Mrb arkadaşlar, 3 tane sorum olcak,
1.si create food büyüsü kullanıldıgında yere i_gold düşürüyor ve consoleda ERROR:Undefined symbol 'DEFFOOD' hatası veriyor.
2. resist spell ve provocation bonuslarını nasıl açarım?
3. skill dummy'e her vurduğunda 0.1 tactics almasını nasıl sağlarım?

ha bide unuttum bi alanda sadece belli bir büyünün yapılması için ne yapmam lazım, eventine bunu verdim olmadı.
ON=@spellSELECT
if !((<argn> == 32) || (<argn> == 45) || (<argn> == 52)
f_fizzle
sysmessage @0481 Bu alanda yapamazsiniz.
RETURN 1
endif
Master
59.2997
1) def scriptini güncelle. (sphere sürümün eskiyse en iyisi sphere sürümünü güncelle)
2) hardcoded kullanmak istiyorsan zaten açık olacaktır, kendi yöntemlerin için baştan hazırlamalısın.
3) @hit vb. triggerlar aracılığı ile istediğin kontrolleri ekleyebilirsin.

istediğin büyülerin yapılması için de @spellcast triggerı işini fazlasıyla görür.
teşekkürler çoğu sorunum çözüldü bide son bir soru bu show real tuşuna basmadığım zmn skiller çok kötü gözüküyor biri 107.4 biri 106.1 bunu bi fixlemem lazım nasıl yaparım?
Skill menüde show real hakkında bilgim yok fakat alternatif bir seçenek olarak,
bir dialog yazıp her oyuncunun aldıgı bir eventsin içine;

on=@UserSkills
dialog d_senin_yazdığın_skill_menüsü
return 1

Şeklinde birşey yaparsın.Hem skill menünü kendi zevkine göre ayarlarsın hemde show realden kurtulursun.

Bu konu boosterx tarafından düzenlendi(2010-09-23 03:23, 13 yıl önce)
kendi skill menümü nasıl yazacağım? hangi scriptin içindeki bu, olanı modifiye edemiyormuyum en nihayetinde tek istediğim 0 gözükmesi 0 olan skillin
Skillerini gösteren bir dialog yaz herkezin aldıgı bir eventsin içine @UserSkills triggeri ekle ve bu triggerin altına senin skill menünün dialogunu yaz;

örneğin bir dialog yazdın diyelim

dialog örnek:

[dialog d_skillim]
0,0
page 0

resizepic 100 30 3600 200 200
dtext 100 60 38 Anatomy: <src.anatomy>

Herkezin aldıgı bir eventsede;

on=@UserSkills
dialog d_skillim
return 1

Triggeri ekle.

Sonrasında oyuncular profillerindeki skills buttonuna bastıgında senin yazdığın menü ortaya cıkar.Orjinal çıkmaz.

-------
Orjinal skill menüsüne müdahale edilmiyor.Müdahale etmek için clientle oynamak gerek sanırım.
Expert
34.0001
Sağlıklı bir trigger olmadığını not almışım, skills butonu dışında da bazı yerlerde tetikleniyor, logout, environ_change vs gibi karakterin yenilendiği yerler.
yahu iyide ben hiç inanmıyorum başka sunucularda bunla uğraşıldığını bunu yapmanın başka bir yolu var, orjinalindeyken hatta..
Master
59.2997
show real olayı hardcoded olduğu için onu düzenlemenin bir yolu yok diye biliyorum normal şartlarda. farklı bir mantığı var oranın.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.