Arkadaşlar Öncelikle Hepinize Merhaba;

Arkadaşlar Öncelikle Kendimi Tanıtım İsmim Metin C# & MCPD & .NET Program Yazılım Stajeriyim Ufak Biryerde Çalışıyorum Asıl Konumuza Gelirsek Eğer; Ben Hazır Kurulu Ultima Online Serveri Arıyorum Rp & Pvp & Pp Fark Etmez Hepsine Açığım Arkadaşlar Neden Böyle Bişey İstediğime Gelirsek Eğer; Benim Sphere Script Bilgim Orta Derece Var Eğer Kendim Server Toplayacak Olursam Toplarım Yani Ama Ben Uğraşamıyorum Yani Hem Program Yazıp Hem 2 Sini Bir Arada Götüremiyorum Şimdi Yeni Bir Projemiz War DataCenter Kuracağız Kendi DataCenter'imi Türk Telekom 8 MegaBit'e Çıktığı İçin Bizde Kendi DataCenter'imizi Kurmayı Düşünüyoruz Bu Yüzden Ultima Online Sunucusu Açmayı Planlıyorum 8 MegaBit'lik Bir Bağlantıyla Ama Kendim Uğraşamıyorum Tek Tek Scriptlerle Eğer Bana Ortak Olucak Yani Ben Yokken Serverimi Güvenle Bıraka Biliceğim Arkadaşlarda Tanır Tanışırsam Çok Güzel Olur Yani Bu Konuda Yanına Ortak Arayan Yada Elinde Böyle Server Satmayı Planlayan Arkadaşlar Warsa Bana Pm Ata Bilirler Yada Burdan Yaza Bilirler Bu Arada Emeğe Bir Saygısızlık Yapmıyorum Burda Sadece Çok Aşırı Yoğunum İlgilenemiyorum Ve Ultima Online Benim İçimde Hep Bi Tutku Olarak Kalmıştır Bu Yüzden Emek Hırsızlığı Yapıyorsun Vs.Gibi Tartışma Yaratıcak Cümleler Kurmayınız Ben Sadece Ortak Ola Biliceğim Yada Satın Ala Biliceğim Bir Server Olursa Hem Yardım Hemde İçimdeki Çocuğu Yaşamak İçin İstiyorum Hepinize Teşekkürler Şimdiden U-s Kurucularınada Böyle Bir Plartforum Kurdukları İçin Ayrıca Teşekkür Ediyorum Hepinize Başarılar...

İletişim;
Arkadaşlar Pm Ata Bilirsiniz Yada Bu Başlık Altında Paylaşa Bilirsiniz.

Bu konu Metin Ocak tarafından düzenlendi(2009-07-17 22:38, 14 yıl önce)
Hmm Sunucu Satan Falan Bol Bulursunuz İşallah Gönlünüze Göre En İyisini Bulursunuz.
Teşekkürler İnşallah Herkez İçin Hayırlı Olur
Novice
11.9
senin o 8mbit bağlantı dediğin hosting firmalarının kullandığına 2mbit olarak denk geliyor bant genişliği ile alakalı 4gbram ve ttnetin size sunduğu sözde 8mbit bağlantı ile max 50 kişi oynayabilrsiniz
@Rowall
Haklısın Kardeşim Sen İyi Biliosun Ben Yanlış Biliyorum Bu Başlık Altında Tartışmak İstemiyorum.

Bu Arada;
Türk Telekom'un İzmir FireWork Şubesinde 2 Gb Filimi 6 Dakikada İndiriyorsun 8 MageBit İle Buda Kısa Bir Bilgi.
Novice
11.9
Ben tartışma yaratmak için söylemedim zaten sizin evinize gelen telefon kabloları 8mbit bağlantıyı tamamıyla aktarıcak kablolar değil ben sadece uyarıyorum. Araştırmanı veya bu işi iyi bilen birine sormanı tavsiye ederim. Çünkü bende aynı düşüncedeydim. Neyse Umarım istediğin gibi olur
Master
59.2997
İzninizle kısa bir bilgilendirme yapmak istiyorum.

Ev kullanıcıları için sağlamış 8mbit hat üzerinden sağlanan bağlantı ile bir sunucu kurmamanızı öneririm. Zira;

Metin Ocak:
Şimdi Yeni Bir Projemiz War DataCenter Kuracağız Kendi DataCenter'imi Türk Telekom 8 MegaBit'e Çıktığı İçin Bizde Kendi DataCenter'imizi Kurmayı Düşünüyoruz

eğer gerçek anlamı ile bir datacenter kurmak niyetindeyseniz, datacenter anlamını ve oluşumunu gerçekten iyi biliyorsanız (program yazılım stajyerinin bunları bildiğini varsayarak) ev kullanıcıları için sağlanmış bir bağlantının hiçbir datacenter'a yetmeyeceğini de biliyorsunuzdur. 8mbit her ne kadar ev kullanıcıları için iyi bir rakam olarak görünse de maalesef datacenter için çok çok yetersiz durumda.

Ayriyetten sunucu bilgisayarlarda genel olarak bağlantıdaki download değerinden çok upload değerinin daha gerekli olduğunu da varsayarsak ve bir 8mbit kullanıcısı olarak evdeki kişisel bilgisayarım üzerinden yaptığım testlerde anlık olarak upload değerlerinin 0,65mb/s olduğunu göz önünde bulundurursak bu bağlantının bir sunucu için ne kadar yetersiz olduğunu görebiliyoruz.

Uzun lafın kısası bu tarz bir düşünceniz var ise çok geçmeden vazgeçmenizi tavsiye ederim.

not: bu yazı eleştirmek veya kötülemek amacı ile yazılmamakla beraber, tamamen bilgilendirme amaçlıdır.
@Slothere
Haklısın Ama;Bu İş Burda 2 Cümle İle Anlatılcak Bişey Deil Yani Çok Detay Birşey Kurulumu Hatta Vs. Durumlarıda İçinde Barındırdığı İçin Değişe Bilir.
Evden datacenter?
hocam 8mb net veriyor telekom doğrudur ama bu senin uploadun değil..
8mb net ile 1mb up hakkına sahipsin bu da 100 kb/s eder.

bununla datacenter değil günlük 500 hiti olan bir forum bile kuramazsın. ben bu neti web hariç sadece sphere a ayıracağım diyorsan 50-60 kişiyi sorunsuz oynatırsın zaten bu tip programsız sunucuların o rakama ulaşması da günümüz koşullarında imkansız.

kolay gele..
Arkadaşlar Ttnet 'LE İlgili Söylediğim Şeye Takılmayın Lütfen O Değişicek Bi Olay Bağlantısı Olsun Şeyi Olsun Çok Değişir Bu Konuda Yorum Yapmazsanız Sevinirim Lütfen
Adept
4.3
Sayin Metin Ocak;

Arkadaslarin söyledigi gayet dogru ve hakli olarak buraya yazmislar. 8mbit baglanti ile en fazla 50 oyuncu destekleyebilmenin yaninda, ekstradan hicbir seyin bandwithi kullanmamasi gerekiyor. Kendi Ultima Online sunucumun sitesine bile suanda ortalamada bu baglantinin yarisini istemektedir, ki ortalama degerlerden bahsediyorum, günde sikca bu ortalama degerinin üzerine cikildigini da söylememe gerek yoktur saniyorum ki.

Bir proje icin altyapi sunmussunuz, ancak bu sekilde kimseyi bulamayacaginizdan emin olabilirsiniz. Önerim en basta anlattiginiz konsept yerine alternatif bir konsept sunmanizdir.
Arkadaşlar Hepiniz Haklısınız Dediklerimi Unutun Eğer Görmek İsteyen Warsa Hızını İzmir Türk Telekom FireWork Şubesine Gidip Deneme Yapa Bİlirler.
İletişim kurmak isteyenler pm atsın.

//Kilit
Bu konu kilitlenmiş ve yeni mesaj kabul edilmiyor.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.