beyler bir hayal kurdum wow oynarken çift el silah yapılabilirmi. yani verdataya shield eli olarak silahı eklesek ikisiylede vurmak mümkün olurmu? yada kolaylaştırmak için eline ikinciyi alınca verdiği damagei 1,5e katlıyabilirmiyiz silahın?
şimdi aslında yapılabilir gibime geldi...Verdataya shield yerine bir silah eklersin...Silahın scriptini şöle yapabilirsin

on=@create bölümüne
layer layer_special

on=@equip bölümüne
src.tag.ciftel 1

on=@uneqip bölümüne
src.tag.ciftel 0

Şimdi neden tag verdirttim..Çünkü eğer kalkan kullanırsan layer special olduğundan silahın üstüne kalkan çekecektir fakat equip bölümüne tag verdirttik kalkan çekerkende tagı kontrol ettirirsen şöle

on=@equiptest
if (<eval<src.tag.ciftel> ==1 >)
Cift el silah kullanirken kalkan takamazsiniz...
Return 1
Elseif
return 0
Olabilir gibime geldi...
peki ikisinide vurdurtabilirmiyiz yani animden yoksa yeni anim mi vermemiz gerekir. ve damageini nasıl ayarlıycaz. tek silahla vurma animi yapıp eventmi vercez yani eğer bu event varsa silahın damageini arttırabilirmiyiz.
Hmm şimdi Samurai Empire de silahlar vardı eline alınca iki eline birden geliyordu...Vururkende o şekilde vuruyordur herhalde hiç samurai empire de oynamadım...O silahın animasyonunu bulursan olur gibime geliyor...
hıı güzel peki orda ikisininde ayrı damageimi vardı yoksa bir damage mi vuruyolardı
bir tek damage vuruyor...Çünkü silah 1 tane fakat çift elde gözüküyor...bekle bir ss atayım
Elimdeki silahlara bak..Animasyonlarını bulamadım..Bulsaydım ekleyecektim =)
evet farkettim ama benim istediğim yani şöyle katanaya çift tıklıyınca ilk ele alsın ikincisini tıklayıncada ikinci ele alsın her silahın eventi olsun. ve mümkünse ayrı ayrı damage vursun ters eldeki silah daha az vursun gibi. olmuyosada artık başka çare yok damageini arttırcak ilk eldeki silahın giydiğimiz ikinci silah
Tamam ayrı ayrı damage vurmasını ayarlarsın...Ama sadece katanayı vuruyor gösterir...Diğer silah animasyonda kalkan işini görür...
hmm çok saol valla deniycem sorun çıakrsa yazarım buraya...
Tamam bende olabildiğince yardım etmeye çalışırım...
Yaratıcı düşünce olabilir tabikide neden olmasın..
Knight online'daki gibi sağ eldeki silah daha fazla damage vurmasını istiyosun fakat olur mu onu bilmiyorum..
Dediğiniz gibi hangi silahı eline alıyorsa o silah gözükür shield yerine , damage fazlalaşır..
Aslında çift el silah kullanmak için de ayrı bişey yapabilirsin quest vs. Playerlara bir quest hazırla biraz zor olsun sonuçta 1.5kat damage vurucak player. Çok zor olmasın ama ki bıkmasınlar.Sadece bir tavsiyeydi gerisi sana kalmış..

Kolay gelsin..
saol çok emek gerekecek galiba ama işte yardımlarınızla yapıcam inşallah
Yaparsın yaparsın..
Sen uğraş , dene , boz ; tekrar yap..
Yapamadığın yerleri buraya yaz yardımcı olalım.. ;-)
beyler bide acaba yeni bi layer yapmak mümkünmü yani mesela şu yukarda ki resimdeki kanat bildiğim kadarıyla pelerinin layerına yapılıyo yani mesela gözlere yeni bi layer veya ağza yeni bi layer yapmak mümkünmü?
Onlar yaptığına göre sen de yapabilirsin ;)
Ama layer'ın nasıl yapılacağı hakkında bilgim yok..

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.