runuo çok dandik bişi yavsiye etmem scpleride zor bulunyo ben evde kurmuştuk serveri açıp kapamak toplam ne kadar sürüyor biliyonmu tam 5dk
ARKADASLAR KONU BİRAZ UZUN AMA HERSEYİ ACIKLIYOR DİKKATLE OKURSANIZ ANLARSINIZ ANLAMADIYSANIZ [email protected] adresinden bana ulaşabilirsiniz runuo serverim bitmek üzere yakında sitesini ve ip/portunu falan size duyurucam neyse konuya girelim

Arkadaşlar size bu konuyu Şöyle acıklıyım ole oku deyipde bi işi anlamak zordur o yüzden ilk once serverin ayarlarını bozmamak icin belki yapamassanız server bozulmasın charactercreation.cs yi masaüstüne kopyalayın sonra kopyaladığınızın uzantısını değiştirin ve .cs yerine .txt yapın böyle yaptınızmı txt dosyası olur ve acabilirsiniz acın
icinde söyle bir bölum var

PackItem( new RedBook( "a book", m.Name, 20, true ) );
PackItem( new Gold( 1000 ) ); // Starting gold can be customized here
PackItem( new Dagger() );
PackItem( new Candle() );

basladığınızdaki itemleri gösterir örneğin ''PackItem( new Gold( 1000 ) ); // Starting gold can be customized here'' yazan yerdeki ''new Gold(1000)'' in gold yzan yerini 1000 yerine 10000 yaparsanız basladığınızda cantanızda 1000gp yerine 10000gp olur ve ''PackItem( new Dagger() );'' ''new Dagger'' yerine örneğin ''new Katana'' yazarsanız cantanıza basladığınızda kataa düser (BÜYÜK kücük harflere dikkat)
Bu bölumu geciyorum

item.LootType = LootType.Newbied;

burada ''LootType.Newbied;'' ''Newbied;'' yazan yere ''Blessed;'' yazarsanız karakter yaratıldığında itemler blessed olarak cıkar
bu bölumde bu kadar

simdi int dex str yani statları ayarlıcaz bunun icin asağıdaki bölumu bulun

private static void FixStat( ref int stat, int diff )
{
stat += diff;

if ( stat < 0 )
stat = 0;
else if ( stat > 50 )
stat = 50;
}

private static void SetStats( Mobile m, int str, int dex, int intel )
{
FixStats( ref str, ref dex, ref intel );

if ( str < 10 || str > 60 || dex < 10 || dex > 60 || intel < 10 || intel > 60 || (str + dex + intel) != 80 )
{
str = 10;
dex = 10;
intel = 10;

BULDUNUZMU simdi asğıdaki stat ları iistediğiniz rakamlar yapın fakat dikkat edin sonundaki '';'' işaretine ve boşluklara dikkat edin

str = 10;
dex = 10;
intel = 10;

STAT AYARLAMALARI BU KADAR SİMDİ GELDİK KONU BASLIĞI OLAN '' NEREDE BASLIYACAKA''Charactercreation.cs icinde aşağıdaki bölumu bulun

case 4: //Necro
{
return new CityInfo( "Umbra", "Mardoth's Tower", 2114, 1301, -50, Map.Malas );
}
case 5: //Paladin
{
return new CityInfo( "Haven", "Uzeraan's Mansion", 3578, 2589, 0, Map.Trammel );
}
case 6: //Samurai
{
return new CityInfo( "Samurai DE", "Haoti's Grounds", 368, 780, -1, Map.Malas );
}
case 7: //Ninja
{
return new CityInfo( "Ninja DE", "Enimo's Residence", 414, 823, -1, Map.Malas );
}
default:
{
if( isYoung )
return new CityInfo( "Haven", "Uzeraan's Mansion", 3582, 2587, 0, Map.Trammel );
else
return args.City;

bunu ORNEK OLARAK BRİTAİN MERKEZİNDE BASLAMASIN İSTOYORSANIZ ASAĞIDAKİ GİBİ YAPIN EGER KENDİNİZ BELİRLEDİYSENİZ ÖRNEK İLE GÖSTERRİYİM ctıklayıp sayflarase 6: //Samurai
{
return new CityInfo( "Samurai DE", "Haoti's Grounds", 368, 780, -1, Map.Malas );

ASAĞIDAKİ BÖLUMU

MESALA ''Samurai DE'' sehri yerine ''Britains'' yazın tam yanında sehrin icindeki bölgeyi sectiriyor orayada orneyin ''Center's'' yazın ve ve simdi yanında kordinatşarı istiyor oraya britain centerin kordinatlarını yazın (NASIL YAZICAKSINIZ KORDİNATLARI BULMAK İCİN SERVERİNİZE GİRİN OYUNDA [go komutu ile sayfa acılacaktır orada TOWNS yazan bir bölum var acın ve orada britaini göruceksiniz onada tıklayınca britaininin bölgeleri cıkar ''CENTER'' YAZANA girin ve britain centere gidiceksiniz tam gittiğiniz yere bir moongate koyun sonra [props yazın moongatenin ustune tıklatın sağ us''x'' te yazanı sonra ''y'' yi sonra ''z'' yi yazın YAPAMADIYSANIZ sırası ile ''x'' yerine 1484 ''y'' yerine 1610 ''z'' yerine 20 yazın sonunda Map.yazan biryer war onu değistirin Trammel yapın (eğer istediğiniz sehir baska bir haritada ise onu yazın orneğin ''Samurai DE'' ''Malas''ta verdiğim ornege göre yaptıysanız asağıdaki gibi olucaktır

return new CityInfo( "Britain", "Centers", 1484, 1610, 20, Map.Trammel );
(her zamanki gibi buyuk kücük harflere dikkat)

YAZAN: MurdoC (Oğuzhan)

ASLINDA BELLİ BİR YERDE DOĞMA GENELLİKLE SPHERE SERVERLERİNDE UYGULANIR ANCAK İSTEK UZERİNE YAPIYIM DEDİM BUNU EĞER OKUYUP BEYENDİYSENİZ SİTENİZE EKLEMENİZ BENİ MUTLU EDER FAKAT İSMİN DEĞİŞTİRİLMEMESİNİ RİCA EDİYORUM VE SİZ BÜYÜK TÜRK HALKININ EMEĞE İHANET ETMEYECEĞİNİ BİLİYORUM BU KONU BİRAZ UZUN OLDUĞU İCİN UZUN YAZDIK

SORUN YAŞARSANIZ VEYA BASKA BİR SORUNUZ OLURSA [email protected] sürekli destek adresiniz olabilir

HERKESE BAŞARILAR
sen char a çar diyorsan.. bırak başlamasın o "çar" hiç bir yerde.. en azından sen başlatma.. henüz hazır değilsin..

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.