Bitti Artık Sabır Falan İnsan Düşünüyo Bi Yandan Ne Olcak Lan Oyun Falan Artık Öylesine Bağımlısı Oldumki Nasıl Desem Ultima Online Oynamak Yaşam Tarzı Oldu.Beyin Fırtınası Yani Aslında Bi Fikir Çıkar Genelde Türkiyede Yorumcular Hep Kendi Fikri Dışını Hep Kötüler Burda Hepimiz Aynı Amaç İçin Burdayız Ultima Online.

Burdaki Amaç Aklımızdaki Düşünceleri Burda Açıklamak Ama Başka Yerde Serverda Gördüğünüz Sistemleri Burda Anlatmayın Kimseye Yaklaşık Yerli Yabancı 25-30 Arası Yerli Yabancı Serverda Oynadım Hemen Tanırım.

İlk 3 Fikir Benden Daha Önce Yayınladım Ama Daha Temize Çekicem.
[1.Maden Yarışması(Etkinlik)]
Amaç 100 Karelik Bir Alanda Elinizdeki Özel Picaxe(Kazma)lar ile Yeri Kazıp Sadece 1 Karede Olan Kasayı Bulmanız Bulduğunuzda Orda Bir Yetkili Bekliyicek Yada Bi Vendor Yaparız Deedi 2 Kere Tıklayıp Tıklarsın Vendora Verir Hediyeni Yarışmacıları Gate Alanına Yollar Delu Brit Minoc vs Yarışma Biter Ödülü Aramızda Belirleriz İşte Her Neyse.

[2.The Amazing Race[Asıl anlamı Dünya Üzerinde Yarış]
Bu Fx'de Yayınlanan Amerikan Yapımı Bir Yarışmadır Gerçek Hayatta Bulunan Bir Yarışmadır.
Amaç Dünya(Yaşadığımız Dünya) İçerisinde Belirli Yerlerdeki Kontrol Noktalarını Bulup Gelecek İpucunu Ararlar Ve ona Göre Bir Dahaki
Kontrol Noktasına Göre Hareket Eder Ve Son Noktaya Gelen ilk grup Ödül Alır Ve Gelecek Yarışmada 1 kontrol noktası önden başlar Fakat Bunu Ultima Online Uyarlaması Çok Farklı Çünkü Sosaria Dünyası O Kadar Geniş Değil Biliyorsunuz At İle Feth Edilir :)
O yüzden At Yasak Olucak Atı Almak Sadece 3.Kontrol Noktası Britain den Geçicek Orda Vendordan Değil Playeralrdan SAtın Alıcaksınız Vendordan Onlar Alabilir Size Verebilir ama Siz Vendor İle İletişim Kurarsanız Otomatik Elenirsiniz Ve Gelecek Yarışmaya Katılma Hakkınız Elinizden Alınır.Arkadaşlarınıza Söylersiniz Direk Britte Bekler Hem İp Ucunu alır Hemde Arkadaşınızdan Atı Alırsınız Bu Olur ama Vendor ile iletişim Yasaktır. 4 Kontrol Noktası Geçilince İlk Gelen Stafın Vericeği Hediyeyi Alır Bu Yarışma Haftada 1 düzenlenmesi Uygun Nedeni Stafı Uğraştıran Bi Yarışma. 4.Kontrol Noktasına Kadar sürekli takip edicek neden dersiniz ? Nedeni Çünkü Playerin Buldugu Kontrol Noktalarında Chest Veya Box Olucak içinden ipucunu alıcak ama hile yapıp hepsini alır dierleri geçmeyi başaramaz siz dersiniz şimdi Deed Koyak Sabit Okusun Gitsin Oda Olur Ayrıca Aynı İp den Sadece 2 Oyuncu Katılabilir Haksızlık Olmaması Amaçlı Aynı ip den 3 player girerse 3 üde elenir Her Grup 2 kişiden Oluşur Ayrılamazlar Örnek Başlangıc Noktası 1.Hedge Maze(LAbirent Olur) Ordan çıkıp honesty yani Lord Britishin 8 Onur Sembollerinden Biri olan orda olur Minoc madende olur bi tanesi ama gizli madenlerden birinde 4.de Wrongda gizli Alana girmenin yanında yada gizli alanda olur Orda Hediye Verilir SAdece Örnekdir Kullanmanızı önermem çok basit bence Hazine bilgisi yada Tame bilgiis olan avantajlı olur Recall Yasakdir Diceksiniz Yolda Birileri Saldırırsa diye Size Özel Robeler Vericez Büyü Ve Damageden Koruyacak siz safede miş gibi olucak in vul olucaksınız yani bi tehlikesi yok seçeneğe göre Saldırma açık olabilir.

Fikirlerim Bu Kadar Daha Düşünüp Yazıcam Fikri Olan Buyursun Yazsın Unutmayın Son Umutlar Olabilir.
Iyıce Illet Olmaya Basladım Boyle Baslıklara..Bu Oyunu Yapan Adam Kendıne Dert Etmemıs Sız Dert Etmısınız Ultımayı Kurtar Ultımayı Kurtar..Dısardan Bakınca Nekadr Cok Sacma Seyler Oldugunu Anlıyorum..Bana Kalırsa Ultıma Ne Kurtarılsn Nede Bı Gram Ust Sevıyeye Cıksın..Bence Turkıyede Ultıma Bıtsın Artık..11 21 Yasları Arasındakı Herkez Tutturmus Ultımayı Kurtaralım..Once Kendınızı Kurtarın..Genclıgınız Bıtıyo Hayatı Su Evde Oturup 18 Saat Onlıne Ol 6Saat Uyu Donemlerı En Fazla 21 Yasına Kadar Olucak..Ondan Sonra Ac Kalmaya Baslıcanız..Hadı Dıyelım Hepbreaber Kalktık Grev yaptık Ezık Serverlar Kapandı Pıyasada 500 Playerlı 3 tane Server Kaldı..Ve U-s Ve Dıger Platformda Ultıma Kurtarıldı Dıye Baslıklar Acıldı..Aradan 3 Sene Gectı 19 - 20 Yasına Geldın..Bı Baktın Aklın Basına Geldı Hayatın Acımasız Oldugunu Hafıften Anlamaya Basldın..Hersey Icın Cok Gec Olmucak Ama Sızın Genclıgınızı Belkıde Gelecegınızı Yıyıcek Bıseyı Kurtarmaya Calısmayın
UO yu yapan adam türkiyede yaşamıyor da ondan.

ama gerçektende bu kadar manyak şekilde bağlanmaya gerek yok. oynuyorum felan ama istesem bırakabilirim.
Bana bu oyunu öğreten adam şuan çalışıyor yani adam 24 yaşında fark edermi benim kardeşim war ufak tanıdığım çocuklar var öretsene falan diyor ufak ufak onlarada öğretiyorum onların bari adam gibi oyun zevki olsun abi den kardeşe geçen bi oyun gibi oldu farketmez desteklemeyen köstek olmasın8)
uoyu bırakamıyorsanız siz bitmişsiniz.hayatta daha güzel şeyler var..
bana öğreten adam bıraktı bende bırakıcam elbet maksat benden hatıra miras ;) en az 3 senem daha war onuda oynar akarım gerçek hayata zaten ben sosyal hayatını yaşıyan biriyim
ya olm milleti oyunlardan sogutup durmayın ya bu oyunu abimden öğrendim abim şu an 21 yaşında ve izmirde üni okuyor ingilizce işletme ki o cok emek verdi uo ya bende 4 yıldır uo oynuorum şehrin en güzel lisesini kazandım. hiç bi sorun yok yani iş kafada bitior rahat oln..atıorum 2 saat actimi gidiorum kızla takılıorum kızdan sonra arklarla sinema vs ondan sonra baskete akşam eve gelincede oynuorum biraz ah böyle işte örnek 15-16 yaşındaki cocuk yaşantısı :D tabi yaş ilerledikçe uo gerçekten büyük bir sorun olabilir çevremde bunun cok örneği var . ama abartmadınız sürece no problem ;)
Hayat bos arkdaslar
adam niye demis olmak yada olmamak
Yani siz anlayin
Ultima Bi zevk benim için Ultima Ne Zaman Dünyaya Gözlerini Yumar Ben O zaman Ultimayi birakirim

OKyBaby
ultimayı insanlara ögreterek kurtarmamız mümkünmü ki sizce :D şahsen pek sanmıyorum hem oyun olarak caba isteyen bir oyun oldugu için hemde yeni cıkan oyunların grafikleri vs ultima nın zevkini alamıyor gençler :D bi kere alsalar bırakamıcaklar bizim gibi eminim ama :D işte napalm
Oyunu öğretmek bir işe yaramayacak. Online oyun nasıl oynanır, ahlak nedir önce o öğretilmeli.
Adept
4.3
2 senelik konuyu hortlatmissiniz gene...

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.