Bence bunun pvp serverlarıyla fazla alakası yok.Tamam alakalı ama oynamamak isteyen oyuncular oynamaz.Ben mesela saatlerce skill kasmayı severim ama Ultima oyuncuları kolayı sever.Yine rp-pp'de oynamak isteyenler oynarlar.Ama herkez emek veriyor ve 2-3 ay sonra kapanıyor.Onun için güven yok.Pvp ile fazla bi çelişkisi yok bence.
''Pvp'' Sunucuları Bır Acemının Bıle Rahatlıkla Kurabılecegı Shardlar , Yapılması Gereken Us Yı Guzel Takıp Etmek O kadar . Cogu Pvp Sunucusu Sahıbı Oyle Tahmın Edıyorum Kı Bunu Yapıyor Guncel Scptlerı Usden Cekıp Edıtlıyor Ve Shard ına Atıyor .

Ve Bunun Uzerıne Bu Camiyada Scpter Dıye Gecınen Ozur Dılerım Budalalar Usde Hatalı Scptler Paylasıyor .
Ornk:: Benım Yazdıgım Bır Acık Arttırma Sıstemını Cok Eskıden Us de Paylasmıstım , Arkadasımızın Bırı Almıs Edıtlemıs Edıtlerken Oyle Tahmın Edıyorum Scpt Edit Programı Ile Gozden Gecırmıs Ve if Dongulerınn Cogunu Bozmus , Bunu Hedıyem Olsun Baslıgı Altında Usde Paylasıyor Adamlarda Bunu Bır Halt Sanıp Alıyor Pvp Shard 'da Sıstemler Menusune Eklıyor 3 Gun Sonra Sadece O sıstemden Bıle Bata Bılıcek Adamlar Acıyor Bu Swlerı

Anlatmak Istedıyım Konu Rp Pp Pvp Aralarında Pek Fark Yok Bırının Renklerı Cıvıktır Dıyerının Verdatası Berbattır Dıyerının Sıte'sı Bunlar O kdar Onemlı Deıl Onemlı Olan Bu Isın Erbap Larının Artık Scpt Paylasımında Daha Dıkkatlı Olmaları ... Ve Rıca Edıyorum Ogrenmek Ayıp Deıl

Yenı Scptlerı Deılde Gece Kurslarını Takıp Edın Ve Scpt Yazmayı Ogrenın Kesınlıkle Bu daha Kolay Gerısı Sızın Yaratılıcıgınıza Kalmıs ...
"" BILMEMEK AYIP DEYİL OGRENMEMEK AYIP""
Silindi
Members
1.4
leppasol : Bence bunun pvp serverlarıyla fazla alakası yok.Tamam alakalı ama oynamamak isteyen oyuncular oynamaz.Ben mesela saatlerce skill kasmayı severim ama Ultima oyuncuları kolayı sever.Yine rp-pp'de oynamak isteyenler oynarlar.Ama herkez emek veriyor ve 2-3 ay sonra kapanıyor.Onun için güven yok.Pvp ile fazla bi çelişkisi yok bence.

Çoğu kişi bu fikirde zaten.
-Rhinnon- : ''Pvp'' Sunucuları Bır Acemının Bıle Rahatlıkla Kurabılecegı Shardlar , Yapılması Gereken Us Yı Guzel Takıp Etmek O kadar . Cogu Pvp Sunucusu Sahıbı Oyle Tahmın Edıyorum Kı Bunu Yapıyor Guncel Scptlerı Usden Cekıp Edıtlıyor Ve Shard ına Atıyor .

Ve Bunun Uzerıne Bu Camiyada Scpter Dıye Gecınen Ozur Dılerım Budalalar Usde Hatalı Scptler Paylasıyor .
Ornk:: Benım Yazdıgım Bır Acık Arttırma Sıstemını Cok Eskıden Us de Paylasmıstım , Arkadasımızın Bırı Almıs Edıtlemıs Edıtlerken Oyle Tahmın Edıyorum Scpt Edit Programı Ile Gozden Gecırmıs Ve if Dongulerınn Cogunu Bozmus , Bunu Hedıyem Olsun Baslıgı Altında Usde Paylasıyor Adamlarda Bunu Bır Halt Sanıp Alıyor Pvp Shard 'da Sıstemler Menusune Eklıyor 3 Gun Sonra Sadece O sıstemden Bıle Bata Bılıcek Adamlar Acıyor Bu Swlerı

Anlatmak Istedıyım Konu Rp Pp Pvp Aralarında Pek Fark Yok Bırının Renklerı Cıvıktır Dıyerının Verdatası Berbattır Dıyerının Sıte'sı Bunlar O kdar Onemlı Deıl Onemlı Olan Bu Isın Erbap Larının Artık Scpt Paylasımında Daha Dıkkatlı Olmaları ... Ve Rıca Edıyorum Ogrenmek Ayıp Deıl

Yenı Scptlerı Deılde Gece Kurslarını Takıp Edın Ve Scpt Yazmayı Ogrenın Kesınlıkle Bu daha Kolay Gerısı Sızın Yaratılıcıgınıza Kalmıs ...
"" BILMEMEK AYIP DEYİL OGRENMEMEK AYIP""

Süpersin devam :)

Script yazmaya arkadaşlar stonelerden başlamanızı öneririm ilk olarak bu resizeleri yapmaya başlayın eminim kısa zamanda uzman olursunuz.
hazırı varken niye öğrenmeye gerek varki sphere scripting önü kapalı bir dil sadece hobi olarak yapılır . 4-5 yıl önce 30 tane serverın script packlerinin olduğu bir link dolanıyordu ondan sonra uo-xxxxxxx sitesindeki sistemler 4 4 lük ve nerdeyse her script bulunuyor . kapanmaz denen sunucular bile birden kapandı en büyük darbe bu oldu zaten . şimdi birkaçı tekrar açıldı onlarında 6 ay dayanacağını zannetmiyorum . bu saatten sonra kimsenin öğrenipte iş yapıcağını zannetmiyorum . uo yu türkiye ' de oynayan en taş çatlasa 300 kişi 10 a yakın pvp sunucusu 7,8 civarı tam bilmiyorum pp ve rp(!) serverı var . server sayıları kontrol altında tutulması lazım buda tabi zor .

pvp sunucuları hakkında birşey söylemek istiyorum . sunucuları binek serverları yapmayın ölümsüz alan falan . bir player birini kestiğinde ondan çıkan loottan zevk duymuyosa ( gördüm yani kafa kesiyolar almaya tenezzül etmiyolar ) o sunucuyu bırakması aynı şekilde 2 saniyesini alır .

tabi bu benim görüşüm

özet : sunucu açmayın olanlarda oynayın loot çekin
Silindi
Novice
0
Massacre : hazırı varken niye öğrenmeye gerek varki sphere scripting önü kapalı bir dil sadece hobi olarak yapılır . 4-5 yıl önce 30 tane serverın script packlerinin olduğu bir link dolanıyordu ondan sonra uo-xxxxxxx sitesindeki sistemler 4 4 lük ve nerdeyse her script bulunuyor . kapanmaz denen sunucular bile birden kapandı en büyük darbe bu oldu zaten . şimdi birkaçı tekrar açıldı onlarında 6 ay dayanacağını zannetmiyorum . bu saatten sonra kimsenin öğrenipte iş yapıcağını zannetmiyorum . uo yu türkiye ' de oynayan en taş çatlasa 300 kişi 10 a yakın pvp sunucusu 7,8 civarı tam bilmiyorum pp ve rp(!) serverı var . server sayıları kontrol altında tutulması lazım buda tabi zor .

pvp sunucuları hakkında birşey söylemek istiyorum . sunucuları binek serverları yapmayın ölümsüz alan falan . bir player birini kestiğinde ondan çıkan loottan zevk duymuyosa ( gördüm yani kafa kesiyolar almaya tenezzül etmiyolar ) o sunucuyu bırakması aynı şekilde 2 saniyesini alır .

tabi bu benim görüşüm

özet : sunucu açmayın olanlarda oynayın loot çekin

Aynen bunada katılıyorum :)
adam haklı beyler :) bunlardan kurtulacağınız gunler yakındır
sitede gezdiğim ve gördüğüm kadarıyla, yani eskilerin yazdıklarını okuduğum kadarıyla herkeste bi 'keşke eskisi gibi olsa' isteği var. arada sırada girip bakıyorum bazı server'lara, tamamen değişen bir ultima online anlayışı var.

eskiden biz skillerimizi skill kasma alanlarında değil, bankanın önünde yaptığımız box ile kasardık ve box yaparken konuştuğumuz şeyleri internet aleminde hiçbir alanda yapamadım ben. şimdiki server'larda ise skill kasma alanları yapılmış, oraya canı hiç bitmeyen bir npc koyulmuş, skillini kasmak isteyen insan macro'ya bırakıyor, sabah kalktığı zaman zaten 100 olarak karşısında gözüküyor. criminal olma korkusu yok, biri heal basamaz da ölürüm korkusu yok; bu alanlar oyunu bitirdi.

bi şeyler satmak için bilmemne pazar alanında aramazdık. britian'ın üst kısmından çıkıp belkide bir daha binbir zorluklarla görebileceğimiz evlerin vendorlarından alış veriş yapardık.

bla bla bla. eski anıları anlatıp sıkmak istemiyorum. ben bu yazıyı aslında şunu söylemek için yazdım:

Massacre : uo yu türkiye ' de oynayan en taş çatlasa 300 kişi 10 a yakın pvp sunucusu 7,8 civarı tam bilmiyorum pp ve rp(!) serverı var . server sayıları kontrol altında tutulması lazım buda tabi zor.

forumda hala insanların imzasında "şu server şu zaman açılıyor" falan yazıyor. 300 kişiden kat kat daha fazla oynayan var fakat hepsi farklı farklı serverlarda. türkiyede serverlar çin nüfusu gibi, sürekli artıyor. herkes tek bir birlik olmak isterken neden çoğalmaya çalışıyoruz onu da bilmiyorum. hayır yani tek bir birlik olmak çok mu zor? player'ın olmadığı serverda gm olmak çok mu zevk veriyor bu insanlara anlamıyorum.

birlik olmak için bir şeyler yapmadıkça, evet ultima online'ı öldürüyoruz.

neyse, böyle işte.
çok üzülerek söylüyorum yaklaşık sunucuyu açalı 2 ay oldu en fazla 10 kişi gördüm sunucumda gerçekten maffedilmiş ultima online ama ümidimizi kesmiyoruz hala bekliyoruz.
Bence Artık Ultima Offline...
selam senelerden 2011 oldu hala "ultima nereye gidiyor " diye topic açanlar var. eskiyor mu ? sorusunu nasıl bir mantıkla düşünüp soruyorsunuz anlamak zor. Eskiyecek tabiki. sene 2011.

Ben olsam sphere emülatörünü lisanslı yapardım. Yıllık lisans ücreti alırdım böylece her sunucu en az 1 yıl açık olmayı göze alırdı. Scripting olayınıda aynı apple gibi lisanslı developer sistemi şekline uygulardım anlamıyan .scp dosyasına dokunamazdı. Böylece 15 16 yaşındaki veletlerin elinden kurtarırdım. Sağlam 2-3 sunucu olur alt yapıda sağlam olur böylece sene 2022 de olsa o sunucularda oyun devam eder. like osi.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.