birşeydi galiba oradan ayarlıyacaksın.
Arkadaşım yanlış anladın herhalde , adam diyorki axis e gerek yok scriptten halledilebilir. Sen .region.safe 1 e takmışsın arkadaşın demek istediği benim verdiğim gibi sphere_map0.scp den ayarlanılabilir.

[AREADEF alaninadi]
EVENTS=r_unknow // bu bazi islemler yaptirmak icin lazim olur.
NAME=Areanin adi
GROUP=Areanin grubu
FLAGS=0180 // safe flagi
P=kordinat // burasi .go alanadi yazdiginda gitmesini istedigin yer.
RECT=kordinat1,kordinat2 // safe yapmak istedigin karenin ( alanin ) hangi 2 kordinat icerisinde oldugunu buraya.

Eğer bu alana girenlere bir event ( ör: safe eventi ) eklemek istersen

region.scp &裟 ye

[regiontype r_unknow]
on=@enter
src.events +e_safeeventi
src.sysmessage @0 Safedesiniz.

on=@exit
src.events -e_safeeventi
src.sysmessage @0 Safede degilsiniz.

gibisinden birşey yapabilirsin.

Düzenleme : Alıntı yerine düzenlemeye tıklamışım ;)

Bu konu unknow tarafından düzenlendi(2008-05-11 14:30, 15 yıl önce)
XabaLord : nasıl ayarlıyamazsın bir kare yaparsın altını safe yapar xLeria saçmalama
sen yap sana server acicam o zaman ! .region.safe 1 yaptıgında o green acres diyelim green acresin tamamı safe oluyor.O oranın bi kısmını yapmak istiyor..Caktın ?
evet bi kısmını yapma istiyorum bazılarına sordum axsisle dediler. sizin dediğiniz scripttende anlamadım daha açıklayıcı olurmusunuz Rica Etsem.
scpten olmaz bu olay arkadasım.axis kullanıcaksın.oda bir deneyim ister.Kordinatları vs vs ordan ayarlarsın axisten.Kullanmasını biliyorsan kolaydır.Bilmiyorsan ortada kaldın. :(
unknow gayet guzel anlatmıs nesini anlamadım allah aşkına
ya xleria'cım sacmalama istersen. Herseyide cok iyi bildigini sanıyorsun. = )

Kardesim, unknow gayette guzel bir sekilde acıklamıs. Ordan alanın kordinatlarınıda alıyorsun, unknowun gosterdigi sekilde yerlestirip, flagıda cakıyorsun = )
ya benım büyüler damage vermiyor.Örnegin poison 100 pşsada hp gitmıyor acıl nerden ayarlarım !!
xLeria , axisle ne alakasi war map scriptten istedigi alanın koordinatlarini yazar orasini safe yapar. örnegin britain britaini .region.guarded 1 yazınca mezar falanda olmasi gerek o zaman sacmalama :)
o genelde boş konuşur = )

neyse umarım sorununu halledebilmişsindir. Eger hala daha yapamıyorum diyorsan, pmden ulas = )
Curtis her toicte bana bulasıyon cidden kötü olucak.Goldenn sende anlamadn galiba arkadasım.Her yerin bi kordinatı VAR.Simdi britain sınırları ici diyelim.O icinin hepsinin kordinatı aynı ör : 1111 1111 1111 her bi karesi 1111 sınırlarının icinde.Sen orda yazarsın .region.guarded 1 diye o 1111 lerin hepsi guarded olur Caktın ?? Green acresta isede öyle baska yerlerdede.O yerin sınırı vs vs var.Sen onu axisle kordinatlaır girerek o 1111 silersin 2222 yaparsın.O 2222 OLDUGUN yer guarded olmas ?? Caktın ? !!

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.