Merhaba Arkadaşlar ,,

Uzun yıllardır oynamadığım ultima online ile tekrar birleştik. 3 5 arkadaş bir bilgisayarda Runuo Kurup
Kendi aramızda Pvp yapma kararı aldık. En iyi pc bende olduğu için benim Pc'ye yükledik.

Runuo çalışıyor bir sıkıntı yok ama Dışarıdan arkadaşlarım ip adresinden bağlanamıyor.

Firewall ayalarını bilgisayardan kapattım modemde ise baya bir aradım ama gördüğüm kadarıyla kapalıdı.

Windows7 64 bit kullanıyorum bununla bir alakası varmı bimiyorum modemim TP - Link

Sizden ricam arkadaşlarımın bana razor ile bağlanmalarını için yardımcı olmanız.

Şimdiden Teşekkürler.
Dışardan bağlantı için sabit ip gerekmektedir, dinamik iplerle olmaz.
No-ip servisi var, onu bir araştırın, site üzerinden, o şekilde probleminizi çözebilirsiniz.
Modem ayarlarına gir, firewall sekmesinden NAT port ayarlama bölümünden Run Uo için atadığın portu ayarlaman lazım. Atıyorum Portun 3333 olsun
UDP ve TCP olarak 3333 ü modemden kendi pcnin ipsine ayarlıyacaksın.

Örneğin ; Uygulama adı : Ultima Online - Ip : 192.168.2.2 - Port : 3333(UDP,TCP) , local ipni port forwarding yapman lazım. No ip vesayre uğraşmana gerek yok. No-ip dede port açman illaki gerekicek zaten ondaki olay ipnin değişmemesini sağlamak fakat aranızda oynayacağınız için buna gerek yok diye düşünüyorum. En kötü ihtimalle beceremessen bu olayı Hamachi kurun öyle bağlanın.

Aşağıdaki adresten hangi model modeme sahipsen port forward nasıl yapacağını anlatıyor sana. Kolay gelsin.

https://portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

Atıyorum modemin AirTies ve UO port ayarlıcaksın kafana göre aşşağıdaki linkte resimli anlatımı var.

https://portforward.com/english/routers/port_forwarding/AirTies/RT-205/Ultima_Online.htm

Bu konu Avatar tarafından düzenlendi(2013-02-16 12:51, 11 yıl önce)
Avatar çok güzel anlatım olmuş ellerine sağlık ancak benim modem türkçe olduğu için ve fazla bilgim olmadığı için karıştıracağım diye korktum açıkçası çünkü benim Nat ayarlarım Firewall içersinde değil.

Daha kolay yardımcı olabilmen için modemimin resimlerini aşağıda belirttim. Yapacağım ayarları oradan söylersen eğer sanırım başarabiliriz.

Port içinde ; Runuo içindeki portum 2593 olarak geçiyor değişiklik yapmadım.

Gelişmiş / Yönlendirme Sekmesi Şu Şekilde ;

Yönlendirme

NAT SEKMESİ

GÜVENLİK SEKMESİ

Modemin Tüm Resimleri Bu Şekildedir Sekme İsimleri Kullanarak Tarif Edersen eğer bu iş tamamdır sanki :))

Şimdiden Teşekkür Ederim.
Çok güzel. Bak şimdi orda Nat Port Yönlendirme diye resim koymuşssun. Hepsi boş olarak UDP UDP diye alt alta gidiyor hani.

Orda kullanıcı tanımlı olarak seç isim yaz kafana göre daha sonrada başlangıç ve bitiş portlarını hem TCP hem UDP olarak 2593 ayarla. En son olarakta kullanıcı için tanımladıgın ip ni yazman lazım. Onuda en basiti ağ bağlantılarına gir yerel ağ bağlantısından IPVN4 bağlantı ip adresine bak. O sana 192.168.2.2 tarzı ya da benzeri bir ip göstericek. O ipyide tanımla o menude. Oldu bitti bukadar :) Arkadaşların modeminin ipsiniden login.cfg de atıyorum 77.254.65.90,2593 yaparak oyuna bağlandığında modem direkt olarak run uo ya forward yapıcaktır. Modem ipnide ister modem bilgiler kısmından görebilirsin istersen google a "what's my ip" yaz direk söyleyecektir sana.

Ayrıca şurdan ; https://portforward.com/english/routers/port_forwarding/TP-Link/default.htm , modemini seçtikten sonra CTRL + F tusuyla Ultima Online diye arattır orda sana UO için nasıl port yapcağınıda gösterir. O kadar korkma yani yabancı dil bile olsa biraz uğraş ile halledebilirsin.

Takıldığın yer olursa tekrar dönerim.

Bu konu Avatar tarafından düzenlendi(2013-02-16 18:21, 11 yıl önce)
Yardımların İçin çok saol biraz uğraştırdı ama sonunda başardım. Dediğin gibi biraz kurcaladım .

Teşekkürler.

Bu arada ultima online scriptler hakkında bilgin varmı ?

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.