Silindi
niye editlenmesin ?
Serverin kapanıp açılmadan bi değişiklik olmicagını bildigimi anlatmaya çalışıyorm. Server çalışırken bunu editlemeyin diyo zaten spherini içinde. Her ne ise. Bu sorun hakkında bilgisi olan yardımcı olursa cok seviniceğim arkadaşlar.

Bi de şöle bişi var arkadaşlar.. yukarda yazdıgım hatalara ek servere son darbeyi vurup kapanmasını sağlayan hata şu :

CScriptObj::r_Verb | +0 <-- exception catch point (below is guessed and could be incorrect!)
Aynısı bendede var. Büyü atarken flag değiştirince bu hata çıkıyo. Mesela summon büyüsü kullanırken .gm 1 yapınca the spell fizzles hatasını 100 ler ce veriyo loglara bi bakıyoz 100 lerce r_verb hata ları fln oluyo. Sonra Hp si 0 ancak invul oldugu için 100 gibi görünen bi kişi büyü yiyince göçüyo. Dragon bomba attıgında bi kaç kişi etkilenince gçüyo. Bende anlamadım gitti
Cok saol Xantier artk editleri gormek daha kly ;)
bu kadar writefile niye kastiniz anlamiyorum ...

serv.log mesajiniz seklinde yapsaniz ?
Akillis : bu kadar writefile niye kastiniz anlamiyorum ...

serv.log mesajiniz seklinde yapsaniz ?

böyle çok daha düzenli oluyor, ancak haftada bir girebildiğim için loglara tek tek bakmak biraz zor geliyodu :)
Yazicagin log'u biliyorsun ki girince direk ctrl+f den aratirsin.
[FUNCTION WRITEFILE]
IF !(<FILE.INUSE>)
FILE.MODE.CREATE=1
FILE.MODE.APPEND=1
FILE.MODE.WRITEFLAG=1
IF (<FILE.OPEN <STRARG <ARGS>>>)
FILE.WRITELINE <STREAT <ARGS>>
FILE.CLOSE
ENDIF
ENDIF

Peki bunu deletefile kullanabilmek için editleyebilirmiyiz (:
[FUNCTION DELETEFILE]
IF !(<FILE.INUSE>)
FILE.MODE.APPEND=1
FILE.DELETEFILE <ARGS>
FILE.CLOSE
ENDIF

dene bakalım nolacak :D
aha oldu galiba saolasın holy (:
[Holygun] : [FUNCTION DELETEFILE]
IF !(<FILE.INUSE>)
FILE.MODE.APPEND=1
FILE.DELETEFILE <ARGS>
FILE.CLOSE
ENDIF

dene bakalım nolacak :D

delete fileden sonra neden file.close :D dosyayı silmedikmi zaten :) (kafama takıldı)

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.