Hesabına erişemeyen eski üyeler Discord üzerinden yardım alabilir.
Silindi
Bir Vampir Hikayesi - I

&񗝈Crusade - Yaradılış&񗝉

Matilda ve Dwayne adında evli bir çift vardı.Yew Şehrinde çiftlikleri olan mutlu insanlardı.Bu ciftin çocukları olmuyordu.Bu yüzden çok sayıda hayvanları vardı.Geçimlerini kendi kendilerine sağlıyorlardı.Kendi sebze ve meyvelerini kendileri yetiştiriyorlardı.Etlerini, sütlerini kendi çiftliklerinde ki hayvanlarından elde ediyorlardı.Rutin bir hayata sahiptiler.Taa ki Matilda o rüyayı görene kadar&񗝖

Gene rutin geçen bir gün ardından akşam olmuştu ve yatmışlardı.Dwayne&񗝉nin uykusu yoktu dışarı çıktı biraz hava aldı hayvanları kontrol etti ve geri yatak odasına geldi.Odaya girdiğinde Matildanın Kabus gördüğünü anladı ve yanına yaklaştı.Matilda bireyler söylüyordu &񗝌kan her yer kan&񗝍 .Bunu birkaçaç defa daha tekrarladı.Dwayne ürkmüştü ve Matilda&񗝉yi uyandırmak istedi ve uyandırdı.Matilda korkunç bir rüya gördüğünü çok korktuğunu ve şimdi iyi olduğunu söyledi.Bunun sadece basit bir rüya olduğunu düşünen çift yeniden uykuya daldılar.
Fakat Matilda bu rüyayı birkaç gece daha gördü..Rüyasında bir çocukları olduğunu ve bu çocuğun tüm hayvanlarının kanını içen bir vampir olduğunu görüyordu.Her şeye rağmen bunu olağan karşıladılar ve onlara göre bu sadece bir rüya idi.

Aradan 1 ay geçti Matilda 1 aydır ayni rüyayı görüyordu.Çift artık bunun sadece bir rüya olmadığını düşünmeye başladılar.Ve Bu konuyu danışmak için dostları olan bir büyücüye gittiler.Büyücünün ismi Michael di.Büyücüye rüyayı anlattılar.Büyücü Michael ,Dwayne ve Matilda çiftine yakında bir çocuklarının olacağını söyledi.Bunu duyan çift havalara uçuyordu.Ama akıllarına takılan bir soru vardı.Rüyada ki çocuk bir vampirdi.Büyücüye bunu sordular.Büyücü Michael çocuğun bir insan olacağını söyledi.ve çift oradan mutlu bir şekilde ayrıldı.

Aradan 2 hafta geçti.Artık Matilda rüya görmüyordu.Bir gece Matilda mide bulantısıyla uyandı.Sabaha kadar kustu.Gün içerisinde durduk yerde cani yiyecekler çekiyordu&񗝖Büyücünün dediği olmuştu evet Matilda hamileydi.Gün Geçtikçe karnı büyüyordu&񗝖

Aradan 9 Ay geçti.Ve O gün gelmişti Matilda&񗝉nin Sancıları artmıştı ve doğuracağını anladı.Çok sancılı geçen bir doğumdu ama doğum başarıyla gerçekleşti.Evli çiftin korktukları başlarına gelmedi bir vampir çocukları olmadı o da kendileri gibi bir insandı.İsmini Crusade koydular.Crusade esmer bir çocuktu.Çocuk gün geççikçe büyüyordu.Ona çok iyi bakıyorlardı&񗝖Çok mutluydular&񗝖.

Aradan yıllar geçti Crusade 11 yaşına gelmişti.Crusade at binmeyi öğreniyordu bu yüzden ati ile sık sık geziyordu.Crusade yine atıyla Yew şehrini gezinirken simsiyah bir at gördü.At ormanda koşuyordu.Crusade Atı çok beğenmişti ve atın peşinden devam etti.İlerlediler ilerlediler.Kendini ata kaptıran Crusade çok uzaklaştığının ve güneşin yavaş yavaş battığının farkında değildi.Crusade ati sonunda yakaladı.Ata bindiği anda havanin ne kadar karardığını ve ormanda kayıp olduğunu anladı.Evin yolunu arıyordu.Bu Sırada ormanda avlanmaya çıkan orklar geziniyordu.Crusade birkaç ork gördü ve saklandı.Fakat Orklar insan kokularını alabiliyorlardı&񗝖Crusade orklarin yaklaştığını anladı ve Atına atlayıp büyük bir hızla sürdü.Atina atlarken onu Okçu bir ork gördü.Okunu Crusadeye fırlattı ve onu sırtından yaraladı&񗝖Dwayne ve Matilda Crusade&񗝉yi çok merak ediyorlardı.Ormanda onu aramaya karar verdiler.Yanlarına Büyücü Michael&񗝉i de alan çift yola koyuldular.Ormanda gezinirken bir at gördüler bu at Crusade&񗝉nin evden ayrılırken bindiği attı.At yalnızdı.Çift Crusade&񗝉nin öldüğünü düşünmek istemiyordu ve onu armaya devam ettiler.Aradan çok zaman geçmeden bir at daha gördüler.Atin üstünde Crusade cansız yatıyordu.At Crusade&񗝉yi orklardan kaçırmıştı.Çift Crusade&񗝉yi Görünce hemen yanına gittiler yaşayıp yaşamadığına baktılar.Ne yazık ki Crusade&񗝉nin kalbi atmıyordu...Çok üzülen çift Michael&񗝉e Crusade&񗝉yi canlandırmanın bir çaresinin olup olmadığını sordu..Michael yavaşça çocuğun yanına geldi.Ona baktı.Kanının taze olduğunu.Onu bir vampir ısırırsa yeniden canlanabileceğini söyledi.Ama bundan sonraki hayatini vampir olarak yaşayacaktı.Çift Crusade&񗝉yi o kadar seviyordu ki.Onun Yok olup gitmesine izin veremedi.kabul ettiler.Ve Crusade&񗝉ye son bir kez baktılar.Michael Crusade&񗝉nin fazla vaktinin olmadığını bir an önce Bir vampir tarafından ısırılması gerektiğini söyledi ve Crusade&񗝉yi Kucakladı&񗝖uzun bir seyahat sonrası Occlo Şehrine Geldiler.Ocllo Şehri O dönem vampirler tarafından yönetiliyordu.Şehre Elinde Bir çocuk olan bir büyücü girdiğini gören vampirler Çok şaşırmışlardı.Onlar Nosferatu vampirleriydi.Michael&񗝉in çevresini çevirdiler.Michael&񗝉in üstüne yürümeye başladılar.O Sırada arkalardan bir ses geldi.

-&񗝌Nildernal.&񗝍

Bütün vampirler durdular.Bağıran Brian&񗝉dı.Michael&񗝉in Eski Dostu ve bir Sabbat Vampiriydi.Brian Michael&񗝉in yanına geldi ve tereddüt ederek.

-&񗝌Michael ?&񗝍 Dedi.

Michael evet benim eski dostum dedi.Brian buraya neden geldiğini ve buradan çıkmasının çok zor olduğunu söyledi.Michael Crusade&񗝉nin başından geçen olayları anlattı.Ve Briana vampirlerden birinin onu ısırmasını ve vampire dönüştürmesi gerektiğini söyledi.Brian düşündü ve eski dostunun isteğini kabul etti.Bir Nosferatu vampiri Crusade&񗝉yi ısırdı.Crusade&񗝉nin rengi soldu Esmer olan çocuk bir anda bembeyaz bir renge büründü. Michael Brian&񗝉a teşekkürünü iletti ve oradan uzaklaştı.Crusade hiç uyanmadı.Bazı şeyler olağan gelişmiyordu.Normalde bir insan vampir olursa en geç ertesi sabah ayağa kalkmalıydı.Ama Crusade aradan 2 hafta geçmesine rağmen uyanmadı.Crusade&񗝉nin vampir dişleri çıkmıştı.Gözleri Kırmızı Olmuştu.Ama uyanmamıştı.ve Crusade&񗝉yi vampire dönüştüren Nosferatu kisa sürede öldü.Brian olayların farklı şekilde geliştiğini ve bu çocuk da olağan dışı bir şey olduğunu anladı.Onu tıpkı Caine&񗝉ye yapılan uyandırma gibi bir altarın ortasına aldılar.Kurbanlar verdiler kan akıttılar.Ayin sonunda Crusade havalandı altar açıldı.Yer altından nosferatu vampirleri çıkmaya başladı...Ve Crusade uyandı.Etrafına kırmızı gözleriyle baktı baktı baktı.Bütün vampirler önünde eğildi.Onu öncü olarak görüyorlardı.O küçük vampirin nosferatu claninin başına geçmesini diliyorlardı.Crusade çok yorgundu, Açtı.Brian onu kucakladı ve kalesine götürdü.Ona kan içirdiler beslediler.Artık Crusade Bir Kontdu.Seçilmişti.Brian&񗝉dan Savaş dersleri almaya başladı&񗝖

Aradan 10 Yıl Geçti Crusade Gelişimini tamamladı.Artık savaşabiliyordu.Ve inanılmaz bir güce sahipti.Ayni anda çok sayıda vampirle dövüşebiliyordu.Brian bütün bildiklerini ona öğretmişti&񗝖.Ama ona anlatması gereken bir şey vardı.Ve Crusade&񗝉ye her şeyi anlattı.Crusade artık nerden geldiğini biliyordu.Crusade yarı insan yarı vampirdi.Nosferatu vampirleri gibi çirkin değildi.Beyaz tenli, uzun Siyah saçlı biriydi.Annesini ve babasını merak ediyordu.Brian&񗝉la konuştu ve Michael&񗝉i bulması gerektiğini öğrendi.Ve yola Koyuldu&񗝖

Uzun bir yolun sonucunda Yew şehrine ulaştı&񗝖Yew şehrinde gezinip Michael&񗝉i soruyordu.İnsanlar Ona şaşkınlıkla bakıyordu.Crusade bir tavernaya girdi.Barmene yaklaştı ve ona Michael&񗝉i aradığını söyledi.Barmen parmağıyla köşede oturan cüppeli yaşlı adamı gösterdi.Crusade Michael&񗝉e doğru yavaş yavaş ilerledi.Michael Crusade&񗝉ye kim olduğunu neden geldiğini bildiğini oturmasını söyledi.Crusade oturdu.Michael Crusade&񗝉ye baktı baktı ve anlatmaya başladı.

-&񗝌Bundan 3 ay önce şehre oclar saldırdı.Çok kalabalıklardı şehirdeki her yeri yaktılar yıktılar.Çok kişi öldü.Maalesef orklar annenle babanı da öldürdüler.&񗝍

Crusade bir süre konuşmadı.Daha sonra Michael&񗝉e bakarak

-&񗝌Peki Siz nasıl Kurtuldunuz? Şehir nasıl kurtuldu?&񗝍 Dedi.

Michael:&񗝍Britain&񗝉den Şövalyeler.Trinsic&񗝉den Elfler yardımımıza geldiler.Orklari Şehirden kovduk.&񗝍

Crusade hayatini kurtaran Michael&񗝉e teşekkür etti.Ve Yew Şehrinden Ocllo&񗝉ya Doğru yol Aldı.Aklında Tek Bir şey Vardı.Orklari yok etmek&񗝖

Bir Vampir Hikayesi - II

&裟Crusade &񗝃 İntikam Ateşi&裟

Annesinin ve babasının orklar tarafından öldürüldüğünü öğrenen Crusade büyük bir kinle Ocllo&񗝉ya doğru ilerliyordu.İçinde çok büyük bir intikam ateşi yanıyordu.Sonunda Ocllo&񗝉ya ulaştı.Kalesine girerken Brian kapıda onu bekliyordu.Crusade Brian&񗝉ın yanından geçerken büyük bir hiddetle şöyle bağırdı:

-&񗝌Savaş hazırlıkları yap, ordunu topla.Yarın gün batımıyla birlikte tüm ork inlerini basıcaz.&񗝍

Crusade çok sinirliydi.Bu yüzden Brian fazla sorgulamadı ve Crusade&񗝉nin dediğini yapmak için komutanlarına emir verdi.

Ocllo Şehri karanlık bir şehirdi.Şehrirde çok sayida vampir ve ork yaşardı.Vampirler ve orklar düşman yada dost değillerdi.Şehir merkezinde vampirler, Aşağı Ocllo ve Yukarı Ocllo&񗝉da ki vadilerde orklar yaşardı.

Brian tüm vampir ordusunu toplamıştı.Güneş yavaş yavaş batıyordu ve sonunda intikam vakti geldi.Crusade kaleden çıktı.Hızlı adımlarla atına bindi, ordunun önüne geçti ve şu şekilde bağırdı:

-&񗝌Elinizden geldiğince orklari canlı yakalamaya çalışın.Savaşırlarsa öldürün.Şimdi gidin ve onların o pis kellelerini uçurun&񗝍

Brian saldırı emrini verdi.Ocllo&񗝉nun iki yanına dağılan vampirler tüm ork inlerini bastılar.Hazırlıksız yakalanan orklar ne yapacaklarını şaşırmışlardı.Canlı yakalanan orklar Ocllo limanının yukarısındaki kıyıya görütüldüler..İlk önce ölen orklarin kafalarını kesip şehir girişindeki kazıklara diktiler.Daha sonra o kafasız olan cesetleri Ocllo meydanına götürdüler.

Crusade limanın üstündeki kıyıda canlı orklarin gelmesini bekliyordu.Evet gelmişlerdi.Vampir ordusu tarafından yakalanan orklar.Hepsini deniz kıyısında yan yana dizdiler.Orklarin gözlerinde ölüm korkusu vardı.Hepsi öleceklerini biliyorlardı.Crusade kılıcını kaldırdı, komutan bir orkun kafasını kesti ve kanını denize akıttı.Ve Bağırdı;

-&񗝌İntikam&񗝍

Hepsinin kafası aynı anda kesildi ve kanları denize akıtıldı...Mavi koy bir anda orkların siyah kanlarından dolayı iğrenç bir renk aldı&񗝖Kanları akıtılan ve kafaları kesilen Ork cesetleri Ocllo Meydanındaki diğer cesetlerin yanına atıldı.Ocllo&񗝉da ki tüm orklarin cesetleri ordaydı&񗝖Binlerce ork cesedi toplanmıştı ve iğrenç bir koku yayılmıştı.Tüm vampir halkı meydana toplandılar&񗝖

Askerler cesetleri yağladılar belli ki yakacaklardı.Elinde meşale ile cüppeli birisi yaklaşıyordu&񗝖Bu Crusade idi.Cesetlere yaklaştı ve elindeki meşaleyi cesetlerin ortasına attı.Bir anda bütün cesetler alev aldı.Öyle bir ateş yandı ki Ocllo&񗝉nun diğer ucundan bile gözükebiliyordu.İşte bu ateş Crusade&񗝉nin intikam ateşiydi&񗝖

Ocllo&񗝉da ki bu katliam hiçbir zaman unutulamadı&񗝖.Crusade&񗝉nin içinde yanan intikam ateşi sonunda sönmüştü&񗝖

Crusade ismi bu katliamla birlikte bütün Sosoria&񗝉ya yayıldı.Artık herkes Crusade&񗝉nin hikayesini biliyordu.Uzak diyarlardan vampirler gelip Crusade&񗝉yi selamlıyorlardı, önünde eğiliyorlardı&񗝖Bu kanlı katliamdan dolayı ona De&񗝉BlooDeR deniliyordu.Artık o Crusade De&񗝉BlooDeR ismiyle ve acımasızlığıyla biliniyordu&񗝖

Bir Vampir Hikayesi - III

&裟Crusade &񗝃 Mithas&裟

Occlo&񗝉da sıcak bir geceydi.Crusade her gece yaptığı gibi, kalesinden çıkmış halkı selamlıyordu.Kalabalığın arasından bir vampir çocuk büyük bir hızla Crusade&񗝉ye doğru koşuyordu.Muhafızlar hızla gelen çocuğun Crusade&񗝉ye yaklaşmasını engellediler.Çocuğu uzaklaştırmaya çalışıyorlardı.Tam bu sırada çocuk şöyle bağırdı;

-&񗝌Onunla görüşmeliyim, ona bir mesaj getirdim.&񗝍

Bunu duyan Crusade muhafızlarına bırakın emrini verdi.Çocuğu Crusade&񗝉nin yanına getirdiler.Çocuk Crusade&񗝉nin önünde eğilip;

-&񗝌Adım Silakor duxum.Size Cedric IceBlade&񗝉den mesaj getirdim.&񗝍

*Silakor elindeki kağıdı Crusade&񗝉ye verir.Ayağa kalkar ve izin isteyerek oradan uzaklaşır.*

Crusade mesajda ne yazdığını çok merak etmiştir.Hızlı adımlarla kalesine doğru ilerler.Odasına girer ve kapıyı kapatır.Koltuğuna oturur ve kağıdı okumaya başlar.Kağıtta şöyle yazmaktadır;

&񗝌Merhaba Crusade De&񗝉BlooDeR.

Mithas topraklarında Sosoria hakkında büyük planlar yapılıyor.Trinsic kraliyeti Sosoria&񗝉da her noktada hüküm sürmek istiyorlar.Trinsiclileri önlemek amacıyla Sosoria&񗝉da bulunan tüm vampir kontlarını bir araya toplamaya karar verdik. Sizi de aramızda görmekten şeref duyarız.&񗝍

Cedric IceBlade

Crusade mesajı okur okumaz ayağa kalktı, odanın kapısını yarıladı ve kafasını kapın arasından uzatarak &񗝌Brian&񗝍 diye bağırdı ve içeri girdi.Brian koşa koşa odaya girdi ve kapıyı kapattı.

-Brian:&񗝍Buyrun efendim?&񗝍dedi.

-Crusade:Suratındaki gülümseme ile &񗝌Bana en hızlılarından bir gemi ayarla Mithas&񗝉a gidiyorum.Diğer vampir kontları ile buluşacağım.Uzun bir süre geri dönmeyeceğim.Ben geri dönene kadar Occlo&񗝉da ki en yetkili kişi sensin.Herhangi büyük bir sorun olursa bana bildir.&񗝍 Dedi.

Brian &񗝌Peki efendim&񗝍 diyerek.Odadan çıktı.Kısa süre içinde geri geldi ve &񗝌geminiz hazırdır efendim.Başka bir emriniz var mı?&񗝍dedi.Crusade Brian&񗝉a baktı ve &񗝌kendine ve şehrimize iyi bak Brian&񗝍 dedi.Hızlı adımlarla odadan çıktı.Atı kalenin önünde onu bekliyordu.Atına bindi ve atını limana doğru hızla sürmeye başladı.

Limana vardığında, büyük bir gemi onu bekliyordu.Gemiye yanaştı gemiye girerken biraz duraksadı ve arkasına döndü kırmızı gözleriyle Occlo&񗝉ya baktı.Atını şaha kaldırdı ve gemiye dönerek hızla içine girdi.Gemi Mithas&񗝉a doğru hareket etmeye başladı.

Crusade De&񗝉BlooDeR artık Mithas topraklarında savaşacaktı.

Karakter bilgileri;

Ad soyad: Crusade De&񗝉BlooDeR
Irk: Half-Nosferatu
Anne adı: Matilda
Baba adı: Dwayne
Doğum yeri: Yew
Cins: Erkek
Ten rengi: Beyaz
Göz rengi: Kırmızı
Saç Rengi: Siyah
Boy: 1.85
Kilo: 70
Kullandığı silah türü: Delici silahlar (Fencing)

Yetenekleri;
Büyü gücü kuvvetlidir.Her türlü yarayı tedavi edecek beceriye sahiptir.Delici silahları çok seri şekilde kullanabilir.Savaşırken çok hızlı olmasıyla bilinir.

Arkadaşlar bu benim ilk Frp yazımdır.Frpci olma gibi bir niyetim olmadığından dolayı profesyonel ve frp kurallarına uygun olmayabilir...Eleştirilerimizi ona göre yaparsak çok memnun olurum....Umarım beğenirsiniz...Belki daha sonra devamı gelebilir :)

Ps:Metindeki %&&補?^ gibi karakter sorunları siteden kaynaklıdır.

Bu konu Michaell tarafından düzenlendi(2007-12-29 15:20, 16 yıl önce)
Silindi
Sercan sen bu kadar beceriklimiydin ya :kikirik Genel olarak güzel olmuş eline sağlık.Paylaşımın için sağol:)
Silindi
Eheh :D Keşfettim kendimi Doomsworda rakibim :D

Şaka bi yana.Ben bi Ultima online sunucusunda karakterimi bildirmek için yazmıştım bu hikayeyi.Ordan kalmadır paylaşmak istedim.

Zaten sphere yedi bitirdi beni bide frp ile uğraşacak takatim yok :D

Bu konu Michaell tarafından düzenlendi(2007-12-29 15:20, 16 yıl önce)
Sercan abi ellerine sağlık süper olmuş vallahi hadi bakalım geleceğin Tolkien'i seni gidi
Bir gün dünya ikiye ayrılacak Sercan'ı tanıyanlar ve tanıyacak olanlar ;)
Bu arada 2 Eylül Ölüm Yıl dönümüydü. Hatırlayamadık.

O olmasa belki Ultima Online'da olmayacaktı.

Saygıyla anıyorum :(
Silindi
Novice
5
@M.Ceritoglu

Zuaha :D Yok artık canım abartma Frp ile ilgilenecek fazla vakit bulamıyorum...

@Xlore
Evet Tolkien gerçekten büyük adamdı.Fantastik edebiyatın en büyük öncülerindendi.Allah rahmet eylesin...
Allah rahmet eylesin orta dünyanın en büyük emekçisiydi bence:(

@Michaell
Olur olur bekliyorum vallahi senden birşeyler ;) :D
Ee Sercan Hikayen Yarım Galiba Devamınıda Yazıcan mı ?
Silindi
Neophyte
0
Aslında ben bu hikayeyi 3. bolumden itibaren uo sunucusundaki gerçekleşen olaylara göre devam ettiricektim.Fakat sunucu açıılamayınca öyle kaldı.Ama ilham geldiği zaman devam ettirebilirim :)
keşke bizim nicklerimizn oldugu bir hikaye Olsa :D Yapabilirmiyiz Sizce ?
Genel olarak guzel ama hıkayeyi cok hızlı gelistirmissin bıde bazı yerlerde kaldım mesela vampırler ıcın anne baba kavramı(?) ve genelde ınsanların yaptıgı secılmıs kısıye sorgusuz sualsız tapma falan bıraz uygun dusmemıs gıbı geldı bana. Ama daha ılk hıkayenmıs guzel baslangıc bıraz daha ayrıntıya gırersen iyi bi proje olabılır bundan
Sercan yaparda güzel olmamı devamını bekliorus
ya ben bu kayıp diyarlar oyununu nasıl oynucam ya nolur biri sölesin
Kayıp diyarların bi milyon tane kitabı on milyon tane oyunu var,
Buraya yazman da konuyla ilgisiz...

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.