Arkadaşlar kısa bir araştırma yaptım ama bu konuda fikri olanınız varmı. Account açarken md5 ile hashlenmiş bi kod girerek account oluşturabilirmiyiz ?
Biraz daha açman gerekiyor sanırım konuyu. Şifreleri md5 yapmayı söylüyorsan, zaten yapılabiliyor.
Account açarken md5 ile hashlenmiş bir şifre ile accoun nasıl açılır. Yani "ACCOUNT ADD" komutu ile girilen account bilgisindeki şifrenin md5 ile hashlenmiş şifre olarak girebilirmiyim. Yoksa sphere account şifresini md5 olarak tabiiki tutuyor hangi sunucu kaldı md5 siz kullanan...
Adept
4.3
account addmd5 blabla
"account addmd5 name hash" olarak kullaniyorum fakat "account addmd5 deneme 202cb962ac59075b964b07152d234b70" dediğimde 202cb962ac59075b964b07152d234b70 yi tekrar md5liyip account oluşturuyor.
araştırma yapmışsın ama tüm platformlarda c/p yapmışsın konuyu, hoş değil bildireyim
tüm platform dediğiniz 2 ayrı site ise haklısınız Buxiun
md5 i tekrar md5 liyorsun account açarken md5 fonksiyonunu kullanma, md5 i aktif et sadece
dediğiniz gibi md5 kullanmadan account açmaya çalışırsam hashin tamamını almiyor girilen "account add asdd 41367da481cbf34865643031d2ff9cdd" komut için verilen şifre "PASSWORD=41367da481cbf348" ilk 16 kararkter var ve dolayısıyla sisteme giriş yapamiyorum
tam hatırlamıyorum baya oldu uğraşmayalı ama sığmıyorsa önce şifreyi md5siz bir kaydet veritabınına (mysql ve sql php bilgin var sayıyorum) sphere da addmd5 yapıp hesabı aç daha sonra md5siz şifreyi sil.
Mantıklı hem md5siz şifre maksimum 1 save süresi kadar databasede bulunmuş olur çok fazla bi güvenlik riski taşıyacağını düşünmüyorum diğer türlü olsa çok işimi görürdü ama dediğiniz gibi sığmıyor sadece ilk 16 kararkter işleniyor.
2. yolu yap herhangi bir sorun olmaz dediğin gibi hemen silinecek zaten, accountlar için save süresi de beklemene gerek yok 2-3 dk da bir kontrol ettirirsin. sphere ın serv time hede hödö bişeyi vardı ama hatırlamıyorum dediğim gibi.
Teşekkür ederim hiç aklıma gelmemişti db den md5siz olanını sildirmek =)
rica ederim faydam olduysa, iyi geceler.
Amaç ne onu anlayamadım ama (:

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.